Gaspadine.lt - receptai, patiekalai. Vėlykų receptai, margučiai. Lengvi, pigūs ir skanūs patiekalai. Marinavimas, konservavimas, džiovinimas. Atsiųskite savo receptą ir nuotraukas!
Itališkas obuolių pyragas su vaniliniu pudingu (a la Renate)
AUTORIUS:
Jurgita
Porcijų skaičius: 12
Paruošimo laikas: Apie 45 min.
Autorius apie receptą: Ruduo - obuolių metas... Tai ypatingai skanus ir lengvai paruošiamas pyragas. Jis gali stovėti (šaltai) savaitę ir ilgiau, ir būna tik skanesnis, todėl ruošiantis šventei jį Ruduo - obuolių metas... Tai ypatingai skanus ir lengvai paruošiamas pyragas. Jis gali stovėti (šaltai) savaitę ir ilgiau, ir būna tik skanesnis, todėl ruošiantis šventei jį galima išsikepti iš anksto. (...daugiau) Jurgita
INGREDIENTAI:
Porcijų skaičius: 12
Tešlai:
250 gramų miltai
150 gramų sviesto
125 gramai cukraus
1 vienetas kiaušinių
4 arbatiniai šaukšteliai vanilinio cukraus
2 arbatiniai šaukšteliai kepimo miltelių
Įdarui:
9 vienetai obuolių
600 gramų grietinėlės (ne mažiau 30%)
75 gramai cukraus
1 pakelis vanilinio pudingo
4 arbatiniai šaukšteliai vanilinio cukraus
PARUOŠIMO BŪDAS:
Paruošimo laikas: Apie 45 min.
1.
Iš tešlai skirtų produktų išminkyti tešlą, iškočioti ir sudėti į sviestu išteptą ir miltais pabarstytą kepimo formą – padaryti aukštus kraštus.
2.
Perpjauti per pusę obuolį, išimti sėklas, nulupti odelę, nuplauti ir dėti į kepimo formoje suformuoto pado. Taip dėti obuolius, kol užsipildys visą kepimo formą.
3.
Į 100 gr grietinėlės supilti pudingą, vanilinį ir paprastą cukrų, juos gerai išmaišyti, kad ištirptų. Tuo metu užkaisti likusią grietinėlę, maišyti, kad neprisviltų (galima įpilti šiek tiek vandens). Grietinėlei užvirus, maišant, supilti prieš tai paruoštą grietinėlę. Virti maišant, kol pasidarys tirštos konsistencijos masė (pudingas). Išvirtą pudingo masę pilti ant obuolių, paskirstant tolygiai.
4.
-60 – 70 min. 185 º C temp., iškepusį iškart ištraukti iš orkaitės ir leisti atvėsti. 24 valandas neišimti iš formos, laikyti šaltai.

Itališkas obuolių pyragas su vaniliniu pudingu (a la Renate)

Recepto autorius: Ruduo - obuolių metas... Tai ypatingai skanus ir lengvai paruošiamas pyragas. Jis gali stovėti (šaltai) savaitę ir ilgiau, ir būna tik skanesnis, todėl ruošiantis šventei jį ( ...daugiau ) Jurgita
Akcijos:
TAIP
NE
?
Paspaudus šį mygtuką galite išjungti arba įjungti akcijų ingredientams rodymą
  • Paruošimo laikas:
  • Porcijų skaičius: 12
Tešlai: Įdarui:

Rekomenduojame

Gaminimo eiga:

  1. Iš tešlai skirtų produktų išminkyti tešlą, iškočioti ir sudėti į sviestu išteptą ir miltais pabarstytą kepimo formą – padaryti aukštus kraštus.

  2. Perpjauti per pusę obuolį, išimti sėklas, nulupti odelę, nuplauti ir dėti į kepimo formoje suformuoto pado. Taip dėti obuolius, kol užsipildys visą kepimo formą.

  3. Į 100 gr grietinėlės supilti pudingą, vanilinį ir paprastą cukrų, juos gerai išmaišyti, kad ištirptų. Tuo metu užkaisti likusią grietinėlę, maišyti, kad neprisviltų (galima įpilti šiek tiek vandens). Grietinėlei užvirus, maišant, supilti prieš tai paruoštą grietinėlę. Virti maišant, kol pasidarys tirštos konsistencijos masė (pudingas). Išvirtą pudingo masę pilti ant obuolių, paskirstant tolygiai.

  4. -60 – 70 min. 185 º C temp., iškepusį iškart ištraukti iš orkaitės ir leisti atvėsti. 24 valandas neišimti iš formos, laikyti šaltai.

Receptą atsiuntė Jurgita

Komentarai


Daugiau receptų