Gaspadine.lt - receptai, patiekalai. Vėlykų receptai, margučiai. Lengvi, pigūs ir skanūs patiekalai. Marinavimas, konservavimas, džiovinimas. Atsiųskite savo receptą ir nuotraukas!
Avokadų ir pomidorų salotos su greipfrutais
AUTORIUS:
Dorianas
Porcijų skaičius: 2
Paruošimo laikas: Apie 10 min.
Autorius apie receptą: Tai labai gaivios ir skanios salotos. Vieną vakarą galvojau ką pasigaminti ir bevartydamas receptų knygas atradau šitą receptą. Tai labai gaivios ir skanios salotos. Vieną vakarą galvojau ką pasigaminti ir bevartydamas receptų knygas atradau šitą receptą. Dorianas
INGREDIENTAI:
Porcijų skaičius: 2
2 vienetai pomidorų pastos
1 vienetas avokadų
0.5 vieneto raudonųjų greipfrutų
1 sauja žaliųjų alyvuogių
1 arbatinis šaukštelis alyvuogių aliejaus
1 arbatinis šaukštelis balzaminis actas
2 žiupsneliai kalendrų (džiovintos)
2 žiupsneliai druskos
2 žiupsneliai malti juodieji pipirai
PARUOŠIMO BŪDAS:
Paruošimo laikas: Apie 10 min.
1.
Avokadą perpjauti ir atskirti puseles, išimti sėklą. Kai kaulas išimtas, nuo puselių nulupti odelę ir supjaustyti stambiais gabaliukais. Kad avokadai neruduotų, apšlakstyti citrinos sultimis.
2.
Padalyti pomidorus į keturias dalis ir pašalinti sėklas bei sultis, kad ilgiau pastovėjusiose salotose nesikauptų skystis. Ir supjaustyti stambiais gabaliukais.
3.
Nuo pusės greipfruto pašalinti odelę ir supjaustyti raudonąjį minkštimą gabalėliais. Palaikyti keletą minučių atskirame dubenėlyje kol nubėgs sultys ir jas pašalinti, kad ilgiau laikant salotas jose nesikauptų skystis.
4.
Viską sudėti į dubenį ir pridėti žaliųjų alyvuogių. Apibarstyti džiovintomis kalendromis, druska ir juodaisiais pipirais. Apšlakstyti balzaminiu actu ir alyvuogių aliejumi.

Avokadų ir pomidorų salotos su greipfrutais

Recepto autorius: Tai labai gaivios ir skanios salotos. Vieną vakarą galvojau ką pasigaminti ir bevartydamas receptų knygas atradau šitą receptą. Dorianas
Akcijos:
TAIP
NE
?
Paspaudus šį mygtuką galite išjungti arba įjungti akcijų ingredientams rodymą
  • Paruošimo laikas:
  • Porcijų skaičius: 2
Ingredientai:

Rekomenduojame

Gaminimo eiga:

  1. Avokadą perpjauti ir atskirti puseles, išimti sėklą. Kai kaulas išimtas, nuo puselių nulupti odelę ir supjaustyti stambiais gabaliukais. Kad avokadai neruduotų, apšlakstyti citrinos sultimis.

  2. Padalyti pomidorus į keturias dalis ir pašalinti sėklas bei sultis, kad ilgiau pastovėjusiose salotose nesikauptų skystis. Ir supjaustyti stambiais gabaliukais.

  3. Nuo pusės greipfruto pašalinti odelę ir supjaustyti raudonąjį minkštimą gabalėliais. Palaikyti keletą minučių atskirame dubenėlyje kol nubėgs sultys ir jas pašalinti, kad ilgiau laikant salotas jose nesikauptų skystis.

  4. Viską sudėti į dubenį ir pridėti žaliųjų alyvuogių. Apibarstyti džiovintomis kalendromis, druska ir juodaisiais pipirais. Apšlakstyti balzaminiu actu ir alyvuogių aliejumi.

Receptą atsiuntė Dorianas

Komentarai


Daugiau receptų