Gaspadine.lt - receptai, patiekalai. Vėlykų receptai, margučiai. Lengvi, pigūs ir skanūs patiekalai. Marinavimas, konservavimas, džiovinimas. Atsiųskite savo receptą ir nuotraukas!
Greitai paruošiamas citrinų pyragas
AUTORIUS:
Dorianas
Porcijų skaičius: 10
Paruošimo laikas: Apie 1 val.
Autorius apie receptą: Citrinos yra vienas ir naudingiausių vaisių. Tad prisimenant prabėgusią vasarą, citrinos geltona spalva primena saulę, o kvapas praėjusias karštas dienas. Tad šis pyragas Citrinos yra vienas ir naudingiausių vaisių. Tad prisimenant prabėgusią vasarą, citrinos geltona spalva primena saulę, o kvapas praėjusias karštas dienas. Tad šis pyragas puikiai pripildo namus šilumos ir nuostabaus kvapo, kuris ne tik žadina apetitą, bet ir pakelia nuotaiką. (...daugiau) Dorianas
INGREDIENTAI:
Porcijų skaičius: 10
4 vienetai kiaušinių
2 vienetai citrinų
150 gramų cukraus
120 gramų kvietinių miltų
100 gramų sviesto
15 gramų vanilinio cukraus
0.5 arbatinio šaukštelio sodos
2 žiupsneliai cukraus pudros
šiek tiek riebalai (formai patepti)
PARUOŠIMO BŪDAS:
Paruošimo laikas: Apie 1 val.
1.
Vieną citriną nulupti, išimti sėklas, pašalinti baltąją dalį ir supjaustyti minkštimą. Antrą citriną nulupti ir susmulkinti žieveles.
2.
Išsukti cukrų, vanilinį cukrų su sviestu ir įmaišyti kiaušinius. Į kiaušinių masę sumesti citrinos gabalėlius, suberti tarkuotas jų žieveles, sijotus miltus, sodą ir išmaišyti.
3.
Sukrėsti tešlą į 24 cm skersmens formą išteptą riebalais.
4.
Kepti 180 C laipsnių įkaitintoje orkaitėje 35 min. Patikrinti, ar iškepė - medinį pagaliuką įsmeigti ir ištraukti. Jis turi būti švarus, neaplipęs tešla. Jei aplipęs tešla, kepti dar 5 min. ir vėl tikrinti.
5.
Iškepusį pyragą apibarstyti cukraus pudra.

Greitai paruošiamas citrinų pyragas

Recepto autorius: Citrinos yra vienas ir naudingiausių vaisių. Tad prisimenant prabėgusią vasarą, citrinos geltona spalva primena saulę, o kvapas praėjusias karštas dienas. Tad šis pyragas ( ...daugiau ) Dorianas
Akcijos:
TAIP
NE
?
Paspaudus šį mygtuką galite išjungti arba įjungti akcijų ingredientams rodymą
  • Paruošimo laikas:
  • Porcijų skaičius: 10
Ingredientai:

Rekomenduojame

Gaminimo eiga:

  1. Vieną citriną nulupti, išimti sėklas, pašalinti baltąją dalį ir supjaustyti minkštimą. Antrą citriną nulupti ir susmulkinti žieveles.

  2. Išsukti cukrų, vanilinį cukrų su sviestu ir įmaišyti kiaušinius. Į kiaušinių masę sumesti citrinos gabalėlius, suberti tarkuotas jų žieveles, sijotus miltus, sodą ir išmaišyti.

  3. Sukrėsti tešlą į 24 cm skersmens formą išteptą riebalais.

  4. Kepti 180 C laipsnių įkaitintoje orkaitėje 35 min. Patikrinti, ar iškepė - medinį pagaliuką įsmeigti ir ištraukti. Jis turi būti švarus, neaplipęs tešla. Jei aplipęs tešla, kepti dar 5 min. ir vėl tikrinti.

  5. Iškepusį pyragą apibarstyti cukraus pudra.

Receptą atsiuntė Dorianas

Komentarai


Daugiau receptų