Gaspadine.lt - receptai, patiekalai. Vėlykų receptai, margučiai. Lengvi, pigūs ir skanūs patiekalai. Marinavimas, konservavimas, džiovinimas. Atsiųskite savo receptą ir nuotraukas!
Ispaniškos bulvių salotos su tunu
AUTORIUS:
Porcijų skaičius: 2
Autorius apie receptą: Bulvių ir tuno salotos – super paprastos, gardžios ir sočios. Jokių įmantrių ingredientų, tiesiog bulvės, tunas, svogūnas ir lengvas padažiukas. Bulvių ir tuno salotos – super paprastos, gardžios ir sočios. Jokių įmantrių ingredientų, tiesiog bulvės, tunas, svogūnas ir lengvas padažiukas. Liucija
INGREDIENTAI:
Porcijų skaičius: 2
2 vienetai bulvių (didelės)
1 vienetas konservuoto tuno (aliejuje, maža skardinė )
0.5 vieneto rausvųjų svogūnų (mažas)
0.5 vieneto svogūnų (mažas)
2 stiklinės petražolių (susmulkintos)
šiek tiek druskos
Užpilui:
9 valgomieji šaukštai alyvuogių aliejaus
2 valgomieji šaukštai baltojo vyno acto
PARUOŠIMO BŪDAS:
1.
Bulves išverdame su lupena, paliekame visiškai atvėsti. Po to nulupame ir supjaustome dideliais kubeliais, sudedame į dubenį.
2.
Svogūnus nulupame, supjaustome šiaudeliais, sudedame į dubenį kartu su bulvėmis.
3.
Viename dubenyje gerai išplakame alyvuogių aliejų su actu. Užpilas turi būti balkšvai gelsvos spalvos. Užpilą supilame ant bulvių, pagardiname petražolėmis ir lengvai išmaišome.
4.
Bulvių salotas sudedame į dvi lėkštes, ant viršaus uždedame tuno gabalėlius, apibarstome druska. Prieš patiekiant bulvių salotas, jas dažniausiai palaikau 30-60 min. šaldytuve, kad visi skoniai geriau įsigertų.

Ispaniškos bulvių salotos su tunu

Recepto autorius: Bulvių ir tuno salotos – super paprastos, gardžios ir sočios. Jokių įmantrių ingredientų, tiesiog bulvės, tunas, svogūnas ir lengvas padažiukas. Liucija
Akcijos:
TAIP
NE
?
Paspaudus šį mygtuką galite išjungti arba įjungti akcijų ingredientams rodymą
  • Porcijų skaičius: 2
Ingredientai: Užpilui:

Rekomenduojame

Gaminimo eiga:

  1. Bulves išverdame su lupena, paliekame visiškai atvėsti. Po to nulupame ir supjaustome dideliais kubeliais, sudedame į dubenį.

  2. Svogūnus nulupame, supjaustome šiaudeliais, sudedame į dubenį kartu su bulvėmis.

  3. Viename dubenyje gerai išplakame alyvuogių aliejų su actu. Užpilas turi būti balkšvai gelsvos spalvos. Užpilą supilame ant bulvių, pagardiname petražolėmis ir lengvai išmaišome.

  4. Bulvių salotas sudedame į dvi lėkštes, ant viršaus uždedame tuno gabalėlius, apibarstome druska. Prieš patiekiant bulvių salotas, jas dažniausiai palaikau 30-60 min. šaldytuve, kad visi skoniai geriau įsigertų.

Receptą atsiuntė Liucija

Komentarai


Daugiau receptų