Gaspadine.lt - receptai, patiekalai. Vėlykų receptai, margučiai. Lengvi, pigūs ir skanūs patiekalai. Marinavimas, konservavimas, džiovinimas. Atsiųskite savo receptą ir nuotraukas!
Apkeptos krevetės
AUTORIUS:
Porcijų skaičius: 4
Paruošimo laikas: Apie 30 min.
Autorius apie receptą: Jei tikrai norite nustebinti savo svečius nauju užkandžiu – būtinai pavaišinkite šiomis neapsakomai skaniomis krevetėmis. Receotas iš mano blogo: lithuanianintheusa.com Jei tikrai norite nustebinti savo svečius nauju užkandžiu – būtinai pavaišinkite šiomis neapsakomai skaniomis krevetėmis. Receotas iš mano blogo: lithuanianintheusa.com Liucija
INGREDIENTAI:
Porcijų skaičius: 4
400 gramų šaldytos virtos krevetės (su uogdegomis)
250 mililitrų miltai
125 mililitrai pieno
1 vienetas kiaušinių
2 valgomieji šaukštai pomidorų padažo
1 arbatinis šaukštelis kepimo miltelių
0.5 arbatinio šaukštelio druskos
1 žiupsnelis pipirai
PARUOŠIMO BŪDAS:
Paruošimo laikas: Apie 30 min.
1.
Krevetes atšildome.
2.
Dubenyje sumaišome miltus su druska, kepimo milteliais ir pipirais. Įmušame kiaušinį, supilame pieną ir įdedame pomidorų padažo, viską sumaišome iki vientisos masės.
3.
Keptuvėje įkaitiname aliejų (kai kepsite krevetes, turi jas apsemti). Kiekvieną krevetę mirkome į tešlą, laikome krevetę už uodegos (jos nereikia įmerkti) ir dedame į keptuvę. Kepame, kol gražiai paruduoja. Labai skanu su pomidorų-majonezo padažu.

Apkeptos krevetės

Recepto autorius: Jei tikrai norite nustebinti savo svečius nauju užkandžiu – būtinai pavaišinkite šiomis neapsakomai skaniomis krevetėmis. Receotas iš mano blogo: lithuanianintheusa.com Liucija
Akcijos:
TAIP
NE
?
Paspaudus šį mygtuką galite išjungti arba įjungti akcijų ingredientams rodymą
  • Paruošimo laikas:
  • Porcijų skaičius: 4
Ingredientai:

Rekomenduojame

Gaminimo eiga:

  1. Krevetes atšildome.

  2. Dubenyje sumaišome miltus su druska, kepimo milteliais ir pipirais. Įmušame kiaušinį, supilame pieną ir įdedame pomidorų padažo, viską sumaišome iki vientisos masės.

  3. Keptuvėje įkaitiname aliejų (kai kepsite krevetes, turi jas apsemti). Kiekvieną krevetę mirkome į tešlą, laikome krevetę už uodegos (jos nereikia įmerkti) ir dedame į keptuvę. Kepame, kol gražiai paruduoja. Labai skanu su pomidorų-majonezo padažu.

Receptą atsiuntė Liucija

Komentarai


Daugiau receptų