Gaspadine.lt - receptai, patiekalai. Vėlykų receptai, margučiai. Lengvi, pigūs ir skanūs patiekalai. Marinavimas, konservavimas, džiovinimas. Atsiųskite savo receptą ir nuotraukas!
Batono pudingas
AUTORIUS:
Ieva Visockytė
Porcijų skaičius: 1
Paruošimo laikas: Apie 20 min.
INGREDIENTAI:
Porcijų skaičius: 1
2 riekės batono
1 vienetas kiaušinių
1 valgomasis šaukštas majonezo
4 valgomieji šaukštai pieno
1 žiupsnelis prieskonių
2 riekės sūris
1 saujelė vištiena
PARUOŠIMO BŪDAS:
Paruošimo laikas: Apie 20 min.
1.
Puodelį ištepkite sviestu.
2.
Išplakite kiaušinį su majonezu ir pienu. Galite įberti mėgiamų prieskonių.
3.
Naudojau mažas TIP TOP batono riekeles. Nuo batono riekių nupjaustykite kraštelius, patepkite jas sviestu. Pirmąją riekelę dėkite į sviestu išteptą puodelį, dėkite vištieną (galite pakeisti bet kokia kita mėsa ar daktariška dešra), dėkite sūrio riekelę, pilkite dalį kiaušinio / pieno / majonezo plakinio. Paspauskite. Vėl dėkite vištieną, sūrį, batoną, pilkite plakinį.
4.
Kartokite, tiek kartų, iš kiek riekelių darote. Viršutinis sluoksnis turi būti batono. Aš dar pabarsčiau pomidoro gabaliukų ir baziliko, raudonėlio.
5.
Užpilkite likusį plakinį. Nebijokite, jei susigėrė ne visas - taip geriau. Palikite pastovėti, kad įsigertų, kepdamas skystis išgaruos.
6.
Dėkite į mikrobangų krosnelę 2 - 3 min. Neperkepkite.

Batono pudingas

Akcijos:
TAIP
NE
?
Paspaudus šį mygtuką galite išjungti arba įjungti akcijų ingredientams rodymą
  • Paruošimo laikas:
  • Porcijų skaičius: 1
Ingredientai:

Rekomenduojame

Gaminimo eiga:

  1. Puodelį ištepkite sviestu.

  2. Išplakite kiaušinį su majonezu ir pienu. Galite įberti mėgiamų prieskonių.

  3. Naudojau mažas TIP TOP batono riekeles. Nuo batono riekių nupjaustykite kraštelius, patepkite jas sviestu. Pirmąją riekelę dėkite į sviestu išteptą puodelį, dėkite vištieną (galite pakeisti bet kokia kita mėsa ar daktariška dešra), dėkite sūrio riekelę, pilkite dalį kiaušinio / pieno / majonezo plakinio. Paspauskite. Vėl dėkite vištieną, sūrį, batoną, pilkite plakinį.

  4. Kartokite, tiek kartų, iš kiek riekelių darote. Viršutinis sluoksnis turi būti batono. Aš dar pabarsčiau pomidoro gabaliukų ir baziliko, raudonėlio.

  5. Užpilkite likusį plakinį. Nebijokite, jei susigėrė ne visas - taip geriau. Palikite pastovėti, kad įsigertų, kepdamas skystis išgaruos.

  6. Dėkite į mikrobangų krosnelę 2 - 3 min. Neperkepkite.

Receptą atsiuntė Ieva Visockytė

Komentarai


Daugiau receptų