Gaspadine.lt - receptai, patiekalai. Vėlykų receptai, margučiai. Lengvi, pigūs ir skanūs patiekalai. Marinavimas, konservavimas, džiovinimas. Atsiųskite savo receptą ir nuotraukas!
Karamelinis ispaniškas desertas „Flan“
AUTORIUS:
Porcijų skaičius: 3
Paruošimo laikas: Apie 1 val.
Autorius apie receptą: Burnoje tirpstantis ispaniškas desertas “Flan“. Turbūt vienas skaniausių ispaniškų saldumynų. Desertas labai lengvas, švelnaus skonio ir pagaminus gali dingti tiesiog Burnoje tirpstantis ispaniškas desertas “Flan“. Turbūt vienas skaniausių ispaniškų saldumynų. Desertas labai lengvas, švelnaus skonio ir pagaminus gali dingti tiesiog akimirksniu. Svarbiausias momentas gaminimo procese yra karamelė, jos nereikia perkaitinti, nes tuomet karamelė gali tiesiog susvilti ir reikės gaminti iš naujo. Tad kai gaminsite karamelę, jai užvirus stebėkite, kada įgaus rudą spalvą, tuomet išjunkite ir iškart pilstykite į indelius. (...daugiau) Liucija
INGREDIENTAI:
Porcijų skaičius: 3
250 mililitrų pieno
3 vienetai kiaušinių
3 valgomieji šaukštai cukraus
1 arbatinis šaukštelis vanilės ekstraktas
Užpilui:
3 valgomieji šaukštai cukraus
2 valgomieji šaukštai vandens
0.5 arbatinio šaukštelio citrinų sultys
PARUOŠIMO BŪDAS:
Paruošimo laikas: Apie 1 val.
1.
Pirmiausia pasiruošiame karamelinį užpilą. Į keptuvę supilame cukrų, vandenį ir citrinos sultis. Kaitiname ant vidutinės ugnies, kol užverda, tuomet dar pakaitiname ~5 min, kad karamelė įgautų rudą spalvą. Tik neperkaitinkite, kad karamelė neįgautų kartaus skonio ir nesudegtų. Kuomet karamelė pasidaro pakankamai rudos spalvos, tuomet nukelkite nuo ugnies ir supilkite į 3 indelius, kuriuose kepsite desertą. Palikite atšalti.
2.
Kiaušinius lengvai išplakite su šluotele, pamažu į kiaušinius pilkite cukrų ir išplakite. Tada įmaišykite pieną ir vanilės esenciją.
3.
Kiaušinių masę nukoškite per sietelį, kad neliktų jokių gumulėlių. Po to supilstykite tolygiai į indelius.
4.
Įkaitinkite orkaitę iki 175 C.
5.
Indelius sudėkite į kepimo indą aukštesniais kraštais, įpilkite vandens iki pusės indelių aukščio. Kepkite įkaitintoje orkaitėje ~45-50 min, kol deserto viršus nebebus skystas.
6.
Kai desertai iškeps, išimkite iš kepimo indo, palikite atvėsti ir dėkite į šaldytuvą bent 4 h. Po to aplink desertą atsargiai apipjaukite peiliu, uždėkite ant viršaus lėkštę, kurioje patieksite desertą, ir atsargiai pakratykite indelį, kad desertas iškristų. Skanaus!

Karamelinis ispaniškas desertas „Flan“

Recepto autorius: Burnoje tirpstantis ispaniškas desertas “Flan“. Turbūt vienas skaniausių ispaniškų saldumynų. Desertas labai lengvas, švelnaus skonio ir pagaminus gali dingti tiesiog ( ...daugiau ) Liucija
Akcijos:
TAIP
NE
?
Paspaudus šį mygtuką galite išjungti arba įjungti akcijų ingredientams rodymą
  • Paruošimo laikas:
  • Porcijų skaičius: 3
Ingredientai: Užpilui:

Rekomenduojame

Gaminimo eiga:

  1. Pirmiausia pasiruošiame karamelinį užpilą. Į keptuvę supilame cukrų, vandenį ir citrinos sultis. Kaitiname ant vidutinės ugnies, kol užverda, tuomet dar pakaitiname ~5 min, kad karamelė įgautų rudą spalvą. Tik neperkaitinkite, kad karamelė neįgautų kartaus skonio ir nesudegtų. Kuomet karamelė pasidaro pakankamai rudos spalvos, tuomet nukelkite nuo ugnies ir supilkite į 3 indelius, kuriuose kepsite desertą. Palikite atšalti.

  2. Kiaušinius lengvai išplakite su šluotele, pamažu į kiaušinius pilkite cukrų ir išplakite. Tada įmaišykite pieną ir vanilės esenciją.

  3. Kiaušinių masę nukoškite per sietelį, kad neliktų jokių gumulėlių. Po to supilstykite tolygiai į indelius.

  4. Įkaitinkite orkaitę iki 175 C.

  5. Indelius sudėkite į kepimo indą aukštesniais kraštais, įpilkite vandens iki pusės indelių aukščio. Kepkite įkaitintoje orkaitėje ~45-50 min, kol deserto viršus nebebus skystas.

  6. Kai desertai iškeps, išimkite iš kepimo indo, palikite atvėsti ir dėkite į šaldytuvą bent 4 h. Po to aplink desertą atsargiai apipjaukite peiliu, uždėkite ant viršaus lėkštę, kurioje patieksite desertą, ir atsargiai pakratykite indelį, kad desertas iškristų. Skanaus!

Receptą atsiuntė Liucija

Komentarai


Daugiau receptų