Gaspadine.lt - receptai, patiekalai. Vėlykų receptai, margučiai. Lengvi, pigūs ir skanūs patiekalai. Marinavimas, konservavimas, džiovinimas. Atsiųskite savo receptą ir nuotraukas!
Grybais įdarytos bulvės
AUTORIUS:
Gražina
Porcijų skaičius: 4
Paruošimo laikas: Apie 45 min.
INGREDIENTAI:
Porcijų skaičius: 4
8 bulvių
200 gramų grybų
2 svogūnų
šiek tiek druskos
2 valgomieji šaukštai sviesto
200 gramų mesos (malta)
šiek tiek pipirai
PARUOŠIMO BŪDAS:
Paruošimo laikas: Apie 45 min.
1.
Bulves nuskuskite, gerai nuplaukite ir skustuku išskobkite skylutes. Padarykite jas pakankamai dideles, kad galėtumėte įdėti į jas įdaro, tačiau nepersistenkite ir nepadarykite jas pernelyg dideles.
2.
Į dubenį sudėkite sukapotus svogūnus, supjaustytus grybus, mėsos faršą ir suberkite druską bei pipirus. Smulkiais gabaliukais supjaustykite šaldą sviestą ir taip pat sudėkite į dubenį. Viską gerai sumaišykite.
3.
Bulves prikimškite įdaru ir, užpylę trupučiu vandens, troškinkite puode apie 30 minučių, kol bulvės išvirs. Jei norite, galite troškinti su įvairiomis daržovėmis ir patiekti kartu su jomis.
Skanaus.

Grybais įdarytos bulvės

Akcijos:
TAIP
NE
?
Paspaudus šį mygtuką galite išjungti arba įjungti akcijų ingredientams rodymą
  • Paruošimo laikas:
  • Porcijų skaičius: 4
Ingredientai:

Rekomenduojame

Gaminimo eiga:

  1. Bulves nuskuskite, gerai nuplaukite ir skustuku išskobkite skylutes. Padarykite jas pakankamai dideles, kad galėtumėte įdėti į jas įdaro, tačiau nepersistenkite ir nepadarykite jas pernelyg dideles.

  2. Į dubenį sudėkite sukapotus svogūnus, supjaustytus grybus, mėsos faršą ir suberkite druską bei pipirus. Smulkiais gabaliukais supjaustykite šaldą sviestą ir taip pat sudėkite į dubenį. Viską gerai sumaišykite.

  3. Bulves prikimškite įdaru ir, užpylę trupučiu vandens, troškinkite puode apie 30 minučių, kol bulvės išvirs. Jei norite, galite troškinti su įvairiomis daržovėmis ir patiekti kartu su jomis.
    Skanaus.

Receptą atsiuntė Gražina

Komentarai


Daugiau receptų