Gaspadine.lt - receptai, patiekalai. Vėlykų receptai, margučiai. Lengvi, pigūs ir skanūs patiekalai. Marinavimas, konservavimas, džiovinimas. Atsiųskite savo receptą ir nuotraukas!
Baltojo šokolado keksiukai su gervuogių kremu
AUTORIUS:
Dorianas
Porcijų skaičius: 12
Autorius apie receptą: Šituos keksiukus galima apibūdinti tik vienu žodžiu - DIEVIŠKA. Gervuogių kremas ir baltasis šokoladas šį desertą daro nepakartojamą ir sunkiai paprastais žodžiais Šituos keksiukus galima apibūdinti tik vienu žodžiu - DIEVIŠKA. Gervuogių kremas ir baltasis šokoladas šį desertą daro nepakartojamą ir sunkiai paprastais žodžiais nusakomo skonio - tai vasaros skonis. (...daugiau) Dorianas
INGREDIENTAI:
Porcijų skaičius: 12
Tešlai:
150 gramų sviesto
2 vienetai kiaušinių
100 gramų baltojo šokolado
100 gramų cukraus
100 mililitrų pieno
100 gramų miltai
5 gramai kepimo miltelių
Kremui:
200 mililitrų plakamoji grietinėlė
250 gramų maskarponės sūrio
100 gramų cukraus pudros
1 saujelė gervuogių (trintos)
PARUOŠIMO BŪDAS:
1.
Sviestą ir cukrų plakti 4 min.
2.
Išlydyti šokoladą garų vonelėje ir supilti į masę. Įmušti kiaušinius. Viską plakti apie 5 min.
3.
Supilti pieną ir plakti 2 min. Pilti miltus su kepimo milteliais ir plakti 3 min. Jei gaunasi per skysta tešla - įdėti daugiau miltų.
4.
Į keksiukų formeles sudėti tešlą - maždaug pusę formelės. Kepti iki 190 C laipsnių įkaitintoje orkaitėje apie 15 - 20 min. Mediniu pagaliuku patikrinti, ar iškepė - jei pagaliukas sausas, reiškia taip. Palikti atvėsti.
5.
Grietinėlę kremui išplakti iki standžių putų. Sudėti maskarponės sūrį ir suberti cukraus pudrą. Lėtai plakti 3 min. Sudėti trintas gervuoges ir viską išmaišyti. Kremui užtepti naudoti konditerinį maišelį, bet galima naudoti ir šaukštą.

Baltojo šokolado keksiukai su gervuogių kremu

Recepto autorius: Šituos keksiukus galima apibūdinti tik vienu žodžiu - DIEVIŠKA. Gervuogių kremas ir baltasis šokoladas šį desertą daro nepakartojamą ir sunkiai paprastais žodžiais ( ...daugiau ) Dorianas
Akcijos:
TAIP
NE
?
Paspaudus šį mygtuką galite išjungti arba įjungti akcijų ingredientams rodymą
  • Porcijų skaičius: 12
Tešlai: Kremui:

Rekomenduojame

Gaminimo eiga:

  1. Sviestą ir cukrų plakti 4 min.

  2. Išlydyti šokoladą garų vonelėje ir supilti į masę. Įmušti kiaušinius. Viską plakti apie 5 min.

  3. Supilti pieną ir plakti 2 min. Pilti miltus su kepimo milteliais ir plakti 3 min. Jei gaunasi per skysta tešla - įdėti daugiau miltų.

  4. Į keksiukų formeles sudėti tešlą - maždaug pusę formelės. Kepti iki 190 C laipsnių įkaitintoje orkaitėje apie 15 - 20 min. Mediniu pagaliuku patikrinti, ar iškepė - jei pagaliukas sausas, reiškia taip. Palikti atvėsti.

  5. Grietinėlę kremui išplakti iki standžių putų. Sudėti maskarponės sūrį ir suberti cukraus pudrą. Lėtai plakti 3 min. Sudėti trintas gervuoges ir viską išmaišyti. Kremui užtepti naudoti konditerinį maišelį, bet galima naudoti ir šaukštą.

Receptą atsiuntė Dorianas

Komentarai


Daugiau receptų