Gaspadine.lt - receptai, patiekalai. Vėlykų receptai, margučiai. Lengvi, pigūs ir skanūs patiekalai. Marinavimas, konservavimas, džiovinimas. Atsiųskite savo receptą ir nuotraukas!
Kiaulienos išpjova su grybais ir sūriu
AUTORIUS:
Gražina
Porcijų skaičius: 4
Paruošimo laikas: Daugiau nei 1 val.
INGREDIENTAI:
Porcijų skaičius: 4
500 gramų kiaulės išpjovos
500 gramų bulvių
150 gramų fermentinio sūrio
100 gramų pievagrybių
30 gramų prieskonių
šiek tiek raugintų agurkų
PARUOŠIMO BŪDAS:
Paruošimo laikas: Daugiau nei 1 val.
1.
Kiaulienos išpjovos gabaliuką nuplaukite, gerai nusausinkite ir supjaustykite išilgai į tris dalis. Supinkite iš jų pynelę ir galiukus susmeikite dantų krapštukais. Įtrinkite norimais žolelių prieskoniais ir padėkite 2 valandoms į šaldytuvą.
2.
Prieš dėdami į orkaitę, apibarstykite išpjovą džiovintais pievagrybiais. Kepkite, kol mėsa gražiai paruduos. Prieš baigdami, apibarstykite tarkuotu fermentiniu sūriu. Patiekite su išvirtomis ir pakepintomis bulvėmis bei raugintais agurkais.
Skanaus.

Kiaulienos išpjova su grybais ir sūriu

Akcijos:
TAIP
NE
?
Paspaudus šį mygtuką galite išjungti arba įjungti akcijų ingredientams rodymą
  • Paruošimo laikas:
  • Porcijų skaičius: 4
Ingredientai:

Rekomenduojame

Gaminimo eiga:

  1. Kiaulienos išpjovos gabaliuką nuplaukite, gerai nusausinkite ir supjaustykite išilgai į tris dalis. Supinkite iš jų pynelę ir galiukus susmeikite dantų krapštukais. Įtrinkite norimais žolelių prieskoniais ir padėkite 2 valandoms į šaldytuvą.

  2. Prieš dėdami į orkaitę, apibarstykite išpjovą džiovintais pievagrybiais. Kepkite, kol mėsa gražiai paruduos. Prieš baigdami, apibarstykite tarkuotu fermentiniu sūriu. Patiekite su išvirtomis ir pakepintomis bulvėmis bei raugintais agurkais.
    Skanaus.

Receptą atsiuntė Gražina

Komentarai


Daugiau receptų