Gaspadine.lt - receptai, patiekalai. Vėlykų receptai, margučiai. Lengvi, pigūs ir skanūs patiekalai. Marinavimas, konservavimas, džiovinimas. Atsiųskite savo receptą ir nuotraukas!
Abrikosų ir persikų džemas (su mažesniu kalorijų kiekiu)
AUTORIUS:
Dr. Oetker,
Porcijų skaičius: 4
Paruošimo laikas: Apie 20 min.
Autorius apie receptą: Tai pirmasis cukrus uogienėms, džemams sukurtas ruošti naminę uogienę ar džemą su mažesniu kalorijų kiekiu. Gaminį sudaro pilnas produktų rinkinys, kuriam tereikia Tai pirmasis cukrus uogienėms, džemams sukurtas ruošti naminę uogienę ar džemą su mažesniu kalorijų kiekiu. Gaminį sudaro pilnas produktų rinkinys, kuriam tereikia pridėti vaisių. Maždaug 4 stiklainiai po 200 ml. (...daugiau) Dr. Oetker
INGREDIENTAI:
Porcijų skaičius: 4
250 gramų abrikosų (nuvalytų ir be kauliukų)
300 gramų persikų (nuvalytų ir be kauliukų)
200 mililitrų įvairių vaisių sultys
1 arbatinis šaukštelis dr. oetker citrinų rūgšties
1 pakelis dr. oetker cukraus uogienėms su stevija 3:1
PARUOŠIMO BŪDAS:
Paruošimo laikas: Apie 20 min.
1.
Džemui paruošti sudėkite į puodą smulkiai supjaustytus vaisius. Supilkite sultis, įdėkite citrinų rūgšties ir pakelį Dr. Oetker cukraus uogienėms su Stevija 3:1. Viską gerai išmaišykite. Nuolat maišydami užvirkite ir leiskite pavirti apie 5 minutes.
2.
Įdėkite į lėkštutę 1-2 arbatinius šaukštelius paruošto karšto džemo. Jeigu atvėsęs džemas nepakankamai tirštas, įmaišykite 2 arbatinius šaukštelius Dr. Oetker citrinų rūgšties.
3.
Nugriebkite susidariusias putas ir supilkite džemą į paruoštus stiklainius iki pat viršaus. Stiklainius uždenkite dangteliu ir pavertę dugnu į viršų palikite stovėti apie 5 minutes. Kad džemas išlaikytų spalvą, rekomenduojame abrikosus ir persikus nulupti.

Abrikosų ir persikų džemas (su mažesniu kalorijų kiekiu)

Recepto autorius: Tai pirmasis cukrus uogienėms, džemams sukurtas ruošti naminę uogienę ar džemą su mažesniu kalorijų kiekiu. Gaminį sudaro pilnas produktų rinkinys, kuriam tereikia ( ...daugiau ) Dr. Oetker
Akcijos:
TAIP
NE
?
Paspaudus šį mygtuką galite išjungti arba įjungti akcijų ingredientams rodymą
  • Paruošimo laikas:
  • Porcijų skaičius: 4
Ingredientai:

Rekomenduojame

Gaminimo eiga:

  1. Džemui paruošti sudėkite į puodą smulkiai supjaustytus vaisius. Supilkite sultis, įdėkite citrinų rūgšties ir pakelį Dr. Oetker cukraus uogienėms su Stevija 3:1. Viską gerai išmaišykite. Nuolat maišydami užvirkite ir leiskite pavirti apie 5 minutes.

  2. Įdėkite į lėkštutę 1-2 arbatinius šaukštelius paruošto karšto džemo. Jeigu atvėsęs džemas nepakankamai tirštas, įmaišykite 2 arbatinius šaukštelius Dr. Oetker citrinų rūgšties.

  3. Nugriebkite susidariusias putas ir supilkite džemą į paruoštus stiklainius iki pat viršaus. Stiklainius uždenkite dangteliu ir pavertę dugnu į viršų palikite stovėti apie 5 minutes. Kad džemas išlaikytų spalvą, rekomenduojame abrikosus ir persikus nulupti.

Receptą atsiuntė Dr. Oetker

Komentarai


Daugiau receptų