Gaspadine.lt - receptai, patiekalai. Vėlykų receptai, margučiai. Lengvi, pigūs ir skanūs patiekalai. Marinavimas, konservavimas, džiovinimas. Atsiųskite savo receptą ir nuotraukas!
Keptas įdarytas karpis
AUTORIUS:
Zita
Porcijų skaičius: 2
Paruošimo laikas: Apie 1 val.
INGREDIENTAI:
Porcijų skaičius: 2
1 vienetas karpių (šviežias,vidutinis)
1 vienetas svogūnų (vidutinio dydžio)
20 gramų krapų (smulkinti)
5 valgomieji šaukštai alyvuogių aliejaus
šiek tiek prieskonių ( žuviai, su žolelėmis)
1 vienetas citrinų
100 gramų kopūstų (Pekino)
4 vienetai bulvių
1 vienetas morkų (smulkinta)
1 vienetas pomidorų pastos
1 sauja sparaginių pupelių
1 vienetas laurų lapų (lapai)
PARUOŠIMO BŪDAS:
Paruošimo laikas: Apie 1 val.
1.
Karpį nuvalyti, išdoroti, išplauti.Iš vidaus barstyti druska,pašlakstyti alyvuogių aliejumi , pabarstyti prieskoniais žuviai. Palikti pasimarinuoti.
2.
Svogūną ir morkas susmulkinti,pakepinti labai trumpai su alyvuogių aliejumi,įberti smulkintų krapų,maišyti ir įdaryti karpio vidų,įdėti lauro lapą ir susmeigti su mediniu smeigtuku.Palikti 10-15 min.
3.
Citriną pjaustyti griežinėliais.Karpio šone įpjauti kelis kart ir įdėti po griežinėlį citrinos, pašlakstyti trupučiu aliejaus.
4.
Šparagines pupeles ir bulves talpinti šalia karpio,barstyti bulvių ir universaliais Santa maria prieskoniais,pašlakstyti trupučiu aliejaus.Talpinti į foliją paruoštą konvekcinėje krosnelėje ir kepti 20-30 min., kol iškeps.
5.
Lėkštėje talpinti pekino kopūsto lapus, pomidoruų skilteles, paruoštą žuvį ir bulves.

Skanaus:)))

Keptas įdarytas karpis

Akcijos:
TAIP
NE
?
Paspaudus šį mygtuką galite išjungti arba įjungti akcijų ingredientams rodymą
  • Paruošimo laikas:
  • Porcijų skaičius: 2
Ingredientai:

Rekomenduojame

Gaminimo eiga:

  1. Karpį nuvalyti, išdoroti, išplauti.Iš vidaus barstyti druska,pašlakstyti alyvuogių aliejumi , pabarstyti prieskoniais žuviai. Palikti pasimarinuoti.

  2. Svogūną ir morkas susmulkinti,pakepinti labai trumpai su alyvuogių aliejumi,įberti smulkintų krapų,maišyti ir įdaryti karpio vidų,įdėti lauro lapą ir susmeigti su mediniu smeigtuku.Palikti 10-15 min.

  3. Citriną pjaustyti griežinėliais.Karpio šone įpjauti kelis kart ir įdėti po griežinėlį citrinos, pašlakstyti trupučiu aliejaus.

  4. Šparagines pupeles ir bulves talpinti šalia karpio,barstyti bulvių ir universaliais Santa maria prieskoniais,pašlakstyti trupučiu aliejaus.Talpinti į foliją paruoštą konvekcinėje krosnelėje ir kepti 20-30 min., kol iškeps.

  5. Lėkštėje talpinti pekino kopūsto lapus, pomidoruų skilteles, paruoštą žuvį ir bulves.

    Skanaus:)))

Receptą atsiuntė Zita

Komentarai


Daugiau receptų