Gaspadine.lt - receptai, patiekalai. Vėlykų receptai, margučiai. Lengvi, pigūs ir skanūs patiekalai. Marinavimas, konservavimas, džiovinimas. Atsiųskite savo receptą ir nuotraukas!
Barščiai su pupelėmis
AUTORIUS:
Dorianas
Porcijų skaičius: 4
Paruošimo laikas: Apie 1 val.
Autorius apie receptą: Paprasta ir gardi sriuba, kuri užims truputėlį laiko. Jei naudosite konservuotas pupeles, pagaminsite greičiau. Mėsos sultinį pasirinkau jautienos skonio, bet galima rinkti Paprasta ir gardi sriuba, kuri užims truputėlį laiko. Jei naudosite konservuotas pupeles, pagaminsite greičiau. Mėsos sultinį pasirinkau jautienos skonio, bet galima rinkti tokį, koks patinka. Man asmeniškai jautienos sultinys suteikė sodresnį kvapą ir skonį. (...daugiau) Dorianas
INGREDIENTAI:
Porcijų skaičius: 4
2 litrai mėsos sultinys
4 vienetai bulvių
1 vienetas morkų
3 vienetai burokėlių (virti)
100 gramų pupelių (baltos)
2 valgomieji šaukštai pomidorų pastos
2 valgomieji šaukštai alyvuogių aliejaus
1 pundelis petražolių
1 žiupsnelis juodųjų pipirų (grūsti)
1 žiupsnelis druskos
PARUOŠIMO BŪDAS:
Paruošimo laikas: Apie 1 val.
1.
Pupeles iš vakaro užpilti šaltu vandeniu. Išmirkytas pupeles nuplauti vandeniu, dėti petražolių kotelius ir virti, kol pupelės suminkštės apie 1 - 1,5 val.
2.
Burokėlius ir bulves nulupti ir supjaustyti kubeliais, morkas sutarkuoti ir susmulkinti petražolių lapelius
3.
Su aliejumi pakepinti morkas. Kai jos suminkštės, krėsti pomidorų pastą, įpilti samtelį sultinio ir patroškinti apie 5 min.
4.
Į užvirusį sultinį berti burokėlius, po 20 min. bulves ir virti 10 min. Tada sukrėsti morkas į puodą, berti pupeles ir virti apie 10 - 15 min. Pagardinti petražolėmis, pipirais. Palaikyti sriubą uždengtą 10 - 15 min. ir skanauti su grietine ir duona.

Barščiai su pupelėmis

Recepto autorius: Paprasta ir gardi sriuba, kuri užims truputėlį laiko. Jei naudosite konservuotas pupeles, pagaminsite greičiau. Mėsos sultinį pasirinkau jautienos skonio, bet galima rinkti ( ...daugiau ) Dorianas
Akcijos:
TAIP
NE
?
Paspaudus šį mygtuką galite išjungti arba įjungti akcijų ingredientams rodymą
  • Paruošimo laikas:
  • Porcijų skaičius: 4
Ingredientai:

Rekomenduojame

Gaminimo eiga:

  1. Pupeles iš vakaro užpilti šaltu vandeniu. Išmirkytas pupeles nuplauti vandeniu, dėti petražolių kotelius ir virti, kol pupelės suminkštės apie 1 - 1,5 val.

  2. Burokėlius ir bulves nulupti ir supjaustyti kubeliais, morkas sutarkuoti ir susmulkinti petražolių lapelius

  3. Su aliejumi pakepinti morkas. Kai jos suminkštės, krėsti pomidorų pastą, įpilti samtelį sultinio ir patroškinti apie 5 min.

  4. Į užvirusį sultinį berti burokėlius, po 20 min. bulves ir virti 10 min. Tada sukrėsti morkas į puodą, berti pupeles ir virti apie 10 - 15 min. Pagardinti petražolėmis, pipirais. Palaikyti sriubą uždengtą 10 - 15 min. ir skanauti su grietine ir duona.

Receptą atsiuntė Dorianas

Komentarai


Daugiau receptų