Gaspadine.lt - receptai, patiekalai. Vėlykų receptai, margučiai. Lengvi, pigūs ir skanūs patiekalai. Marinavimas, konservavimas, džiovinimas. Atsiųskite savo receptą ir nuotraukas!
Keptų žiedinių kopūstų užkandėlė
AUTORIUS:
Zita
Porcijų skaičius: 4
Paruošimo laikas: Apie 1 val.
INGREDIENTAI:
Porcijų skaičius: 4
1 vienetas kopūstų (žiedinis, nedidelis)
30 gramų porų ((smulkinti))
2 vienetai kiaušinių
0.5 stiklinės džiūvesėlių
4 valgomieji šaukštai miltai
1 valgomasis šaukštas sviesto
0.5 stiklinės grietinės ( (30% riebumo))
šiek tiek aliejaus
šiek tiek pieno
šiek tiek prieskonių
0.5 arbatinio šaukštelio citrinos rūgšties ( (apvirimui))
PARUOŠIMO BŪDAS:
Paruošimo laikas: Apie 1 val.
1.
Žiedinius kopūstus išskirstyti norimo dydžio žiedynais ir apvirti pasūdytame vandenyje apie 8 min,pabaigoje įberti truputėlį rūgščios druskelės.Apvirus, žiedinius kopūstus perpilti į šaltą vandenį,palaikyti,kol atauš,nukošti ir apdžiovinti.
2.
1 variantas : 1 kiaušinį išplakti,dėti truputį prieskonių.Keptuvėje įkaitinti aliejų, imti žiedinio kopūsto gabalėlį,mirkyti jį į kiaušinio plakinį,po to į džiuvėsėlius ir kepti įkaitintame aliejuje apie 5 min,kol gražiai paruduos.
3.
2 variantas : Iš miltų, antro kiaušinio ,pieno,druskos, trupučio prieskonių paruošti tešlą.Ji turi būti ne per skysta,kad nenubėgtų.Kitą dalį žiedinių kopūstų mirkyti į plaktą kiaušinį,po to į paruoštą tešlą ir kepti įkaitintame aliejuje,kol gražiai paruduoja.
4.
Padažui - porus smulkinti,dėti prieskonių pagal skonį,sviestą ir grietinę ir ant lengvos ugnies maišant pastoviai,kaitinti apie 3 - 5 min.,kol porai suminkštėja. Laikas priklauso nuo porų smulkumo.

Keptų žiedinių kopūstų užkandėlė

Akcijos:
TAIP
NE
?
Paspaudus šį mygtuką galite išjungti arba įjungti akcijų ingredientams rodymą
  • Paruošimo laikas:
  • Porcijų skaičius: 4
Ingredientai:

Rekomenduojame

Gaminimo eiga:

  1. Žiedinius kopūstus išskirstyti norimo dydžio žiedynais ir apvirti pasūdytame vandenyje apie 8 min,pabaigoje įberti truputėlį rūgščios druskelės.Apvirus, žiedinius kopūstus perpilti į šaltą vandenį,palaikyti,kol atauš,nukošti ir apdžiovinti.

  2. 1 variantas : 1 kiaušinį išplakti,dėti truputį prieskonių.Keptuvėje įkaitinti aliejų, imti žiedinio kopūsto gabalėlį,mirkyti jį į kiaušinio plakinį,po to į džiuvėsėlius ir kepti įkaitintame aliejuje apie 5 min,kol gražiai paruduos.

  3. 2 variantas : Iš miltų, antro kiaušinio ,pieno,druskos, trupučio prieskonių paruošti tešlą.Ji turi būti ne per skysta,kad nenubėgtų.Kitą dalį žiedinių kopūstų mirkyti į plaktą kiaušinį,po to į paruoštą tešlą ir kepti įkaitintame aliejuje,kol gražiai paruduoja.

  4. Padažui - porus smulkinti,dėti prieskonių pagal skonį,sviestą ir grietinę ir ant lengvos ugnies maišant pastoviai,kaitinti apie 3 - 5 min.,kol porai suminkštėja. Laikas priklauso nuo porų smulkumo.

Receptą atsiuntė Zita

Komentarai


Daugiau receptų