Gaspadine.lt - receptai, patiekalai. Vėlykų receptai, margučiai. Lengvi, pigūs ir skanūs patiekalai. Marinavimas, konservavimas, džiovinimas. Atsiųskite savo receptą ir nuotraukas!
Galeta su grybais
AUTORIUS:
Gražina
Porcijų skaičius: 4
Paruošimo laikas: Apie 5 min.
INGREDIENTAI:
Porcijų skaičius: 4
300 gramų miltai
100 gramų sviesto
2 arbatiniai šaukšteliai druskos
1 valgomasis šaukštas cukraus
šiek tiek vandens
250 gramų rikotos
2 svogūnų
2 pomidorų pastos
100 gramų sūris (fermentinis)
100 gramų grybų
šiek tiek pipirai (juodi)
1 kiaušinių
1 arbatinis šaukštelis čiobrelių
1 arbatinis šaukštelis bazilikų
PARUOŠIMO BŪDAS:
Paruošimo laikas: Apie 5 min.
1.
Miltus, kietą sviestą, vieną šaukštelį druskos ir cukrų kruopščiai sumaišykite dubenyje. Gausis trupininę šiek tiek primenanti tešla. Tada įpilkite vandens. Nenaudokite jo daug, geriausia pilkite po šiek tiek, tada gerai išmaišykite, kad pasidarytumėte tinkamą tešlą. Vandens nereikės daugiau nei pusės stiklinės. Tada imkite tešlą iš dubens, dėkite ją ant miltuoto paviršiaus ir minkykite. Suformuokite iš jos rutulį, suvyniokite į maistinę plėvelę ir dėkite 45-60 minučių į šaldytuvą.
2.
Tuo metu pasiruoškite visus ingredientus. Smulkiai sukapokite ir su šlakeliu aliejaus pakepinkite svogūnus. Supjaustykite pomidorus bei grybus. Sutarkuokite fermentinį sūrį.
3.
Iš šaldytuvo ištraukę galetos tešlą, dėkite ją ant miltais padengto paviršiaus ir iškočiokite, kad ji įgautų ovalo formą. Iškart perkelkite iškočiotą tešlą ant kepimo formos, nes vėliau, sudėjus visus produktus, tai padaryti bus sunku. Palikdami 4-5 centimetrų kraštelius, lygiai ištepkite pagrindą rikotos sūriu, suberkite svogūnus ir užbarstykite šaukštelį druskos. Tada dėkite supjaustytus grybus. Jeigu negalite valgyti patiekalo be mėsos, įterpkite keletą griežinėlių kumpio. Tada ant viršaus dėkite pomidorus, užberkite maltų juodųjų pipirų. Padenkite viršų tarkuotu sūriu ir užlenkite kraštelius. Patepkite juos plaktu kiaušiniu ir užbarstykite ant viršaus po šaukštelį džiovinto ir smulkinto čiobrelio ir baziliko.
4.
Galetą kepkite įkaitintoje orkaitėje 25-30 minučių, kol tešla gražiai paruduos.
Skanaus.

Galeta su grybais

Akcijos:
TAIP
NE
?
Paspaudus šį mygtuką galite išjungti arba įjungti akcijų ingredientams rodymą
  • Paruošimo laikas:
  • Porcijų skaičius: 4
Ingredientai:

Rekomenduojame

Gaminimo eiga:

  1. Miltus, kietą sviestą, vieną šaukštelį druskos ir cukrų kruopščiai sumaišykite dubenyje. Gausis trupininę šiek tiek primenanti tešla. Tada įpilkite vandens. Nenaudokite jo daug, geriausia pilkite po šiek tiek, tada gerai išmaišykite, kad pasidarytumėte tinkamą tešlą. Vandens nereikės daugiau nei pusės stiklinės. Tada imkite tešlą iš dubens, dėkite ją ant miltuoto paviršiaus ir minkykite. Suformuokite iš jos rutulį, suvyniokite į maistinę plėvelę ir dėkite 45-60 minučių į šaldytuvą.

  2. Tuo metu pasiruoškite visus ingredientus. Smulkiai sukapokite ir su šlakeliu aliejaus pakepinkite svogūnus. Supjaustykite pomidorus bei grybus. Sutarkuokite fermentinį sūrį.

  3. Iš šaldytuvo ištraukę galetos tešlą, dėkite ją ant miltais padengto paviršiaus ir iškočiokite, kad ji įgautų ovalo formą. Iškart perkelkite iškočiotą tešlą ant kepimo formos, nes vėliau, sudėjus visus produktus, tai padaryti bus sunku. Palikdami 4-5 centimetrų kraštelius, lygiai ištepkite pagrindą rikotos sūriu, suberkite svogūnus ir užbarstykite šaukštelį druskos. Tada dėkite supjaustytus grybus. Jeigu negalite valgyti patiekalo be mėsos, įterpkite keletą griežinėlių kumpio. Tada ant viršaus dėkite pomidorus, užberkite maltų juodųjų pipirų. Padenkite viršų tarkuotu sūriu ir užlenkite kraštelius. Patepkite juos plaktu kiaušiniu ir užbarstykite ant viršaus po šaukštelį džiovinto ir smulkinto čiobrelio ir baziliko.

  4. Galetą kepkite įkaitintoje orkaitėje 25-30 minučių, kol tešla gražiai paruduos.
    Skanaus.

Receptą atsiuntė Gražina

Komentarai


Daugiau receptų