Gaspadine.lt - receptai, patiekalai. Vėlykų receptai, margučiai. Lengvi, pigūs ir skanūs patiekalai. Marinavimas, konservavimas, džiovinimas. Atsiųskite savo receptą ir nuotraukas!
Aguoninis karamelinis tortas
AUTORIUS:
Giedrė
Porcijų skaičius: 8
Paruošimo laikas: Apie 1 val.
Autorius apie receptą: Nepakartojamai skanus tortas, nepaliekantis abejingų bei sušildantis žvarbų rudens vakarą. Nepakartojamai skanus tortas, nepaliekantis abejingų bei sušildantis žvarbų rudens vakarą. Giedrė
INGREDIENTAI:
Porcijų skaičius: 8
300 gramų karamelizuoto kondensuoto pieno
230 gramų miltai
200 gramų cukraus (+2 v.š. grietinėlei suplakti)
200 gramų kondensuoto pieno
200 gramų grietinės
150 gramų maskarponės sūrio
150 mililitrų plakamoji grietinėlė
150 gramų sviesto
3 vienetai konservuotų persikų
2 vienetai kiaušinių
3 valgomieji šaukštai aguonų
2 arbatiniai šaukšteliai kepimo miltelių
1 sauja graikinių riešutų
PARUOŠIMO BŪDAS:
Paruošimo laikas: Apie 1 val.
1.
Kiaušinius išplakame su cukrumi. Pilame kondensuotą pieną, grietinę ir išmaišome. Miltus sumaišome su kepimo milteliais ir įsijojame į kiaušinių masę. Suberiame aguonas ir viską išmaišome. Biskvitą kepame 180 laipsnių orkaitėje 40-50 min.
2.
Gaminame pirmą kremą. Išsukame maskarponę su 150 gr rududu. Atskirai išplakame grietinėlę su 2 šaukštais cukraus. Sumaišome abi mases. Kremas turi būti labai purus.
3.
Gaminame antrą kremą. Kambario temperatūros sviestą išsukame su 200 gr rududu. Beriame saują susmulkintų riešutų ir viską išmaišome.
4.
Formuojame tortą. Atvėsusį biskvitą perpjauname į 4 dalis. Dedame į formą atsegamu šonu, apšlakstome persikų sultimis, dedame maskarponės kremo, 2 smulkintas persiko puseles. Tą patį kartojame su antru biskvitu, tik dedame karamelinį riešutų kremą. Trečias biskvitas sutepamas maskarponės kremu, kremo pasiliekame tik porą šaukštų paskutiniam lakštui. Surinkus tortą, aptepame likusiu kremu, puošiame pjaustytom persikų puselėm ir graikiškais riešutais. Skanaus!

Aguoninis karamelinis tortas

Recepto autorius: Nepakartojamai skanus tortas, nepaliekantis abejingų bei sušildantis žvarbų rudens vakarą. Giedrė
Akcijos:
TAIP
NE
?
Paspaudus šį mygtuką galite išjungti arba įjungti akcijų ingredientams rodymą
  • Paruošimo laikas:
  • Porcijų skaičius: 8
Ingredientai:

Rekomenduojame

Gaminimo eiga:

  1. Kiaušinius išplakame su cukrumi. Pilame kondensuotą pieną, grietinę ir išmaišome. Miltus sumaišome su kepimo milteliais ir įsijojame į kiaušinių masę. Suberiame aguonas ir viską išmaišome. Biskvitą kepame 180 laipsnių orkaitėje 40-50 min.

  2. Gaminame pirmą kremą. Išsukame maskarponę su 150 gr rududu. Atskirai išplakame grietinėlę su 2 šaukštais cukraus. Sumaišome abi mases. Kremas turi būti labai purus.

  3. Gaminame antrą kremą. Kambario temperatūros sviestą išsukame su 200 gr rududu. Beriame saują susmulkintų riešutų ir viską išmaišome.

  4. Formuojame tortą. Atvėsusį biskvitą perpjauname į 4 dalis. Dedame į formą atsegamu šonu, apšlakstome persikų sultimis, dedame maskarponės kremo, 2 smulkintas persiko puseles. Tą patį kartojame su antru biskvitu, tik dedame karamelinį riešutų kremą. Trečias biskvitas sutepamas maskarponės kremu, kremo pasiliekame tik porą šaukštų paskutiniam lakštui. Surinkus tortą, aptepame likusiu kremu, puošiame pjaustytom persikų puselėm ir graikiškais riešutais. Skanaus!

Receptą atsiuntė Giedrė

Komentarai (1)


  • Nesvarbu 2017-12-31 01:39

    Biskvitui galbut reik ne sutirstinto sviesto, o pieno?...


Daugiau receptų