Gaspadine.lt - receptai, patiekalai. Vėlykų receptai, margučiai. Lengvi, pigūs ir skanūs patiekalai. Marinavimas, konservavimas, džiovinimas. Atsiųskite savo receptą ir nuotraukas!
Kakavinio vyniotinio tortas ,Kelmas'' su varške ir juodaisiais serbentais
AUTORIUS:
Regina
Porcijų skaičius: 10
Paruošimo laikas: Apie 1 val.
Autorius apie receptą: Gaminau mamai, Motinos dienos proga. Skonis, o ir vaizdas patiko ne tik jai. Naudojau šaldytus serbentus, nes šviežių dar nėra. Gaminau mamai, Motinos dienos proga. Skonis, o ir vaizdas patiko ne tik jai. Naudojau šaldytus serbentus, nes šviežių dar nėra. Regina
INGREDIENTAI:
Porcijų skaičius: 10
Tešlai:
6 vienetai kiaušinių
6 valgomieji šaukštai cukraus
3 valgomieji šaukštai kvietinių miltų
3 valgomieji šaukštai kakavos
1 arbatinis šaukštelis kepimo miltelių (nebūtina)
1 žiupsnelis druskos
Pertepimui:
300 gramų juodųjų serbentų (šviežių arba šaldytų)
1 valgomasis šaukštas cukraus
1 arbatinis šaukštelis krakmolo
Kremui:
250 gramų varškės
200 gramų sviesto
150 gramų kondensuoto pieno
1 valgomasis šaukštas cukraus pudros (vanilinės)
Sulaistymui:
1 vienetas citrinų
Papuošimui:
100 gramų juodojo šokolado
100 gramų pieno (arba grietinėlės)
20 gramų sviesto
PARUOŠIMO BŪDAS:
Paruošimo laikas: Apie 1 val.
1.
Pirmiausia reikia pasiruošti uogienę pertepimui: šviežius nuplautus, ar atšildytus serbentus sumaišyti su cukrumi ir maišant pavirti apie 5 min. Tuomet mažame kiekyje vandens išmaišyti krakmolą, supilti į uogienę ir dar pavirti kelias minutes. Pastatyti, kad pravėstų.
2.
Dabar gaminamas biskvitas, įjungiama orkaitė, kad įkaistų iki 180 laipsnių. Į indą įkulti kiaušinius, berti druskos, berti cukrų ir plakti tol, kol bus balta, puri masė. Beje, aš plaku rankomis, apie 12 min. – su elektriniu plakikliu taip puriai išplakti nepavyksta. Vis maišant įsijoti miltus, sumaišytus su kakava. Išmaišytą masę tolygiai supilti kepimo popieriaus, išteptos sviestu ir pašauti į orkaitę.
3.
Kepti 12 min. Jeigu neturite biskvitų kepimo patirties patarčiau apsidrausti ir į kepinį dėti šaukštelį kepimo miltelių. Iškeptą suvyniojame į ruloną – tegul kepinys „pratinasi“ prie vyniotinio formos. Palikti pastovėti, kad pravėstų.
4.
Varškė aš imu ne kreminę, bet sutrinu smulkintuvu pati. Pirmiausia reikia sumaišyti sviestą su cukraus pudra, šlakeliu citrinos sulčių ir sutirštintu pienu. Tuomet sudėti dar varškę ir permaišyti.
5.
Išvynioti biskvitą ir jį apipurkšti citrinos sultimis. Po to ištepti uogiene, leisti trumpai pastovėti. Į celofaninį maišelį supilti varškės kremą, galiuką jo nupjauti ir tuo kremu tolygiai padengti jau uogieniuoto kepinio paviršių. Suvynioti, apsukti kepimo popieriumi ir nakčiai palikti šaldytuve. Išvynioti ir gaminti ,,kelmą''. Beje, iš nurodytų produktų turėjau gautis didesnis tortas, bet mano palaikymo kompanija buvo labai nekantri ir godi... nuragavome...
6.
Pieną užkaitinti iki užvirimo, bet nevirti ir jame ištirpinti šokoladą, po to sudėti ir sviestą. Ant lėkštės dėti vyniotinio gabalus, atpjautus kaip norisi, juos glaudžiai sustumti ir aplieti šokoladu. Kai šokoladas kiek apstingsta šakute padaryti ,,medžio žievę''. Kai šokoladas visiškai sustingsta, puošti pagal savo fantaziją - gėlytėmis, lapeliais, riešutais, tarkuotais džiovintais vaisiais. Malonių eksperimentų gaminantiems, skanaus valgantiems.

