Gaspadine.lt - receptai, patiekalai. Vėlykų receptai, margučiai. Lengvi, pigūs ir skanūs patiekalai. Marinavimas, konservavimas, džiovinimas. Atsiųskite savo receptą ir nuotraukas!
Bananinės spurgos
AUTORIUS:
Dorianas
Porcijų skaičius: 24
Paruošimo laikas: Apie 1 val.
Autorius apie receptą: Kaip ir visoms spurgoms - joms virti reikės daug aliejaus, tad rekomenduoju jų virimui pasirinkti rapsų aliejų, jis nesuteiks jokio kvapo pačioms spurgoms ir tokiam dideliam kiekiui Kaip ir visoms spurgoms - joms virti reikės daug aliejaus, tad rekomenduoju jų virimui pasirinkti rapsų aliejų, jis nesuteiks jokio kvapo pačioms spurgoms ir tokiam dideliam kiekiui bus gerokai pigesnis nei alyvuogių aliejus. Bet kuriuo atveju aliejų, rinktis būtina bekvapį ir beskonį. (...daugiau) Dorianas
INGREDIENTAI:
Porcijų skaičius: 24
300 gramų varškės
1 vienetas bananų (sutrinto)
1 vienetas kiaušinių
6 valgomieji šaukštai kvietinių miltų (apytikriai)
2 valgomieji šaukštai cukraus
800 mililitrų rapsų aliejaus
1 sauja cukraus pudros
PARUOŠIMO BŪDAS:
Paruošimo laikas: Apie 1 val.
1.
Varškę sutrinti su cukrumi, įmušti kiaušinį, dėti sutrintą bananą ir gerai išmaišyti. Berti miltus ir išmaišyti. Tešla turi būti lipni ir tiršta. Jei maišosi lengvai - dėti dar miltų.
2.
Puode įkaitinti aliejų.
3.
Iš tešlos gnybti gabalėlį ir drėgnomis rankomis suformuoti spurgas.
4.
Virti, kol įgaus rusvą spalvą ir vidurys bus iškepęs. Jeigu spurgos tyžta - galima apvolioti miltuose prieš dedant į puodą.
5.
Atvėsusias spurgas pabarstyti cukraus pudra.

Bananinės spurgos

Recepto autorius: Kaip ir visoms spurgoms - joms virti reikės daug aliejaus, tad rekomenduoju jų virimui pasirinkti rapsų aliejų, jis nesuteiks jokio kvapo pačioms spurgoms ir tokiam dideliam kiekiui ( ...daugiau ) Dorianas
Akcijos:
TAIP
NE
?
Paspaudus šį mygtuką galite išjungti arba įjungti akcijų ingredientams rodymą
  • Paruošimo laikas:
  • Porcijų skaičius: 24
Ingredientai:

Rekomenduojame

Gaminimo eiga:

  1. Varškę sutrinti su cukrumi, įmušti kiaušinį, dėti sutrintą bananą ir gerai išmaišyti. Berti miltus ir išmaišyti. Tešla turi būti lipni ir tiršta. Jei maišosi lengvai - dėti dar miltų.

  2. Puode įkaitinti aliejų.

  3. Iš tešlos gnybti gabalėlį ir drėgnomis rankomis suformuoti spurgas.

  4. Virti, kol įgaus rusvą spalvą ir vidurys bus iškepęs. Jeigu spurgos tyžta - galima apvolioti miltuose prieš dedant į puodą.

  5. Atvėsusias spurgas pabarstyti cukraus pudra.

Receptą atsiuntė Dorianas

Komentarai


Daugiau receptų