Gaspadine.lt - receptai, patiekalai. Vėlykų receptai, margučiai. Lengvi, pigūs ir skanūs patiekalai. Marinavimas, konservavimas, džiovinimas. Atsiųskite savo receptą ir nuotraukas!
Baklažanų ir pievagrybių salotos
AUTORIUS:
Dorianas
Porcijų skaičius: 4
Paruošimo laikas: Apie 45 min.
Autorius apie receptą: Tai labai paprastas ir greitas receptas, prie kurio neužtruksite daug laiko ir bus puikus lengvas pasirinkimas vakarienei ar pietums prie mėsos. Jei patinka svogūnai, galima dėti Tai labai paprastas ir greitas receptas, prie kurio neužtruksite daug laiko ir bus puikus lengvas pasirinkimas vakarienei ar pietums prie mėsos. Jei patinka svogūnai, galima dėti juos. Tokiu atveju reikės juos supjaustyti griežinėliais ir pakepinti kartu su česnakais. Šias salotas galima valgyti šiltas arba šaltas. Bet šiltos bus daug skanesnės. (...daugiau) Dorianas
INGREDIENTAI:
Porcijų skaičius: 4
2 vienetai baklažanų
200 gramų marinuotų pievagrybių
1 vienetas paprikų
2 skiltelės česnakų
2.5 valgomojo šaukšto alyvuogių aliejaus
2 valgomieji šaukštai sojos padažo
1 arbatinis šaukštelis citrinų sultys
1 žiupsnelis druskos
1 žiupsnelis malti juodieji pipirai
PARUOŠIMO BŪDAS:
Paruošimo laikas: Apie 45 min.
1.
Baklažanus supjaustyti kubeliais, pabarstyti druska ir palikti pastovėti. Papriką supjaustyti nemažais kubeliais. Didesnes grybų galvutes padalyti pusiau.
2.
Sutraiškyti česnakus ir su šaukštu aliejaus pakepinti kartu su sojų padažu ir citrinų sultimis.
3.
Keptuvėje pakaitinti šaukštą aliejaus, berti paprikas ir pamaišant kepti, kol gabalėliai suminkštės. Išgriebus dėti ant popierinio rankšluosčio. Po paprikų pakepti pievagrybius, tada lieti likusį aliejų ir pakepti baklažanus. Iškepusius grybus su baklažanais taip pat versti ant popierinio rankšluosčio.
4.
Ataušintas daržoves sumaišyti su česnakais, paskaninti pipirais, galima pabarstyti petražolėmis. Leisti pastovėti 15 min. Šias salotas tinka tiekti ir šiltas, ir šaltas.

Baklažanų ir pievagrybių salotos

Recepto autorius: Tai labai paprastas ir greitas receptas, prie kurio neužtruksite daug laiko ir bus puikus lengvas pasirinkimas vakarienei ar pietums prie mėsos. Jei patinka svogūnai, galima dėti ( ...daugiau ) Dorianas
Akcijos:
TAIP
NE
?
Paspaudus šį mygtuką galite išjungti arba įjungti akcijų ingredientams rodymą
  • Paruošimo laikas:
  • Porcijų skaičius: 4
Ingredientai:

Rekomenduojame

Gaminimo eiga:

  1. Baklažanus supjaustyti kubeliais, pabarstyti druska ir palikti pastovėti. Papriką supjaustyti nemažais kubeliais. Didesnes grybų galvutes padalyti pusiau.

  2. Sutraiškyti česnakus ir su šaukštu aliejaus pakepinti kartu su sojų padažu ir citrinų sultimis.

  3. Keptuvėje pakaitinti šaukštą aliejaus, berti paprikas ir pamaišant kepti, kol gabalėliai suminkštės. Išgriebus dėti ant popierinio rankšluosčio. Po paprikų pakepti pievagrybius, tada lieti likusį aliejų ir pakepti baklažanus. Iškepusius grybus su baklažanais taip pat versti ant popierinio rankšluosčio.

  4. Ataušintas daržoves sumaišyti su česnakais, paskaninti pipirais, galima pabarstyti petražolėmis. Leisti pastovėti 15 min. Šias salotas tinka tiekti ir šiltas, ir šaltas.

Receptą atsiuntė Dorianas

Komentarai


Daugiau receptų