Gaspadine.lt - receptai, patiekalai. Vėlykų receptai, margučiai. Lengvi, pigūs ir skanūs patiekalai. Marinavimas, konservavimas, džiovinimas. Atsiųskite savo receptą ir nuotraukas!
Kale salotos su graikiško jogurto-avokado padažu
AUTORIUS:
Porcijų skaičius: 2
Paruošimo laikas: Apie 20 min.
Autorius apie receptą: Gaminant salotas saulėgrąžų sėklas galite pakeisti moliūgo sėklomis, arba papildomai įdėti Jūsų mėgstamų sėklyčių. Su šiomis salotomis labai dera parmezano sūris, Gaminant salotas saulėgrąžų sėklas galite pakeisti moliūgo sėklomis, arba papildomai įdėti Jūsų mėgstamų sėklyčių. Su šiomis salotomis labai dera parmezano sūris, bet jį taip pat galite pakeisti bet kokiu kitu Jūsų mėgstamu kietesniu sūriu. Pagal nurodytą porciją padažo gaunasi gerokai daugiau, negu reikia 2 salotų porcijoms, bet sandariai uždarytame indelyje padažą galite laikyti šaldytuve apie savaitę ir naudoti kitoms salotoms ir mėgiamiems patiekalams pagardinti. (...daugiau) Liucija
INGREDIENTAI:
Porcijų skaičius: 2
5 lapai salotų (lapinis kopūstas (kale))
2 saujos vyšninių pomidorų (ar kt. maži)
1 vienetas rausvųjų svogūnų (mažas)
2 valgomieji šaukštai lukštentos saulėgrąžos
2 valgomieji šaukštai parmezano sūrio (tarkuotas)
šiek tiek druskos
Padažui:
7 valgomieji šaukštai graikiško jogurto
1 vienetas avokadų (mažas, nuluptas, be kaulo)
2 valgomieji šaukštai kefyro
1 sauja svogūnų laiškų (susmulkinti)
1 sauja petražolių (susmulkintos)
1 sauja krapų (susmulkinti)
0.5 arbatinio šaukštelio alyvuogių aliejaus
PARUOŠIMO BŪDAS:
Paruošimo laikas: Apie 20 min.
1.
Padažas – graikišką jogurtą, avokadą, kefyrą, žalumynus, aliejų sudedame į smulkintuvą ir sutriname iki vientisos masės. Pagardiname druska pagal skonį.
2.
Salotų lapus nuplauname, išpjauname kietąją dalį ir supjaustome į didesnius keturkampius. Sudedame į indą. Sumaišome su ~ 4 v. š. padažo (jei reikia, įdėkite daugiau, o likusį padažą galite laikyti šaldytuve apie savaitę).
3.
Svogūną nulupame, supjaustome griežinėliais, pomidorus perpjauname perpus (jei labai maži, tuomet nepjaustykite). Svogūną, pomidorus uždedame ant salotos lapų, užberiame saulėgrąžas ir parmezano sūrį. Jei reikia pagardiname druska. Skanaus!

Kale salotos su graikiško jogurto-avokado padažu

Recepto autorius: Gaminant salotas saulėgrąžų sėklas galite pakeisti moliūgo sėklomis, arba papildomai įdėti Jūsų mėgstamų sėklyčių. Su šiomis salotomis labai dera parmezano sūris, ( ...daugiau ) Liucija
Akcijos:
TAIP
NE
?
Paspaudus šį mygtuką galite išjungti arba įjungti akcijų ingredientams rodymą
  • Paruošimo laikas:
  • Porcijų skaičius: 2
Ingredientai: Padažui:

Rekomenduojame

Gaminimo eiga:

  1. Padažas – graikišką jogurtą, avokadą, kefyrą, žalumynus, aliejų sudedame į smulkintuvą ir sutriname iki vientisos masės. Pagardiname druska pagal skonį.

  2. Salotų lapus nuplauname, išpjauname kietąją dalį ir supjaustome į didesnius keturkampius. Sudedame į indą. Sumaišome su ~ 4 v. š. padažo (jei reikia, įdėkite daugiau, o likusį padažą galite laikyti šaldytuve apie savaitę).

  3. Svogūną nulupame, supjaustome griežinėliais, pomidorus perpjauname perpus (jei labai maži, tuomet nepjaustykite). Svogūną, pomidorus uždedame ant salotos lapų, užberiame saulėgrąžas ir parmezano sūrį. Jei reikia pagardiname druska. Skanaus!

Receptą atsiuntė Liucija

Komentarai


Daugiau receptų