Kakavinio vyniotinio tortas ,Kelmas'' su varške ir juodaisiais serbentais

Recepto autorius: Gaminau mamai, Motinos dienos proga. Skonis, o ir vaizdas patiko ne tik jai. Naudojau šaldytus serbentus, nes šviežių dar nėra. Regina
Akcijos:
TAIP
NE
?
Paspaudus šį mygtuką galite išjungti arba įjungti akcijų ingredientams rodymą
  • Paruošimo laikas:
  • Porcijų skaičius: 10
Tešlai: Pertepimui: Kremui: Sulaistymui: Papuošimui:

Rekomenduojame

Gaminimo eiga:

  1. Pirmiausia reikia pasiruošti uogienę pertepimui: šviežius nuplautus, ar atšildytus serbentus sumaišyti su cukrumi ir maišant pavirti apie 5 min. Tuomet mažame kiekyje vandens išmaišyti krakmolą, supilti į uogienę ir dar pavirti kelias minutes. Pastatyti, kad pravėstų.

  2. Dabar gaminamas biskvitas, įjungiama orkaitė, kad įkaistų iki 180 laipsnių. Į indą įkulti kiaušinius, berti druskos, berti cukrų ir plakti tol, kol bus balta, puri masė. Beje, aš plaku rankomis, apie 12 min. – su elektriniu plakikliu taip puriai išplakti nepavyksta. Vis maišant įsijoti miltus, sumaišytus su kakava. Išmaišytą masę tolygiai supilti kepimo popieriaus, išteptos sviestu ir pašauti į orkaitę.

  3. Kepti 12 min. Jeigu neturite biskvitų kepimo patirties patarčiau apsidrausti ir į kepinį dėti šaukštelį kepimo miltelių. Iškeptą suvyniojame į ruloną – tegul kepinys „pratinasi“ prie vyniotinio formos. Palikti pastovėti, kad pravėstų.

  4. Varškė aš imu ne kreminę, bet sutrinu smulkintuvu pati. Pirmiausia reikia sumaišyti sviestą su cukraus pudra, šlakeliu citrinos sulčių ir sutirštintu pienu. Tuomet sudėti dar varškę ir permaišyti.

  5. Išvynioti biskvitą ir jį apipurkšti citrinos sultimis. Po to ištepti uogiene, leisti trumpai pastovėti. Į celofaninį maišelį supilti varškės kremą, galiuką jo nupjauti ir tuo kremu tolygiai padengti jau uogieniuoto kepinio paviršių. Suvynioti, apsukti kepimo popieriumi ir nakčiai palikti šaldytuve. Išvynioti ir gaminti ,,kelmą''. Beje, iš nurodytų produktų turėjau gautis didesnis tortas, bet mano palaikymo kompanija buvo labai nekantri ir godi... nuragavome...

  6. Pieną užkaitinti iki užvirimo, bet nevirti ir jame ištirpinti šokoladą, po to sudėti ir sviestą. Ant lėkštės dėti vyniotinio gabalus, atpjautus kaip norisi, juos glaudžiai sustumti ir aplieti šokoladu. Kai šokoladas kiek apstingsta šakute padaryti ,,medžio žievę''. Kai šokoladas visiškai sustingsta, puošti pagal savo fantaziją - gėlytėmis, lapeliais, riešutais, tarkuotais džiovintais vaisiais. Malonių eksperimentų gaminantiems, skanaus valgantiems.

Receptą atsiuntė Regina

Komentarai


Daugiau receptų