Gaspadine.lt - receptai, patiekalai. Vėlykų receptai, margučiai. Lengvi, pigūs ir skanūs patiekalai. Marinavimas, konservavimas, džiovinimas. Atsiųskite savo receptą ir nuotraukas!
Geriausias citrininis keksas
AUTORIUS:
MyCulinaryCorner
Porcijų skaičius: 6
Paruošimo laikas: Apie 45 min.
Autorius apie receptą: Šis puikus citrininis keksas Jums primins vaikystę. Šiame puriame ir minkštame kekse, vietoje sviesto naudojamas jogurtas. Šis puikus citrininis keksas Jums primins vaikystę. Šiame puriame ir minkštame kekse, vietoje sviesto naudojamas jogurtas. MyCulinaryCorner
INGREDIENTAI:
Porcijų skaičius: 6
150 gramų jogurto
150 gramų cukraus
150 gramų kvietinių miltų
2 vienetai kiaušinių
1 vienetas citrinų
30 gramų cukraus pudros
5 gramai kepimo miltelių
1 arbatinis šaukštelis vanilinio cukraus
PARUOŠIMO BŪDAS:
Paruošimo laikas: Apie 45 min.
1.
Atskirkite kiaušinių trynius nuo baltymų. Inde sumaišykite trynius su jogurtu, cukrumi, vaniliniu cukrumi ir citrinos žievele, kol gausite vientisą masę. Pridėkite miltus ir kepimo miltelius. Baltymus išplakite iki standžių putų. Atsargiai įmaišykite išplaktus baltymus į likusią masę.
2.
Gautą masę supilkite į prieš tai sviestu išteptą formą (jeigu naudojate silikoninę formą, ją tepti sviestu nėra būtina).
3.
Kepti 180oC temperatūroje apie 30-35 min.

Geriausias citrininis keksas

Recepto autorius: Šis puikus citrininis keksas Jums primins vaikystę. Šiame puriame ir minkštame kekse, vietoje sviesto naudojamas jogurtas. MyCulinaryCorner
Akcijos:
TAIP
NE
?
Paspaudus šį mygtuką galite išjungti arba įjungti akcijų ingredientams rodymą
  • Paruošimo laikas:
  • Porcijų skaičius: 6
Ingredientai:

Rekomenduojame

Gaminimo eiga:

  1. Atskirkite kiaušinių trynius nuo baltymų. Inde sumaišykite trynius su jogurtu, cukrumi, vaniliniu cukrumi ir citrinos žievele, kol gausite vientisą masę. Pridėkite miltus ir kepimo miltelius. Baltymus išplakite iki standžių putų. Atsargiai įmaišykite išplaktus baltymus į likusią masę.

  2. Gautą masę supilkite į prieš tai sviestu išteptą formą (jeigu naudojate silikoninę formą, ją tepti sviestu nėra būtina).

  3. Kepti 180oC temperatūroje apie 30-35 min.

Receptą atsiuntė MyCulinaryCorner

Komentarai


Daugiau receptų