Gaspadine.lt - receptai, patiekalai. Vėlykų receptai, margučiai. Lengvi, pigūs ir skanūs patiekalai. Marinavimas, konservavimas, džiovinimas. Atsiųskite savo receptą ir nuotraukas!
Kakavinis vyniotinis su morkomis ir maskarponės sūriu
AUTORIUS:
Regina
Porcijų skaičius: 10
Paruošimo laikas: Daugiau nei 1 val.
Autorius apie receptą: Vyniotinis didelis, spalvingas, nesausas, aromatingas, tikrai nenuobodaus skonio. Linkiu pabandyti pasigaminti. Vyniotinis didelis, spalvingas, nesausas, aromatingas, tikrai nenuobodaus skonio. Linkiu pabandyti pasigaminti. Regina
INGREDIENTAI:
Porcijų skaičius: 10
25 gramai sviesto (popieriui patepti)
Įdarui:
500 gramų morkų
100 gramų anakardžio riešutų (ar švieži lazdynų, smulkinti)
3 valgomieji šaukštai kokosų drožlių
2 valgomieji šaukštai cukraus pudros
1 valgomasis šaukštas vanilinė cukraus pudra
2 žiupsneliai malto muskato
Biskvitui:
5 vienetai kiaušinių
3 stiklinės kvietinių miltų
5 valgomieji šaukštai cukraus pudros
2 valgomieji šaukštai kakavos
1 žiupsnelis druskos
Kremui:
250 gramų plakamoji grietinėlė
250 gramų maskarponės sūrio
1 vienetas citrinų (sulčių)
2 valgomieji šaukštai cukraus pudros
1 valgomasis šaukštas vanilinė cukraus pudra
1 valgomasis šaukštas želatinos
Glajui:
100 gramų juodasis šokoladas
Sulaistymui:
1 vienetas apelsinų (sulčių)
Papuošimui:
1 saujelė apelsinų cukatų
1 riekė džiovintų greipfrutų
PARUOŠIMO BŪDAS:
Paruošimo laikas: Daugiau nei 1 val.
1.
Pirmiausia paruošiamas įdaras. Morkas sutarkuoti nevisai smulkiai ir kiek nusunkti. Sumaišyti su smulkintais riešutais, kokosų drožlėmis, muskatu, vaniline ir paprasta cukraus pudromis.
2.
Didelę kepimo skardą iškloti kepimo popieriumi, patepti plonai sviestu. Ant jo supilti masę, tolygiai paskirstyti.
3.
Į indą įmušti kiaušinius, berti druskos, įsijoti cukraus pudrą, kiek jau pamaišius, ir plakti tol, kol bus balta, puri masė. Beje, aš plaku rankomis, apie 12 min. – su elektriniu plakikliu taip puriai išplakti nepavyksta. Maišant, įsijoti miltus, sumaišytus su kakava. Išmaišytą masę tolygiai supilti ant morkų ir riešutų masės. ir pašauti į orkaitę.
4.
Kepti 180 Cl laipsnių įkaitintoje orkaitėje apie 20 min. Ant stalo patiesti kepinio dydžio kepimo popierių. Ant jo atsargiai išversti kepinį. Vienas kepimo popierius yra kepinio viršuje, kitas apačioje. Nė vieno jų nenuplėšdami suvyniojame kepinį į ruloną – tegul kepinys „pratinasi“ prie vyniotinio formos. Taip palaikyti apie 10 min. Po to kepinys vėl išvyniojamas ir nulupamas kepimo popierius nuo viršutinės dalies – morkų įdaro. Turėtų lengvai atsiskirti, nes popierius juk buvo pateptas sviestu. Palikti pastovėti, kad kiek pravėstų.
5.
Tuomet gerai sulaistyti apelsino sultimis. Jos dar labiau paskanina morkų ir riešutų įdarą ir sudrėkina kakavinį biskvitą. Kad geriau sultys įsigertų, aš netgi lengvai šakute subadžiau.
6.
Kol pagrindo skoniai bando susigyventi, ruošiamas kremas. Išplakti grietinėlę su maskarponės sūriu, vaniline cukraus pudra ir cukraus pudra, įmaišyti galima ir truputį muskato. Nedideliame kiekyje vandens, pagal instrukciją paruošti želatiną, ją paskaninti citrinos sultimis (arba apelsinų) ir įmaišyti į baltą masę. Kad maišant mases, nesušoktų želatina į grūdelius, aš maskarponės sūrį prieš tai kiek palaikau su indu panardinusi į šiltą vandenį.
7.
Kremą užtepti tolygiai ant atvėsinto kepinio įdaro sluoksnio ir suvynioti vyniotinį. Vyniotinį supakuoti sandariai į kepimo popierių ir palikti šaldytuve, geriausia nakčiai. Ilgiau pastovėjęs bus toks, kokio ir reikia – biskvitas minkštas, maskarponės kremas bus atlikęs vienijantį darbą tarp visų sudedamųjų dalių.
8.
Apglaistyti tirpintu juodu šokoladu. Aš tirpintą šokoladą paskaninau citrinos sultimis. Vyniotinį apdėliojau apelsinų cukatais ir džiovintais greipfrutais. Skanaus!

