Gaspadine.lt - receptai, patiekalai. Vėlykų receptai, margučiai. Lengvi, pigūs ir skanūs patiekalai. Marinavimas, konservavimas, džiovinimas. Atsiųskite savo receptą ir nuotraukas!
Įdaryti kiaušiniai
AUTORIUS:
Kristina
Porcijų skaičius: 6
Paruošimo laikas: Apie 30 min.
INGREDIENTAI:
Porcijų skaičius: 6
6 vienetai kiaušinių
1 vienetas burokėlių (virti)
2 vienetai silkių
0.5 vieneto citrinų sultys
2 valgomieji šaukštai grietinės
1 valgomasis šaukštas ikrų (raudonieji)
šiek tiek druskos
PARUOŠIMO BŪDAS:
Paruošimo laikas: Apie 30 min.
1.
Išvirkite kiaušinius, užpilkite šaltu vandeniu, nulupkite, supjaustykite per pusę. Išimkite trynius į atskirą dubenėlį ir gerai sumaišykite šakute.
2.
Burokėlius supjaustome smulkiais kubeliais. Įdedame į dubenį ir užpilame 1 litru verdančio vandens. Į dubenį sudedame baltymus ir paliekame 1 valandai.
3.
Nuo silkės filė atpjauname 12 mažų gabalėlių (papuošimui), o visa kita supjaustome labai smulkiai. Sumaišome su grietine ir kiaušinių tryniais. Pridedame citrinų sulčių, druskos ir pipirų ir gerai išmaišome.
4.
Kiaušinių puseles išimame iš vandens ir į kiekvieną pridedame silkės faršo. Papuošiame ikrais ir silkės filė gabaliukais.

Įdaryti kiaušiniai

Akcijos:
TAIP
NE
?
Paspaudus šį mygtuką galite išjungti arba įjungti akcijų ingredientams rodymą
  • Paruošimo laikas:
  • Porcijų skaičius: 6
Ingredientai:

Rekomenduojame

Gaminimo eiga:

  1. Išvirkite kiaušinius, užpilkite šaltu vandeniu, nulupkite, supjaustykite per pusę. Išimkite trynius į atskirą dubenėlį ir gerai sumaišykite šakute.

  2. Burokėlius supjaustome smulkiais kubeliais. Įdedame į dubenį ir užpilame 1 litru verdančio vandens. Į dubenį sudedame baltymus ir paliekame 1 valandai.

  3. Nuo silkės filė atpjauname 12 mažų gabalėlių (papuošimui), o visa kita supjaustome labai smulkiai. Sumaišome su grietine ir kiaušinių tryniais. Pridedame citrinų sulčių, druskos ir pipirų ir gerai išmaišome.

  4. Kiaušinių puseles išimame iš vandens ir į kiekvieną pridedame silkės faršo. Papuošiame ikrais ir silkės filė gabaliukais.

Receptą atsiuntė Kristina

Komentarai


Daugiau receptų