Gaspadine.lt - receptai, patiekalai. Vėlykų receptai, margučiai. Lengvi, pigūs ir skanūs patiekalai. Marinavimas, konservavimas, džiovinimas. Atsiųskite savo receptą ir nuotraukas!
Kalakutienos pyragas su bruknėmis Kalėdoms
AUTORIUS:
Edita
Porcijų skaičius: 8
Paruošimo laikas: Daugiau nei 1 val.
INGREDIENTAI:
Porcijų skaičius: 8
1 vienetas tešlos (sluoksniuota bemielė)
1 vienetas paukštienos (kalakutiena ar vištiena )
5 vienetai morkų
2 saujos bruknių ( (galima naudoti spanguoles))
100 gramų sūris (fermentinis)
100 gramų pomidorų pastos ((tyrė))
4 skiltelės česnakų
1 žiupsnelis druskos
1 žiupsnelis pipirai
30 mililitrų alyvuogių aliejaus
1 pakelis sultinio (sultingai vištienai su baziliku ir raudonėliu)
šiek tiek bruknių ((tyrė))
PARUOŠIMO BŪDAS:
Paruošimo laikas: Daugiau nei 1 val.
1.
Sluoksniuotos tešlos lakštus atskirai iškepame orkaitėje (kepkite du didelius arba keturis mažesnius). Kalakutienos šlaunelę išverdame, atvėsiname, mėsą nuimame nuo kaulo, susmulkiname ir uždedame prieskonių mišinį sultingai vištienai su baziliku ir raudonėliu, šiek tiek druskos, pipirų ir dar 10 min patroškiname puode (manau paukštieną, paskanintą prieskoniais, analogiškai galima kepti ir orkaitėje).
2.
Morkas nuskutame, sutarkuojame ir troškiname keptuvėje su aliejumi bei bruknių ir pomidorų tyre (naudojau iš anksto pagamintą ir užšaltydą, bet tai tiesiog smulkiai sutrinti pomidorai be odelių ir bruknės). Vėliau įdedame smulkiai pjaustyto česnako, druskos, pipirų ir saują bruknių.
3.
Belieka susluoksniuoti pyragą. Taigi, dedame lakštą tešlos, ant jos išdėliojame mėsą, tuomet padengiame morkų troškiniu, tą patį pakartojame dar kartą. Aš kepiau keturis lakštus, tad iš šios porcijos man gavosi 2 nedideli pyragai. Ant pyrago viršaus išdėliojame juostelėmis pjaustytą fermentinį sūrį ir pašauname į orkaitę (180°C) 3 – 4 minutėms, kad išsilydytų sūris. Belieka apibarstyti bruknėmis.

Pyragas puikiai tiks Kalėdiniam stalui!

Kalakutienos pyragas su bruknėmis Kalėdoms

Akcijos:
TAIP
NE
?
Paspaudus šį mygtuką galite išjungti arba įjungti akcijų ingredientams rodymą
  • Paruošimo laikas:
  • Porcijų skaičius: 8
Ingredientai:

Rekomenduojame

Gaminimo eiga:

  1. Sluoksniuotos tešlos lakštus atskirai iškepame orkaitėje (kepkite du didelius arba keturis mažesnius). Kalakutienos šlaunelę išverdame, atvėsiname, mėsą nuimame nuo kaulo, susmulkiname ir uždedame prieskonių mišinį sultingai vištienai su baziliku ir raudonėliu, šiek tiek druskos, pipirų ir dar 10 min patroškiname puode (manau paukštieną, paskanintą prieskoniais, analogiškai galima kepti ir orkaitėje).

  2. Morkas nuskutame, sutarkuojame ir troškiname keptuvėje su aliejumi bei bruknių ir pomidorų tyre (naudojau iš anksto pagamintą ir užšaltydą, bet tai tiesiog smulkiai sutrinti pomidorai be odelių ir bruknės). Vėliau įdedame smulkiai pjaustyto česnako, druskos, pipirų ir saują bruknių.

  3. Belieka susluoksniuoti pyragą. Taigi, dedame lakštą tešlos, ant jos išdėliojame mėsą, tuomet padengiame morkų troškiniu, tą patį pakartojame dar kartą. Aš kepiau keturis lakštus, tad iš šios porcijos man gavosi 2 nedideli pyragai. Ant pyrago viršaus išdėliojame juostelėmis pjaustytą fermentinį sūrį ir pašauname į orkaitę (180°C) 3 – 4 minutėms, kad išsilydytų sūris. Belieka apibarstyti bruknėmis.

    Pyragas puikiai tiks Kalėdiniam stalui!

Receptą atsiuntė Edita

Komentarai


Daugiau receptų

Kraunama daugiau...