Gaspadine.lt - receptai, patiekalai. Vėlykų receptai, margučiai. Lengvi, pigūs ir skanūs patiekalai. Marinavimas, konservavimas, džiovinimas. Atsiųskite savo receptą ir nuotraukas!
Baklažanai su grybais
AUTORIUS:
Vida
Porcijų skaičius: 6
Paruošimo laikas: Apie 1 val.
INGREDIENTAI:
Porcijų skaičius: 6
2 vienetai baklažanų
1 litras voveraičių
4 vienetai bulvių
200 gramų grietinės
1 sauja krapų
šiek tiek fermentinio sūrio
šiek tiek aliejaus
šiek tiek pipirai
šiek tiek druskos
PARUOŠIMO BŪDAS:
Paruošimo laikas: Apie 1 val.
1.
Baklažanus perpjauti pusiau, išskobti ir apšlakstyti vandens ir druskos tirpalu. Palikti taip pastovėti 15 - 20 minučių. Pašauti į įkaitintą orkaitę.
2.
Tuo tarpu, kol kepa baklažanai į įkaitintą aliejų sudėti apkepti (ant didelės ugnies) gabaliukais supjaustytas bulvės ir voveraites, pagardinti druska bei pipirais. Apkepus, sudėti grietinę ir, maišant, dar troškinti (sumažinti ugnį) keletą minučių.
3.
Iš orkaitės išėmus apkepusius baklažanus, į juos sudėti keptuvės turinį ir vėl pašauti į orkaitę įkaitintą 180 C laipsnių 30 - 40 minučių (baklažanas turi būti minkštas ir sultingas, o voveraitės su bulvėmis - iškepę). Jei norit, prieš baigiant galite užbarstyti tarkuoto fermentinio sūrio, bet nebūtina.

Patiekiant, pabarstyti smulkintais krapais.

Baklažanai su grybais

Akcijos:
TAIP
NE
?
Paspaudus šį mygtuką galite išjungti arba įjungti akcijų ingredientams rodymą
  • Paruošimo laikas:
  • Porcijų skaičius: 6
Ingredientai:

Rekomenduojame

Gaminimo eiga:

  1. Baklažanus perpjauti pusiau, išskobti ir apšlakstyti vandens ir druskos tirpalu. Palikti taip pastovėti 15 - 20 minučių. Pašauti į įkaitintą orkaitę.

  2. Tuo tarpu, kol kepa baklažanai į įkaitintą aliejų sudėti apkepti (ant didelės ugnies) gabaliukais supjaustytas bulvės ir voveraites, pagardinti druska bei pipirais. Apkepus, sudėti grietinę ir, maišant, dar troškinti (sumažinti ugnį) keletą minučių.

  3. Iš orkaitės išėmus apkepusius baklažanus, į juos sudėti keptuvės turinį ir vėl pašauti į orkaitę įkaitintą 180 C laipsnių 30 - 40 minučių (baklažanas turi būti minkštas ir sultingas, o voveraitės su bulvėmis - iškepę). Jei norit, prieš baigiant galite užbarstyti tarkuoto fermentinio sūrio, bet nebūtina.

    Patiekiant, pabarstyti smulkintais krapais.

Receptą atsiuntė Vida

Komentarai


Daugiau receptų