Gaspadine.lt - receptai, patiekalai. Vėlykų receptai, margučiai. Lengvi, pigūs ir skanūs patiekalai. Marinavimas, konservavimas, džiovinimas. Atsiųskite savo receptą ir nuotraukas!
Duonelė su graikiniais riešutais
AUTORIUS:
Jurgita
Porcijų skaičius: 12
Paruošimo laikas: Daugiau nei 1 val.
INGREDIENTAI:
Porcijų skaičius: 12
350 mililitrų vandens
2 arbatiniai šaukšteliai mielių (sausos)
250 gramų kvietinių miltų
125 gramai ruginių miltų
125 gramai kvietinių miltų (rūpūs)
10 gramų druskos
150 gramų graikinių riešutų (smulkinti)
PARUOŠIMO BŪDAS:
Paruošimo laikas: Daugiau nei 1 val.
1.
Pašildyti 100 ml vandens iki 37 °C temperatūros.
2.
Į didesnį dubenį sutrupinti mieles, užpilti šiltu vandeniu ir ištirpinti. Dideliame dubenyje sumaišyti miltus ir druską. Viduryje padaryti duobutę ir supilti vandenį su mielėmis. Mediniu šaukštu įmaišyti šiek tiek miltų į vandenį su mielėmis, kad būtų tiršta košelė. Dubenį pridengti ir palikti 20 min., kol košelė suputos ir pakils. Supilti pusę likusio vandens. Įmaišyti miltus. Pagal poreikį įmaišyti likusį vandenį, kad tešla būtų standi ir drėgna.
3.
Išversti tešlą ant miltais pabarstyto paviršiaus ir minkyti apie 10 min., kol taps lygi, blizgi ir elastinga. Palikti tešlą 5 min. pastovėti.
4.
Iš tešlos formuoti plokščią apskritimą, užberti riešutus. Perlenkti tešlą pusiau, tuomet švelniai minkyti 2 - 4 min., kol riešutai tolygiai pasiskirstys tešloje.
5.
Sudėti tešlą į dubenį, uždengti švariu virtuvės rankšluostėliu ir palikti šiltoje vietoje kilti 1,5-2 val., kol padvigubės.
6.
Iš pakilusios tešlos suformuoti pailgą kepalą arba galima krėsti į kvadratinę formą, tuomet bus kaip forminė duona. Pridengus rankšluostėliu palaikyti 45 min. Kildinti, kol padvigubės ir kepti 45 - 60 min. iki 200 °C temperatūros įkaitintoje orkaitėje. Ataušinti ant grotelių.


Skanaus!

Duonelė su graikiniais riešutais

Akcijos:
TAIP
NE
?
Paspaudus šį mygtuką galite išjungti arba įjungti akcijų ingredientams rodymą
  • Paruošimo laikas:
  • Porcijų skaičius: 12
Ingredientai:

Rekomenduojame

Gaminimo eiga:

  1. Pašildyti 100 ml vandens iki 37 °C temperatūros.

  2. Į didesnį dubenį sutrupinti mieles, užpilti šiltu vandeniu ir ištirpinti. Dideliame dubenyje sumaišyti miltus ir druską. Viduryje padaryti duobutę ir supilti vandenį su mielėmis. Mediniu šaukštu įmaišyti šiek tiek miltų į vandenį su mielėmis, kad būtų tiršta košelė. Dubenį pridengti ir palikti 20 min., kol košelė suputos ir pakils. Supilti pusę likusio vandens. Įmaišyti miltus. Pagal poreikį įmaišyti likusį vandenį, kad tešla būtų standi ir drėgna.

  3. Išversti tešlą ant miltais pabarstyto paviršiaus ir minkyti apie 10 min., kol taps lygi, blizgi ir elastinga. Palikti tešlą 5 min. pastovėti.

  4. Iš tešlos formuoti plokščią apskritimą, užberti riešutus. Perlenkti tešlą pusiau, tuomet švelniai minkyti 2 - 4 min., kol riešutai tolygiai pasiskirstys tešloje.

  5. Sudėti tešlą į dubenį, uždengti švariu virtuvės rankšluostėliu ir palikti šiltoje vietoje kilti 1,5-2 val., kol padvigubės.

  6. Iš pakilusios tešlos suformuoti pailgą kepalą arba galima krėsti į kvadratinę formą, tuomet bus kaip forminė duona. Pridengus rankšluostėliu palaikyti 45 min. Kildinti, kol padvigubės ir kepti 45 - 60 min. iki 200 °C temperatūros įkaitintoje orkaitėje. Ataušinti ant grotelių.


    Skanaus!

Receptą atsiuntė Jurgita

Komentarai


Daugiau receptų