Gaspadine.lt - receptai, patiekalai. Vėlykų receptai, margučiai. Lengvi, pigūs ir skanūs patiekalai. Marinavimas, konservavimas, džiovinimas. Atsiųskite savo receptą ir nuotraukas!
Avokado laivelis
AUTORIUS:
silvija
Porcijų skaičius: 2
Paruošimo laikas: Apie 30 min.
INGREDIENTAI:
Porcijų skaičius: 2
1 vienetas avokadų
80 gramų krevečių
1 skiltelė česnakų
1 žiupsnelis sūris (tarkuotas „Džiugo“ )
1 arbatinis šaukštelis aliejaus
PARUOŠIMO BŪDAS:
Paruošimo laikas: Apie 30 min.
1.
Krevetės apverdamos, jeigu jos yra šaldytos. Tada pasūdomos, jeigu reikia, ir 5 minutes apkepamos su smulkiai supjaustytu česnaku.
2.
Avokadas išskaptuojamas, jo mėsa supjaustoma smulkiais gabaliukais. Nepamirškime apšlakstyti citinos sultimis, kad nepatamsėtų.
3.
Dalis apkeptų krevečių dedama ant išskaptuoto avokado dugno, tada – sluoksnis supjaustytos avokado masės ir ant jos – likusias krevetes. Viskas apibarstoma tarkuotu „Džiugo“ sūriu. Skanaus.

Avokado laivelis

Akcijos:
TAIP
NE
?
Paspaudus šį mygtuką galite išjungti arba įjungti akcijų ingredientams rodymą
  • Paruošimo laikas:
  • Porcijų skaičius: 2
Ingredientai:

Rekomenduojame

Gaminimo eiga:

  1. Krevetės apverdamos, jeigu jos yra šaldytos. Tada pasūdomos, jeigu reikia, ir 5 minutes apkepamos su smulkiai supjaustytu česnaku.

  2. Avokadas išskaptuojamas, jo mėsa supjaustoma smulkiais gabaliukais. Nepamirškime apšlakstyti citinos sultimis, kad nepatamsėtų.

  3. Dalis apkeptų krevečių dedama ant išskaptuoto avokado dugno, tada – sluoksnis supjaustytos avokado masės ir ant jos – likusias krevetes. Viskas apibarstoma tarkuotu „Džiugo“ sūriu. Skanaus.

Receptą atsiuntė silvija

Komentarai


Daugiau receptų