Gaspadine.lt - receptai, patiekalai. Vėlykų receptai, margučiai. Lengvi, pigūs ir skanūs patiekalai. Marinavimas, konservavimas, džiovinimas. Atsiųskite savo receptą ir nuotraukas!
Kiaulienos kepsnys su gaiviomis salotomis
AUTORIUS:
Porcijų skaičius: 4
Paruošimo laikas: Apie 30 min.
Autorius apie receptą: Labai skanus, natūralus kepsniukas, o salotos super gaivios ir puikiai tinkančios prie tokio kepsnio. Receptas iš mano blogo: lithuanianintheusa.com Labai skanus, natūralus kepsniukas, o salotos super gaivios ir puikiai tinkančios prie tokio kepsnio. Receptas iš mano blogo: lithuanianintheusa.com Liucija
INGREDIENTAI:
Porcijų skaičius: 4
4 vienetai kiaulienos pjausniai su kaulu
4 skiltelės citrinų
8 žiupsneliai druskos
8 žiupsneliai juodųjų pipirų
Garnyrui:
0.5 gūželės iceberg salota
1 skardinė juodųjų alyvuogių
1 skardinė konservuoti lęšiai
4 vienetai agurkų
1 vienetas svogūnų
1 vienetas citrinų
2 valgomieji šaukštai alyvuogių aliejaus
4 žiupsneliai druskos
Kepimui:
šiek tiek aliejaus
PARUOŠIMO BŪDAS:
Paruošimo laikas: Apie 30 min.
1.
Kiekvieno kepsnelio abi puses apibarstyti šiek tiek druska ir pipirais ir palaikyti 1 valandą ar ilgiau šaldytuve, bet jei neturite laiko galima iškart kepti.
2.
Įkaitinti aliejų keptuvėje ant vidutinės ugnies ir apkepti abi kepsnelio puses, kol apskrus apie 2 - 3 minutes kiekvieną pusė. Kai iškeps, uždėti griežinėlį citrinos ant kepsnelio, kai valgysite – apšlakstykite kepsnį, daug skaniau!
3.
Garnyrui agurkus nulupti, perpjauti pusiau ir susmulkinti. Svogūną nulupti, supjaustyti šiaudeliais. Alyvuoges perpjauti perpus. Salotas supjaustyti kaip patinka, sudėti į dubenį, sumaišyti su alyvuogėmis, agurkais, lęšiais, svogūnu. Išspausti ant salotų citrinos sulčių, apšlakstyti aliejumi, pagardinti druska ir viską išmaišyti. Patiekti su kepsneliais.

Kiaulienos kepsnys su gaiviomis salotomis

Recepto autorius: Labai skanus, natūralus kepsniukas, o salotos super gaivios ir puikiai tinkančios prie tokio kepsnio. Receptas iš mano blogo: lithuanianintheusa.com Liucija
Akcijos:
TAIP
NE
?
Paspaudus šį mygtuką galite išjungti arba įjungti akcijų ingredientams rodymą
  • Paruošimo laikas:
  • Porcijų skaičius: 4
Ingredientai: Garnyrui: Kepimui:

Rekomenduojame

Gaminimo eiga:

  1. Kiekvieno kepsnelio abi puses apibarstyti šiek tiek druska ir pipirais ir palaikyti 1 valandą ar ilgiau šaldytuve, bet jei neturite laiko galima iškart kepti.

  2. Įkaitinti aliejų keptuvėje ant vidutinės ugnies ir apkepti abi kepsnelio puses, kol apskrus apie 2 - 3 minutes kiekvieną pusė. Kai iškeps, uždėti griežinėlį citrinos ant kepsnelio, kai valgysite – apšlakstykite kepsnį, daug skaniau!

  3. Garnyrui agurkus nulupti, perpjauti pusiau ir susmulkinti. Svogūną nulupti, supjaustyti šiaudeliais. Alyvuoges perpjauti perpus. Salotas supjaustyti kaip patinka, sudėti į dubenį, sumaišyti su alyvuogėmis, agurkais, lęšiais, svogūnu. Išspausti ant salotų citrinos sulčių, apšlakstyti aliejumi, pagardinti druska ir viską išmaišyti. Patiekti su kepsneliais.

Receptą atsiuntė Liucija

Komentarai


Daugiau receptų