Gaspadine.lt - receptai, patiekalai. Vėlykų receptai, margučiai. Lengvi, pigūs ir skanūs patiekalai. Marinavimas, konservavimas, džiovinimas. Atsiųskite savo receptą ir nuotraukas!
Generolo Tso vištiena
AUTORIUS:
Dorianas
Porcijų skaičius: 2
Paruošimo laikas: Apie 45 min.
Autorius apie receptą: Tačiau šio patiekalo skonis yra tobulas. Mėsa dėl krakmolo ir ypatingo padažo pasidaro tirpstanti burnoje, o nuostabus lipnus padažas tiesiog kelia norą valgyti dar ir dar. Tai Tačiau šio patiekalo skonis yra tobulas. Mėsa dėl krakmolo ir ypatingo padažo pasidaro tirpstanti burnoje, o nuostabus lipnus padažas tiesiog kelia norą valgyti dar ir dar. Tai tikrai tas patiekalas, kuris toks pat kaip restoranuose. Jeigu įmanoma įsimylėti maistą - tai šitas būtų būtent Tas Vienintelis. (...daugiau) Dorianas
INGREDIENTAI:
Porcijų skaičius: 2
600 gramų vištos filė
60 gramų krakmolo
2 skiltelės česnakų
10 gramų malto imbiero
2 valgomieji šaukštai sazemų aliejaus
2 valgomieji šaukštai hoisin padažas
3 valgomieji šaukštai ryžių acto
3 valgomieji šaukštai sojos padažo
50 mililitrų vandens
2 arbatiniai šaukšteliai krakmolo
3 valgomieji šaukštai rudojo cukraus
PARUOŠIMO BŪDAS:
Paruošimo laikas: Apie 45 min.
1.
Jei neturite "Hoisin" padažo - tuomet jį pasidarykite - suplakus šaukštą sojų padažo su šaukštu rudojo cukraus, 2 šaukštais ryžių acto, tarkuota česnako skiltele, 2 šaukštais sezamų aliejaus, žiupsneliu maltų pipirų ir trupučių aitriųjų paprikų padažu.
2.
Mėsą nuplauti, nusausinti ir supjaustyti kąsnio dydžio gabalėliais. Tuomet kiekvieną gabalėlį apvolioti krakmole.
3.
Sumaišyti pasigamintą Hoisin padažą su kitais bendram padažui skirtam ingredientais: 3 v. š. ryžių acto, 3 v. š. sojų padažo, 2 v. š. Hoisin padažo, 50 ml vandens, 2 a. š. krakmolo, 3 v. š. rudojo cukraus.
4.
Keptuvėje įkaitinti aliejų ir paskrudinti vištieną. Tuomet berti paprikų dribsnius, smulkintus česnakus bei imbierą. Tuomet lieti padažą ir dar pakepti, kol padažas taps lipnus.
5.
Patiekti su ryžiais.

Generolo Tso vištiena

Recepto autorius: Tačiau šio patiekalo skonis yra tobulas. Mėsa dėl krakmolo ir ypatingo padažo pasidaro tirpstanti burnoje, o nuostabus lipnus padažas tiesiog kelia norą valgyti dar ir dar. Tai ( ...daugiau ) Dorianas
Akcijos:
TAIP
NE
?
Paspaudus šį mygtuką galite išjungti arba įjungti akcijų ingredientams rodymą
  • Paruošimo laikas:
  • Porcijų skaičius: 2
Ingredientai:

Rekomenduojame

Gaminimo eiga:

  1. Jei neturite "Hoisin" padažo - tuomet jį pasidarykite - suplakus šaukštą sojų padažo su šaukštu rudojo cukraus, 2 šaukštais ryžių acto, tarkuota česnako skiltele, 2 šaukštais sezamų aliejaus, žiupsneliu maltų pipirų ir trupučių aitriųjų paprikų padažu.

  2. Mėsą nuplauti, nusausinti ir supjaustyti kąsnio dydžio gabalėliais. Tuomet kiekvieną gabalėlį apvolioti krakmole.

  3. Sumaišyti pasigamintą Hoisin padažą su kitais bendram padažui skirtam ingredientais: 3 v. š. ryžių acto, 3 v. š. sojų padažo, 2 v. š. Hoisin padažo, 50 ml vandens, 2 a. š. krakmolo, 3 v. š. rudojo cukraus.

  4. Keptuvėje įkaitinti aliejų ir paskrudinti vištieną. Tuomet berti paprikų dribsnius, smulkintus česnakus bei imbierą. Tuomet lieti padažą ir dar pakepti, kol padažas taps lipnus.

  5. Patiekti su ryžiais.

Receptą atsiuntė Dorianas

Komentarai


Daugiau receptų