Gaspadine.lt - receptai, patiekalai. Vėlykų receptai, margučiai. Lengvi, pigūs ir skanūs patiekalai. Marinavimas, konservavimas, džiovinimas. Atsiųskite savo receptą ir nuotraukas!
Džiovintos, parūkytos muskatinės slyvos
AUTORIUS:
Regina
Porcijų skaičius: 10
Paruošimo laikas: Daugiau nei 1 val.
Autorius apie receptą: Anyta vos prikalbino mano vyrą, savo sūnų, įsiropšti į slyvmedį, paskutinius vaisius nuraškyti - labai džiovintų slyvų įsigeidė. Ir džiovinimo būdą maždaug nusakė. Anyta vos prikalbino mano vyrą, savo sūnų, įsiropšti į slyvmedį, paskutinius vaisius nuraškyti - labai džiovintų slyvų įsigeidė. Ir džiovinimo būdą maždaug nusakė. Mes gerokai jį patobulimome ir rezultatas gavosi puikus. Vienintelis trūkumas - per mažai tų gardumynų pasigaminome, vos paskutiniąsias nufotografuoti spėjau. (...daugiau) Regina
INGREDIENTAI:
Porcijų skaičius: 10
2 kilogramai slyvų
2 žiupsneliai muskato
PARUOŠIMO BŪDAS:
Paruošimo laikas: Daugiau nei 1 val.
1.
Slyvas gerai nuplauti ir nuplikyti verdančiu vandeniu. Nudžiovinti ir išimti kauliukus, perpjaunant per pusę. Apiberti muskatu ir lengvai pamaišyti.
2.
Džiovinti slyvas galima krosnyje ar orkaitėje 40 - 45 °C temperatūroje, padėjus ant drobės skardoje kokias 3 - 4 valandas, kol odelė susiraukšlės. Po to 4 - 6 valandų palaikyti jas kambario temperatūroje. Po to vėl džiovinti 55 - 60 °C temperatūroje, šįkart kiek ilgėliau - 4 - 5 valandas. Dar kartą keletą valandų (pvz. per naktį) palaikyti kambario temperatūroje.
3.
Dar reiktų trečią kartą padžiovinti kelias valandas jau apie 75 °C temperatūroje, bet mes ruošėmės rūkyti žuvis statinėje, tad kilo geniali idėja - ant grotelių padėjome drobę ir išdėliojome slyvas. Palaikėme ant silpnų dūmų gal porą valandų. Žinoma, padėjome prieš žuvų rūkymą, kad skonis nepersiduotų.
4.
Rūkant maisto produktus, kūrenti reikia lapuočiais - drėgnomis alksnių, obelų, beržų malkomis, protarpiais įdedant kadagių ar pušų kankorėžių. Slyvos labai jau subtilaus skonio ir kvapo, šiek tiek sausesnės nei parduotuvėje, labai skanios. Muskatas puikiai derėjo su lengvu dūmeliu.

Džiovintos, parūkytos muskatinės slyvos

Recepto autorius: Anyta vos prikalbino mano vyrą, savo sūnų, įsiropšti į slyvmedį, paskutinius vaisius nuraškyti - labai džiovintų slyvų įsigeidė. Ir džiovinimo būdą maždaug nusakė. ( ...daugiau ) Regina
Akcijos:
TAIP
NE
?
Paspaudus šį mygtuką galite išjungti arba įjungti akcijų ingredientams rodymą
  • Paruošimo laikas:
  • Porcijų skaičius: 10
Ingredientai:

Rekomenduojame

Gaminimo eiga:

  1. Slyvas gerai nuplauti ir nuplikyti verdančiu vandeniu. Nudžiovinti ir išimti kauliukus, perpjaunant per pusę. Apiberti muskatu ir lengvai pamaišyti.

  2. Džiovinti slyvas galima krosnyje ar orkaitėje 40 - 45 °C temperatūroje, padėjus ant drobės skardoje kokias 3 - 4 valandas, kol odelė susiraukšlės. Po to 4 - 6 valandų palaikyti jas kambario temperatūroje. Po to vėl džiovinti 55 - 60 °C temperatūroje, šįkart kiek ilgėliau - 4 - 5 valandas. Dar kartą keletą valandų (pvz. per naktį) palaikyti kambario temperatūroje.

  3. Dar reiktų trečią kartą padžiovinti kelias valandas jau apie 75 °C temperatūroje, bet mes ruošėmės rūkyti žuvis statinėje, tad kilo geniali idėja - ant grotelių padėjome drobę ir išdėliojome slyvas. Palaikėme ant silpnų dūmų gal porą valandų. Žinoma, padėjome prieš žuvų rūkymą, kad skonis nepersiduotų.

  4. Rūkant maisto produktus, kūrenti reikia lapuočiais - drėgnomis alksnių, obelų, beržų malkomis, protarpiais įdedant kadagių ar pušų kankorėžių. Slyvos labai jau subtilaus skonio ir kvapo, šiek tiek sausesnės nei parduotuvėje, labai skanios. Muskatas puikiai derėjo su lengvu dūmeliu.

Receptą atsiuntė Regina

Komentarai


Daugiau receptų