Gaspadine.lt - receptai, patiekalai. Vėlykų receptai, margučiai. Lengvi, pigūs ir skanūs patiekalai. Marinavimas, konservavimas, džiovinimas. Atsiųskite savo receptą ir nuotraukas!
Karališki sušiai su ikrais
AUTORIUS:
Dorianas
Porcijų skaičius: 15
Paruošimo laikas: Daugiau nei 1 val.
Autorius apie receptą: Sušiai, tai geriausiai visiems žinomas Japonijos patiekalas. Tačiau pirmieji sušiai atsirado ne Japonijoje, o Pietryčių Azijoje Mekongo upės pakrantėje. Ir čia jie atkeliavo Sušiai, tai geriausiai visiems žinomas Japonijos patiekalas. Tačiau pirmieji sušiai atsirado ne Japonijoje, o Pietryčių Azijoje Mekongo upės pakrantėje. Ir čia jie atkeliavo į Japoniją Jajoi laikotarpiu (III a. pr. m. e - III m. e. a). Šis patiekalas būna įvairių rūšių, o šitame patiekale pasirinkau futomaki tipą - jis vienas populiariausių Vakarų šalyse. Sušių gaminimas reikalauja kantrybės ir laiko, bet namuose pagamintų sušių skonis nė kiek nenusileis jų atstovams iš parduotuvės ar restorano, nes tinkamai pasirinkti ingredientai gali sukurti tikrai puikų skonį. (...daugiau) Dorianas
INGREDIENTAI:
Porcijų skaičius: 15
150 gramų ryžių (sušiams skirti)
400 mililitrų vandens
30 mililitrų ryžių acto
20 gramų cukraus
4 vienetai jūros dumblių lapų
20 gramų krienų padažo ("wasabi")
10 marinuotas imbieras (pagal skonį)
20 mililitrų sojos padažo
1 žiupsnelis druskos
100 gramų ikrų ("Masago")
1 vienetas agurkų
1 vienetas avokadų
PARUOŠIMO BŪDAS:
Paruošimo laikas: Daugiau nei 1 val.
1.
Ryžius išvirti pagal instrukciją ant pakuotės.
2.
Tuomet į ryžius suberti cukrų, pagardinti druska, išmaišyti ir palikti atvėsti.
3.
Agurką nuskusti ir supjaustyti juostelėmis. Avokadą nulupti, perpjauti pusiau, išimti kauliuką ir supjaustyti juostelėmis.
4.
Jūrų dumblių lapus patiesti ant bambukinio kilimėlio blizgia puse į apačią ir padengti ryžiais paliekant apie 1,5 cm kraštą. Prie krašto dėti avokadų, agurkų juostelių ir ikrų.
5.
Tada susukti ritinėlį ir suformuoti norimą formą, tuščią lapo dalį suvilgyti vandeniu ir priklijuoti prie ritinėlio. Tada aštrų peilį apšlakstyti vandeniu ir supjaustyti ritinėlį gabalėliais.
6.
Patiekti su sojų padažu, krienų pasta ir marinuotais imbierais.

Karališki sušiai su ikrais

Recepto autorius: Sušiai, tai geriausiai visiems žinomas Japonijos patiekalas. Tačiau pirmieji sušiai atsirado ne Japonijoje, o Pietryčių Azijoje Mekongo upės pakrantėje. Ir čia jie atkeliavo ( ...daugiau ) Dorianas
Akcijos:
TAIP
NE
?
Paspaudus šį mygtuką galite išjungti arba įjungti akcijų ingredientams rodymą
  • Paruošimo laikas:
  • Porcijų skaičius: 15
Ingredientai:

Rekomenduojame

Gaminimo eiga:

  1. Ryžius išvirti pagal instrukciją ant pakuotės.

  2. Tuomet į ryžius suberti cukrų, pagardinti druska, išmaišyti ir palikti atvėsti.

  3. Agurką nuskusti ir supjaustyti juostelėmis. Avokadą nulupti, perpjauti pusiau, išimti kauliuką ir supjaustyti juostelėmis.

  4. Jūrų dumblių lapus patiesti ant bambukinio kilimėlio blizgia puse į apačią ir padengti ryžiais paliekant apie 1,5 cm kraštą. Prie krašto dėti avokadų, agurkų juostelių ir ikrų.

  5. Tada susukti ritinėlį ir suformuoti norimą formą, tuščią lapo dalį suvilgyti vandeniu ir priklijuoti prie ritinėlio. Tada aštrų peilį apšlakstyti vandeniu ir supjaustyti ritinėlį gabalėliais.

  6. Patiekti su sojų padažu, krienų pasta ir marinuotais imbierais.

Receptą atsiuntė Dorianas

Komentarai


Daugiau receptų