Gaspadine.lt - receptai, patiekalai. Vėlykų receptai, margučiai. Lengvi, pigūs ir skanūs patiekalai. Marinavimas, konservavimas, džiovinimas. Atsiųskite savo receptą ir nuotraukas!
Cukinijos žiedelių kepsnys
AUTORIUS:
Zita
Porcijų skaičius: 2
Paruošimo laikas: Apie 1 val.
INGREDIENTAI:
Porcijų skaičius: 2
2 vienetai cukinijos ((apie 2-2,5 cm storio griežinėliai) )
100 gramų sūris (fermentinis (tarkuotas) )
100 gramų mesos (malta)
50 gramų sojos (faršas)
šiek tiek prieskonių (SANTA MARIA (kelių rūšių juodi pipirai, mėsai ir kt.))
3 skiltelės česnakų
šiek tiek aliejaus
4 arbatiniai šaukšteliai majonezo
1 vienetas morkų
1 vienetas svogūnų
PARUOŠIMO BŪDAS:
Paruošimo laikas: Apie 1 val.
1.
Cukiniją pjaustyti 2-2,5 cm žiedais, išimti sėklas, barstyti prieskoniais, labai tinka "Santa Maria" persiladas, padruskinti ir apkepti lengvai aliejuje. Nusausinti aliejaus perteklių.
2.
Morką, svogūną ir česnaką smulkinti, pakepti aliejuje, dėti paruoštą mėsos ir sojos faršą, prieskonių, apkepti. (Sojos faršą apvirti apie 10 min. vandenyje su kubeliu buljono). Galima pagardinti trupučiu krapų, salierų ar laiškiniu česnakėliu.
3.
Paruoštą įdarą dėti į cukinijų žiedus, uždėti šiek tiek majonezo, berti tarkuotą sūrį ir kepti orkaitėje ar konvekcinėje krosnelėje, kol sūris paruduos. \


Skanaus.

Cukinijos žiedelių kepsnys

Akcijos:
TAIP
NE
?
Paspaudus šį mygtuką galite išjungti arba įjungti akcijų ingredientams rodymą
  • Paruošimo laikas:
  • Porcijų skaičius: 2
Ingredientai:

Rekomenduojame

Gaminimo eiga:

  1. Cukiniją pjaustyti 2-2,5 cm žiedais, išimti sėklas, barstyti prieskoniais, labai tinka "Santa Maria" persiladas, padruskinti ir apkepti lengvai aliejuje. Nusausinti aliejaus perteklių.

  2. Morką, svogūną ir česnaką smulkinti, pakepti aliejuje, dėti paruoštą mėsos ir sojos faršą, prieskonių, apkepti. (Sojos faršą apvirti apie 10 min. vandenyje su kubeliu buljono). Galima pagardinti trupučiu krapų, salierų ar laiškiniu česnakėliu.

  3. Paruoštą įdarą dėti į cukinijų žiedus, uždėti šiek tiek majonezo, berti tarkuotą sūrį ir kepti orkaitėje ar konvekcinėje krosnelėje, kol sūris paruduos. \


    Skanaus.

Receptą atsiuntė Zita

Komentarai


Daugiau receptų