Gaspadine.lt - receptai, patiekalai. Vėlykų receptai, margučiai. Lengvi, pigūs ir skanūs patiekalai. Marinavimas, konservavimas, džiovinimas. Atsiųskite savo receptą ir nuotraukas!
Aksominiai keksiukai
AUTORIUS:
Dorianas
Porcijų skaičius: 24
Paruošimo laikas: Apie 1 val.
Autorius apie receptą: Nuostabaus purumo ir lengvumo keksiukai puikiai tinkantys tiek šventei (ypač gimtadieniui ar vaikų šventei), tiek įprastam rudens vakarui. Norint išgauti ryškesnę spalvą - Nuostabaus purumo ir lengvumo keksiukai puikiai tinkantys tiek šventei (ypač gimtadieniui ar vaikų šventei), tiek įprastam rudens vakarui. Norint išgauti ryškesnę spalvą - galima paeksperimentuoti su kitų spalvų dažais ir pilti jų gerokai daugiau. (...daugiau) Dorianas
INGREDIENTAI:
Porcijų skaičius: 24
380 gramų kvietinių miltų
250 mililitrų pasukų
300 gramų cukraus
180 gramų sviesto
2 vienetai kiaušinių
2 arbatiniai šaukšteliai kakavos
1 arbatinis šaukštelis vanilės ekstraktas
1 arbatinis šaukštelis kepimo miltelių
1 arbatinis šaukštelis maistiniai dažai (naudojau raudonus)
Kremui:
380 gramų maskarponės sūrio
220 gramų cukraus pudros
100 gramų sviesto (kambario temperatūros)
1 arbatinis šaukštelis maistiniai dažai (naudojau raudonus)
PARUOŠIMO BŪDAS:
Paruošimo laikas: Apie 1 val.
1.
Sviestą išlydyti, išplakti su cukrumi ir vanilės ekstraktu. Nuolat maišant, įmušti kiaušinius, suberti miltus, kepimo miltelius, kakavą, supilti pasukas ir gerai išmaišyti. Įmaišyti maistinių dažų ir dar kartą gerai išmaišyti.
2.
Gautą tešlą sudėti į keksiukų formeles ir kepti iki 180 C laipsnių įkaitintoje orkaitėje 20 min. Ar keksiukai iškepę patikrinti mediniu dantų krapštuku – jei ištrauktas krapštukas švarus, tuomet keksiukai iškepę, jei ne – kepkite šiek tiek ilgiau. Leisti visiškai atvėsti.
3.
Kremui sūrį sumaišyti su kambario temperatūros sviestu. Nuolatos maišant suberti cukraus pudrą, įmaišyti maistinių dažų ir gerai išmaišyti.
4.
Atvėsusius keksiukus papuošti kremu ir norimais papuošimais. Papuošus, geriausia padėti į šaldytuvą nakčiai, kad sustingtų kremas ir tuomet skanauti prie puodelio arbatos ar kavos.

Aksominiai keksiukai

Recepto autorius: Nuostabaus purumo ir lengvumo keksiukai puikiai tinkantys tiek šventei (ypač gimtadieniui ar vaikų šventei), tiek įprastam rudens vakarui. Norint išgauti ryškesnę spalvą - ( ...daugiau ) Dorianas
Akcijos:
TAIP
NE
?
Paspaudus šį mygtuką galite išjungti arba įjungti akcijų ingredientams rodymą
  • Paruošimo laikas:
  • Porcijų skaičius: 24
Ingredientai: Kremui:

Rekomenduojame

Gaminimo eiga:

  1. Sviestą išlydyti, išplakti su cukrumi ir vanilės ekstraktu. Nuolat maišant, įmušti kiaušinius, suberti miltus, kepimo miltelius, kakavą, supilti pasukas ir gerai išmaišyti. Įmaišyti maistinių dažų ir dar kartą gerai išmaišyti.

  2. Gautą tešlą sudėti į keksiukų formeles ir kepti iki 180 C laipsnių įkaitintoje orkaitėje 20 min. Ar keksiukai iškepę patikrinti mediniu dantų krapštuku – jei ištrauktas krapštukas švarus, tuomet keksiukai iškepę, jei ne – kepkite šiek tiek ilgiau. Leisti visiškai atvėsti.

  3. Kremui sūrį sumaišyti su kambario temperatūros sviestu. Nuolatos maišant suberti cukraus pudrą, įmaišyti maistinių dažų ir gerai išmaišyti.

  4. Atvėsusius keksiukus papuošti kremu ir norimais papuošimais. Papuošus, geriausia padėti į šaldytuvą nakčiai, kad sustingtų kremas ir tuomet skanauti prie puodelio arbatos ar kavos.

Receptą atsiuntė Dorianas

Komentarai


Daugiau receptų