Gaspadine.lt - receptai, patiekalai. Vėlykų receptai, margučiai. Lengvi, pigūs ir skanūs patiekalai. Marinavimas, konservavimas, džiovinimas. Atsiųskite savo receptą ir nuotraukas!
Hanami Dango
AUTORIUS:
Dorianas
Porcijų skaičius: 5
Autorius apie receptą: Tai gerai žinomas Japonijos virtuvės patiekalas. Dar kitaip vadinamas Sanshoku Dango, dažniausiai valgomas per sakurų žydėjimo šventę. Prieš pirmą kartą ruošiantis Tai gerai žinomas Japonijos virtuvės patiekalas. Dar kitaip vadinamas Sanshoku Dango, dažniausiai valgomas per sakurų žydėjimo šventę. Prieš pirmą kartą ruošiantis gaminti Dango reikia nenusiminti jei nepasiseks suformuoti tobulų rutuliukų. (Man taip pat nesisekė). Jei tešlą per skysta- berkite daugiau ryžių miltų ir stenkitės suformuoti standų rutuliuką. Ryžių miltai itin lipnūs tad gali tekti kiek pavargti formuojant Dango. (...daugiau) Dorianas
INGREDIENTAI:
Porcijų skaičius: 5
190 gramų ryžių miltų
50 gramų cukraus
3 lašai raudoni maistiniai dažai
0.5 arbatinio šaukštelio matcha arbatos milteliai
5 vienetai bambukinės lazdelės
150 mililitrų vandens
PARUOŠIMO BŪDAS:
1.
Sumaišyti ryžių miltus su cukrumi ir vandeniu. Gerai išminkyti tešlą. Padalinti tešlą į tris lygias dalis. Į vieną įmaišyti raudonų maistinių dažų. O į antrą Matcha miltelių. Trečią palikti baltą. Gerai išminkyti.
2.
Kiekvieną tešlos kamuoliuką padalinti į šešis rutuliukus.
3.
Užkaisti vandenį. Sudėti kamuoliukus į verdantį vandenį ir virti kol iškils į paviršių.
4.
Leisti atvėsti ir suverti ant bambukinių pagaliukų.

Hanami Dango

Recepto autorius: Tai gerai žinomas Japonijos virtuvės patiekalas. Dar kitaip vadinamas Sanshoku Dango, dažniausiai valgomas per sakurų žydėjimo šventę. Prieš pirmą kartą ruošiantis ( ...daugiau ) Dorianas
Akcijos:
TAIP
NE
?
Paspaudus šį mygtuką galite išjungti arba įjungti akcijų ingredientams rodymą
  • Porcijų skaičius: 5
Ingredientai:

Rekomenduojame

Gaminimo eiga:

  1. Sumaišyti ryžių miltus su cukrumi ir vandeniu. Gerai išminkyti tešlą. Padalinti tešlą į tris lygias dalis. Į vieną įmaišyti raudonų maistinių dažų. O į antrą Matcha miltelių. Trečią palikti baltą. Gerai išminkyti.

  2. Kiekvieną tešlos kamuoliuką padalinti į šešis rutuliukus.

  3. Užkaisti vandenį. Sudėti kamuoliukus į verdantį vandenį ir virti kol iškils į paviršių.

  4. Leisti atvėsti ir suverti ant bambukinių pagaliukų.

Receptą atsiuntė Dorianas

Komentarai


Daugiau receptų