Gaspadine.lt - receptai, patiekalai. Vėlykų receptai, margučiai. Lengvi, pigūs ir skanūs patiekalai. Marinavimas, konservavimas, džiovinimas. Atsiųskite savo receptą ir nuotraukas!
Burokėlių lapų blynai
AUTORIUS:
Silvija
Porcijų skaičius: 5
Paruošimo laikas: Apie 1 val.
INGREDIENTAI:
Porcijų skaičius: 5
2 saujos burokėlių (koteliai ir lapai (žalių arba apvirtų))
1 sauja svogūnų laiškų
šiek tiek krapų
3 vienetai kiaušinių
1 vienetas svogūnų
4 valgomieji šaukštai miltai
šiek tiek pieno
šiek tiek druskos
PARUOŠIMO BŪDAS:
Paruošimo laikas: Apie 1 val.
1.
Blynams reikia smulkiai supjaustytų kuo plonesnių burokėlių kotelių ir kuo jaunesnių lapelių. Peraugę ir stori koteliai netinka. Bet jeigu yra tik tokie burokėlių koteliai ir lapai, juos galima apvirti kelias minutes
2.
Smulkiai susipjaustyti svogūną, jo laiškus, krapus, viską sudėti į iš miltų, pieno ir kiaušinių pasidarytą įprastą blynams masę. Tada sudėti burokėlius. Įdėti druskos. Gerai išmaišyti. Jeigu per skysta, įdėti miltų.
3.
Kepti kaip paprasčiausius blynus. Tik ant mažos ugnies. Dažniau pavartant, kad burokėliai spėtų suminkštėti. Nors man patinka, kai tie koteliai šiek tiek dar traškūs.
4.
Skanu ir karšti, ir šalti blyneliai. Su grietine. Su kefyru. Skanaus.

Burokėlių lapų blynai

Akcijos:
TAIP
NE
?
Paspaudus šį mygtuką galite išjungti arba įjungti akcijų ingredientams rodymą
  • Paruošimo laikas:
  • Porcijų skaičius: 5
Ingredientai:

Rekomenduojame

Gaminimo eiga:

  1. Blynams reikia smulkiai supjaustytų kuo plonesnių burokėlių kotelių ir kuo jaunesnių lapelių. Peraugę ir stori koteliai netinka. Bet jeigu yra tik tokie burokėlių koteliai ir lapai, juos galima apvirti kelias minutes

  2. Smulkiai susipjaustyti svogūną, jo laiškus, krapus, viską sudėti į iš miltų, pieno ir kiaušinių pasidarytą įprastą blynams masę. Tada sudėti burokėlius. Įdėti druskos. Gerai išmaišyti. Jeigu per skysta, įdėti miltų.

  3. Kepti kaip paprasčiausius blynus. Tik ant mažos ugnies. Dažniau pavartant, kad burokėliai spėtų suminkštėti. Nors man patinka, kai tie koteliai šiek tiek dar traškūs.

  4. Skanu ir karšti, ir šalti blyneliai. Su grietine. Su kefyru. Skanaus.

Receptą atsiuntė Silvija

Komentarai


Daugiau receptų