Kakavinis vyniotinis su morkomis ir maskarponės sūriu

Recepto autorius: Vyniotinis didelis, spalvingas, nesausas, aromatingas, tikrai nenuobodaus skonio. Linkiu pabandyti pasigaminti. Regina
Akcijos:
TAIP
NE
?
Paspaudus šį mygtuką galite išjungti arba įjungti akcijų ingredientams rodymą
  • Paruošimo laikas:
  • Porcijų skaičius: 10
Ingredientai: Įdarui: Biskvitui: Kremui: Glajui: Sulaistymui: Papuošimui:

Rekomenduojame

Gaminimo eiga:

  1. Pirmiausia paruošiamas įdaras. Morkas sutarkuoti nevisai smulkiai ir kiek nusunkti. Sumaišyti su smulkintais riešutais, kokosų drožlėmis, muskatu, vaniline ir paprasta cukraus pudromis.

  2. Didelę kepimo skardą iškloti kepimo popieriumi, patepti plonai sviestu. Ant jo supilti masę, tolygiai paskirstyti.

  3. Į indą įmušti kiaušinius, berti druskos, įsijoti cukraus pudrą, kiek jau pamaišius, ir plakti tol, kol bus balta, puri masė. Beje, aš plaku rankomis, apie 12 min. – su elektriniu plakikliu taip puriai išplakti nepavyksta. Maišant, įsijoti miltus, sumaišytus su kakava. Išmaišytą masę tolygiai supilti ant morkų ir riešutų masės. ir pašauti į orkaitę.

  4. Kepti 180 Cl laipsnių įkaitintoje orkaitėje apie 20 min. Ant stalo patiesti kepinio dydžio kepimo popierių. Ant jo atsargiai išversti kepinį. Vienas kepimo popierius yra kepinio viršuje, kitas apačioje. Nė vieno jų nenuplėšdami suvyniojame kepinį į ruloną – tegul kepinys „pratinasi“ prie vyniotinio formos. Taip palaikyti apie 10 min. Po to kepinys vėl išvyniojamas ir nulupamas kepimo popierius nuo viršutinės dalies – morkų įdaro. Turėtų lengvai atsiskirti, nes popierius juk buvo pateptas sviestu. Palikti pastovėti, kad kiek pravėstų.

  5. Tuomet gerai sulaistyti apelsino sultimis. Jos dar labiau paskanina morkų ir riešutų įdarą ir sudrėkina kakavinį biskvitą. Kad geriau sultys įsigertų, aš netgi lengvai šakute subadžiau.

  6. Kol pagrindo skoniai bando susigyventi, ruošiamas kremas. Išplakti grietinėlę su maskarponės sūriu, vaniline cukraus pudra ir cukraus pudra, įmaišyti galima ir truputį muskato. Nedideliame kiekyje vandens, pagal instrukciją paruošti želatiną, ją paskaninti citrinos sultimis (arba apelsinų) ir įmaišyti į baltą masę. Kad maišant mases, nesušoktų želatina į grūdelius, aš maskarponės sūrį prieš tai kiek palaikau su indu panardinusi į šiltą vandenį.

  7. Kremą užtepti tolygiai ant atvėsinto kepinio įdaro sluoksnio ir suvynioti vyniotinį. Vyniotinį supakuoti sandariai į kepimo popierių ir palikti šaldytuve, geriausia nakčiai. Ilgiau pastovėjęs bus toks, kokio ir reikia – biskvitas minkštas, maskarponės kremas bus atlikęs vienijantį darbą tarp visų sudedamųjų dalių.

  8. Apglaistyti tirpintu juodu šokoladu. Aš tirpintą šokoladą paskaninau citrinos sultimis. Vyniotinį apdėliojau apelsinų cukatais ir džiovintais greipfrutais. Skanaus!

Receptą atsiuntė Regina

Komentarai


Daugiau receptų