Gaspadine.lt - receptai, patiekalai. Vėlykų receptai, margučiai. Lengvi, pigūs ir skanūs patiekalai. Marinavimas, konservavimas, džiovinimas. Atsiųskite savo receptą ir nuotraukas!
Auksinio pieno latė
AUTORIUS:
Dorianas
Porcijų skaičius: 2
Paruošimo laikas: Apie 10 min.
Autorius apie receptą: Tai latė, į kurios sudėtį neįeina jokia kava - tik prieskoniai. Dėl gausybės prieskonių tai puikus šiltas gėrimas, vakarojant ilgais žiemos vakarais, nes imbieras čia groja Tai latė, į kurios sudėtį neįeina jokia kava - tik prieskoniai. Dėl gausybės prieskonių tai puikus šiltas gėrimas, vakarojant ilgais žiemos vakarais, nes imbieras čia groja pirmu smuiku, todėl šita latė aštroka. Na, o juodieji pipirai čia pateko, nes jie padeda organizmui pasisavinti ciberžolę, kuri skatina išsiskirti insuliną ir mažina riziką susirgti diabetu. (...daugiau) Dorianas
INGREDIENTAI:
Porcijų skaičius: 2
1 stiklinė kokosų pieno
2 valgomieji šaukštai medaus
1 valgomasis šaukštas maltos ciberžolės
1 arbatinis šaukštelis vanilinio cukraus
0.5 arbatinio šaukštelio malto imbiero
0.5 arbatinio šaukštelio cinamono (maltas)
1 žiupsnelis malti juodieji pipirai
Papuošimui:
100 mililitrų plakamoji grietinėlė
1 arbatinis šaukštelis cukraus
1 žiupsnelis cinamono (patiekiant)
PARUOŠIMO BŪDAS:
Paruošimo laikas: Apie 10 min.
1.
Puode sumaišyti visus latei skirtus ingredientus (išskyrus žiupsnelį cinamono, grietinėlę ir cukrų papuošimui) ir pakaitinti iki 40-50 C temperatūros. Supilstyti į puodelius.
2.
Grietinėlę išplakti su cukrumi. Ja papuošti gėrimą ir ant viršaus užberti žiupsnelį cinamono. Galima naudoti ir plaktą grietinėlę iš parduotuvės. Tai netgi sutrumpins gamybos laiką.

Auksinio pieno latė

Recepto autorius: Tai latė, į kurios sudėtį neįeina jokia kava - tik prieskoniai. Dėl gausybės prieskonių tai puikus šiltas gėrimas, vakarojant ilgais žiemos vakarais, nes imbieras čia groja ( ...daugiau ) Dorianas
Akcijos:
TAIP
NE
?
Paspaudus šį mygtuką galite išjungti arba įjungti akcijų ingredientams rodymą
  • Paruošimo laikas:
  • Porcijų skaičius: 2
Ingredientai: Papuošimui:

Rekomenduojame

Gaminimo eiga:

  1. Puode sumaišyti visus latei skirtus ingredientus (išskyrus žiupsnelį cinamono, grietinėlę ir cukrų papuošimui) ir pakaitinti iki 40-50 C temperatūros. Supilstyti į puodelius.

  2. Grietinėlę išplakti su cukrumi. Ja papuošti gėrimą ir ant viršaus užberti žiupsnelį cinamono. Galima naudoti ir plaktą grietinėlę iš parduotuvės. Tai netgi sutrumpins gamybos laiką.

Receptą atsiuntė Dorianas

Komentarai


Daugiau receptų