Gaspadine.lt - receptai, patiekalai. Vėlykų receptai, margučiai. Lengvi, pigūs ir skanūs patiekalai. Marinavimas, konservavimas, džiovinimas. Atsiųskite savo receptą ir nuotraukas!

Kaip dažyti kiaušinius Velykoms?

Komentarai: 4
Kaip dažyti kiaušinius Velykoms?

Kiaušinių dažymas - tikras menas. Yra daug kiaušinių dažymo būdų, čia aptarsiu pačius populiariausius.

Kiaušinių dažymas svogūnų lukštais

Baltą kiaušinį apsukite sausais svogūnų lukštais (rudais ar violetiniais) ir tuomet jį įvyniokite į marlę, užriškite taip, kad viso kiaušinio plotą dengtų lukštai. Tokius kiaušinius sudėkite į verdantį vandenį ir virkite 10 min. Jei norite, kad kiaušiniai būtų su įvairiais raštais, kiaušinį dėkite į kapšelį marlės (gali būti pėdkelnės galas), tada kiaušinį apipilkite kruopomis (galima įvairiomis) ir virkite vandenyje su svogūnų lukštais. Dar galima kiaušinį apvynioti žolelėmis, šiaudais, lapais. Išvirusius kiaušinius išvyniokite ir kai atauš nuplaukite. Jei norite įvairesnių atspalvių, į puodą kuriame verdate galite įdėti įprastinių kiaušinių dažų. Labai gražu taip verdant su juodais dažais.

Kiaušinių dažymas su vašku

Pasiruoškite vaško. Išlydykite jį inde, tuomet mirkydami adatėlę apipaišykite vašku virtą kiaušinį norimais piešinėliais. Po to kiaušinį dažykite įprastais kiaušinių dažais. Kai nusidažys, nuplaukite juos ir nuskuskite vašką.

Kiti dažymo būdai

Kai kas mėgsta kiaušinius dažyti ąžuolo žieve. Ji verdama vandenyje, į kuriame vėliau reikia išvirti ir kiaušinius. Dar galite dažyti su ciberžole, žibučių žiedais, kava. Mirkyti raudonųjų kopūstų nuovire, mėlynųjų vynuogių, burokėlių sultyse.

Kelių spalvų kiaušiniai

Kiaušinį apipaišykite vašku arba galite vieną jo pusę pamirkyti skystame vaške. Tuomet įdėkite į indą su šviesesniais dažais. Kai nusidažys, nuplaukite ir dalį vaško, ir vėl papaišykite su vašku, tik jau ant dažų. Pamirkykite kiaušinį kitokios spalvos dažuose, šiek tiek tamsesnės. Taip galite daryti su neribotu skaičiumi dažų, vėliausiai nuvalykite visą vašką, nuplaukite kiaušinį.

 

Komentarai (4)


 • Kiškiukas 2017-04-11 19:50

  Geros idėjos


 • as1 2014-04-19 19:16

  puiku


 • kiškis 2014-04-19 10:26

  " Tokius kiaušinius sudėkite į verdantį vandenį ". Skilo...


 • karolis 2014-04-14 08:24

  atrodo skanei