Gaspadine.lt - receptai, patiekalai. Vėlykų receptai, margučiai. Lengvi, pigūs ir skanūs patiekalai. Marinavimas, konservavimas, džiovinimas. Atsiųskite savo receptą ir nuotraukas!
Ėriena mongoliškai
AUTORIUS:
Dorianas
Porcijų skaičius: 2
Autorius apie receptą: Tai gerai žinomas Mongolijos virtuvės patiekalas. Jei turite galimybę gauti Shaoxing vyno- patiekalas bus unikalesnis. Šį vyną galima pakeisti įprastu vynu arba ryžių mirin. Tai gerai žinomas Mongolijos virtuvės patiekalas. Jei turite galimybę gauti Shaoxing vyno- patiekalas bus unikalesnis. Šį vyną galima pakeisti įprastu vynu arba ryžių mirin. Šis patiekalas yra gan aštrokas ir sūrokas. (...daugiau) Dorianas
INGREDIENTAI:
Porcijų skaičius: 2
350 gramų ėrienos
2 skiltelės česnakų (smulkintų)
Marinatui:
1 valgomasis šaukštas kukurūzų krakmolas
0.5 valgomojo šaukšto sodos
1 arbatinis šaukštelis sojos padažo (šviesaus)
1 arbatinis šaukštelis baltojo vyno
Padažui:
3 valgomieji šaukštai kukurūzų krakmolas
2 valgomieji šaukštai sojos padažo (tamsaus)
1.5 valgomojo šaukšto sambal oelak padažas
1 valgomasis šaukštas sojos padažo (šviesaus)
3 arbatiniai šaukšteliai hoisin padažas
2 arbatiniai šaukšteliai baltojo vyno
0.75 stiklinės vandens
1 arbatinis šaukštelis sazemų aliejaus
Kepimui:
2 valgomieji šaukštai aliejaus
PARUOŠIMO BŪDAS:
1.
Supjaustyti mėsą gabalėliais ir sumaišyti su soda, krakmolu, šviesiuoju sojų padažu ir baltuoju vynu. Marinuoti 2-24 val.
2.
Sumaišyti padažui skirtus ingredientus: 3 valg. š. krakmolo, 2 valg. š. tamsiojo sojų padažo, 1 valg. š. šviesiojo sojų padažo, Sambal Oelak, hoisin padažo, baltojo vyno, vandens ir sezamų aliejaus.
3.
Pakepinti smulkintus česnakus keptuvėje įkaitintame aliejuje. Pridėti mėsą ir gerai iškepti. Tuomet supilti padažą ir dar pakepinti kol sutirštės. Patiekti su ryžiais.

Ėriena mongoliškai

Recepto autorius: Tai gerai žinomas Mongolijos virtuvės patiekalas. Jei turite galimybę gauti Shaoxing vyno- patiekalas bus unikalesnis. Šį vyną galima pakeisti įprastu vynu arba ryžių mirin. ( ...daugiau ) Dorianas
Akcijos:
TAIP
NE
?
Paspaudus šį mygtuką galite išjungti arba įjungti akcijų ingredientams rodymą
  • Porcijų skaičius: 2
Ingredientai: Marinatui: Padažui: Kepimui:

Rekomenduojame

Gaminimo eiga:

  1. Supjaustyti mėsą gabalėliais ir sumaišyti su soda, krakmolu, šviesiuoju sojų padažu ir baltuoju vynu. Marinuoti 2-24 val.

  2. Sumaišyti padažui skirtus ingredientus: 3 valg. š. krakmolo, 2 valg. š. tamsiojo sojų padažo, 1 valg. š. šviesiojo sojų padažo, Sambal Oelak, hoisin padažo, baltojo vyno, vandens ir sezamų aliejaus.

  3. Pakepinti smulkintus česnakus keptuvėje įkaitintame aliejuje. Pridėti mėsą ir gerai iškepti. Tuomet supilti padažą ir dar pakepinti kol sutirštės. Patiekti su ryžiais.

Receptą atsiuntė Dorianas

Komentarai


Daugiau receptų