Gaspadine.lt - receptai, patiekalai. Vėlykų receptai, margučiai. Lengvi, pigūs ir skanūs patiekalai. Marinavimas, konservavimas, džiovinimas. Atsiųskite savo receptą ir nuotraukas!
Keksiukai „Raudonasis aksomas“
AUTORIUS:
Porcijų skaičius: 12
Autorius apie receptą: Keksiukai iškepa be galo skanūs, minkšti ir tirpstantys burnoje, tad dideliems smaližiams siūlau dvigubinti porciją! Keksiukai iškepa be galo skanūs, minkšti ir tirpstantys burnoje, tad dideliems smaližiams siūlau dvigubinti porciją! Liucija
INGREDIENTAI:
Porcijų skaičius: 12
Tešlai:
1 stiklinė miltai
0.75 stiklinės cukraus
0.5 stiklinės pasukų
1 vienetas kiaušinių
4 valgomieji šaukštai sviesto (kambario temperatūros)
3 valgomieji šaukštai maistiniai dažai (raudonų, skystš)
2.5 valgomojo šaukšto kakavos (nesaldžios)
1.5 valgomojo šaukšto actas 5%
0.5 arbatinio šaukštelio vanilinis ekstraktas
0.5 arbatinio šaukštelio kepimo soda
0.5 arbatinio šaukštelio druskos
Kremui:
1.5 stiklinės cukraus pudros
225 gramai filadelfijos kreminio sūrio
113 gramų sviesto (kambario temperatūros)
1.5 arbatinio šaukštelio vanilės ekstraktas
PARUOŠIMO BŪDAS:
1.
Kremas – į dubenį sudedame sviestą, plakame elektriniu plakikliu ~3 minutes, kol sviestas tampa labai purus. Sudedame kreminį sūrį, plakame kelias minutes. Tada įpilame vanilės ekstraktą ir vėl išplakame. Pamažu supilame cukraus pudrą ir gerai išplakame. Cukraus pudros dėkite pagal savo skonį, bet kremas turėtų būti pakankamai tirštas, kad išlaikytų formą. Kol paruošite keksiukus, kremą laikykite šaldytuve.
2.
Orkaitę įkaitiname iki 175 C laipsnių.
3.
Į vieną dubenį sudedame sviestą ir cukrų, plakame elektriniu plakikliu ~3 min, kol gauname purią masę. Po to įmušame kiaušinį ir vėl išplakame.
4.
Kitame dubenyje sumaišome kakavą, raudonus maistinius dažus ir vanilės ekstraktą. Gautą masę atsargiai įmaišome į tešlą, po to išplakame mikseriu. Į tešlą atsargiai supilame pusę pasukų, išmaišome ir sudedame pusę miltų. Plakame, kol gauname vientisą masę be gumulėlių. Po to supilame likusias pasukas ir miltus, gerai išplakame.
5.
Į tešlą suberiame druską, kepimo sodą ir supilame actą. Plakame kelias minutes.
6.
Keksiukų kepimo formoje išdėliojame keksiukų popierėlius. Tešlą paskirstome tolygiai 12-kai keksiukų.
7.
Keksiukus kepame įkaitintoje orkaitėje ~18-20 min. Ar keksiukai iškepę patikriname mediniu dantų krapštuku – jei ištrauktas krapštukas švarus, tuomet keksiukai iškepę, jei ne – kepkite šiek tiek ilgiau. Iškepusius keksiukus išimame iš orkaitės ir paliekame šiek tiek pravėsti, tada išimame iš keksiukų formos. Keksiukai turi visiškai atvėsti.
8.
Ant atvėsusių keksiukų užtepame kremo ir patiekiame. Keksiukus taip pat galite apibarstyti mėgstamais pabarstukais.

Keksiukai „Raudonasis aksomas“

Recepto autorius: Keksiukai iškepa be galo skanūs, minkšti ir tirpstantys burnoje, tad dideliems smaližiams siūlau dvigubinti porciją! Liucija
Akcijos:
TAIP
NE
?
Paspaudus šį mygtuką galite išjungti arba įjungti akcijų ingredientams rodymą
  • Porcijų skaičius: 12
Tešlai: Kremui:

Rekomenduojame

Gaminimo eiga:

  1. Kremas – į dubenį sudedame sviestą, plakame elektriniu plakikliu ~3 minutes, kol sviestas tampa labai purus. Sudedame kreminį sūrį, plakame kelias minutes. Tada įpilame vanilės ekstraktą ir vėl išplakame. Pamažu supilame cukraus pudrą ir gerai išplakame. Cukraus pudros dėkite pagal savo skonį, bet kremas turėtų būti pakankamai tirštas, kad išlaikytų formą. Kol paruošite keksiukus, kremą laikykite šaldytuve.

  2. Orkaitę įkaitiname iki 175 C laipsnių.

  3. Į vieną dubenį sudedame sviestą ir cukrų, plakame elektriniu plakikliu ~3 min, kol gauname purią masę. Po to įmušame kiaušinį ir vėl išplakame.

  4. Kitame dubenyje sumaišome kakavą, raudonus maistinius dažus ir vanilės ekstraktą. Gautą masę atsargiai įmaišome į tešlą, po to išplakame mikseriu. Į tešlą atsargiai supilame pusę pasukų, išmaišome ir sudedame pusę miltų. Plakame, kol gauname vientisą masę be gumulėlių. Po to supilame likusias pasukas ir miltus, gerai išplakame.

  5. Į tešlą suberiame druską, kepimo sodą ir supilame actą. Plakame kelias minutes.

  6. Keksiukų kepimo formoje išdėliojame keksiukų popierėlius. Tešlą paskirstome tolygiai 12-kai keksiukų.

  7. Keksiukus kepame įkaitintoje orkaitėje ~18-20 min. Ar keksiukai iškepę patikriname mediniu dantų krapštuku – jei ištrauktas krapštukas švarus, tuomet keksiukai iškepę, jei ne – kepkite šiek tiek ilgiau. Iškepusius keksiukus išimame iš orkaitės ir paliekame šiek tiek pravėsti, tada išimame iš keksiukų formos. Keksiukai turi visiškai atvėsti.

  8. Ant atvėsusių keksiukų užtepame kremo ir patiekiame. Keksiukus taip pat galite apibarstyti mėgstamais pabarstukais.

Receptą atsiuntė Liucija

Komentarai


Daugiau receptų