Gaspadine.lt - receptai, patiekalai. Vėlykų receptai, margučiai. Lengvi, pigūs ir skanūs patiekalai. Marinavimas, konservavimas, džiovinimas. Atsiųskite savo receptą ir nuotraukas!
Kepeninis paštetas su putpelių kiaušinukais
AUTORIUS:
Zita
Porcijų skaičius: 10
Paruošimo laikas: Apie 30 min.
Autorius apie receptą: Skanus ir išvaizdus patiekalas Velykoms. Galima daryti ir su vištos kiaušiniais, bet jie didoki. Tinka tiek vištų, tiek gyvulių kepenys. Aš gaminau iš kiaulės kepenų. Skanus ir išvaizdus patiekalas Velykoms. Galima daryti ir su vištos kiaušiniais, bet jie didoki. Tinka tiek vištų, tiek gyvulių kepenys. Aš gaminau iš kiaulės kepenų. Zita
INGREDIENTAI:
Porcijų skaičius: 10
800 gramų kepenų
10 vienetų putpelių kiaušinių (virtų)
2 vienetai svogūnų
1 vienetas kiaušinių
50 gramų sviesto
50 gramų grietinėlės
2 arbatiniai šaukšteliai druskos
4 žiupsneliai penkių pipirų mišinio
4 žiupsneliai laurų lapų
2 žiupsneliai juodųjų pipirų
2 žiupsneliai rozmarino
2 žiupsneliai bazilikų
2 žiupsneliai mairūnų
PARUOŠIMO BŪDAS:
Paruošimo laikas: Apie 30 min.
1.
Išmirkytas kiaulės ar vištos kepenis išvirti, bet nepervirti, vandenyje su druska, juodaisiais pipirais ir lapeliais. Pravėsintas kepenis sumalti. Sudėti svieste pakepintą svogūną, žalią kiaušinį, išmaišytą su grietinėle, druskos šaukštelį, likusius prieskonius. Labai gerai išmaišyti.
2.
Pusę masės kloti ant folijos, sudėti virtus putpelės kiaušinukus, užkloti likusiu paštetu. Suteikti pailgą formą, suvynioti į foliją ir kepti įkaitintoje orkaitėje apie 15 - 20 minučių. Galime kepti ir formoje.
3.
Galima valgyti tiek šiltą, tiek šaltą, bet šaltas geriau pjaustosi.

Kepeninis paštetas su putpelių kiaušinukais

Recepto autorius: Skanus ir išvaizdus patiekalas Velykoms. Galima daryti ir su vištos kiaušiniais, bet jie didoki. Tinka tiek vištų, tiek gyvulių kepenys. Aš gaminau iš kiaulės kepenų. Zita
Akcijos:
TAIP
NE
?
Paspaudus šį mygtuką galite išjungti arba įjungti akcijų ingredientams rodymą
  • Paruošimo laikas:
  • Porcijų skaičius: 10
Ingredientai:

Rekomenduojame

Gaminimo eiga:

  1. Išmirkytas kiaulės ar vištos kepenis išvirti, bet nepervirti, vandenyje su druska, juodaisiais pipirais ir lapeliais. Pravėsintas kepenis sumalti. Sudėti svieste pakepintą svogūną, žalią kiaušinį, išmaišytą su grietinėle, druskos šaukštelį, likusius prieskonius. Labai gerai išmaišyti.

  2. Pusę masės kloti ant folijos, sudėti virtus putpelės kiaušinukus, užkloti likusiu paštetu. Suteikti pailgą formą, suvynioti į foliją ir kepti įkaitintoje orkaitėje apie 15 - 20 minučių. Galime kepti ir formoje.

  3. Galima valgyti tiek šiltą, tiek šaltą, bet šaltas geriau pjaustosi.

Receptą atsiuntė Zita

Komentarai


Daugiau receptų