Gaspadine.lt - receptai, patiekalai. Vėlykų receptai, margučiai. Lengvi, pigūs ir skanūs patiekalai. Marinavimas, konservavimas, džiovinimas. Atsiųskite savo receptą ir nuotraukas!
Klasikinis ispaniškas desertas – Natilla
AUTORIUS:
Porcijų skaičius: 8
Paruošimo laikas: Daugiau nei 1 val.
Autorius apie receptą: Natilla pagaminama labai greitai ir paprastai, tereikia sekti eigą pagal receptą (kad nesutrauktų krakmolo ar pan.). Kai natilla desertą patiekia Ispanijoje (kavinėse ar Natilla pagaminama labai greitai ir paprastai, tereikia sekti eigą pagal receptą (kad nesutrauktų krakmolo ar pan.). Kai natilla desertą patiekia Ispanijoje (kavinėse ar restoranuose), ant viršaus visada būna apvalus sausainis. Tačiau jei tokių sausainių ten, kur gyvenate, nėra, tuomet puikiai tiktų lengvi, traškūs sausainiai. (...daugiau) Liucija
INGREDIENTAI:
Porcijų skaičius: 8
1 litras pieno
5 vienetai kiaušinių trynių
100 gramų cukraus
8 vienetai sausainių (apvalus)
40 gramų kukurūzų krakmolas
1 vienetas cinamono (lazdelės)
2 arbatiniai šaukšteliai vanilinio cukraus (arba vanilės ekstraktas)
PARUOŠIMO BŪDAS:
Paruošimo laikas: Daugiau nei 1 val.
1.
Kiaušinių trynius išplakame su cukrumi ir vaniliniu cukrumi naudodami šluotelę. Plakame kelias minutes, kol cukrus beveik ištirpsta.
2.
150 ml pieno sumaišome su krakmolu. Po to supilame į kiaušinių plakinį ir išmaišome.
3.
Likusį pieną supilame į prikaistuvį, įdedame cinamono lazdelę ir užkaičiame ant vidutinės ugnies.
4.
Kai pienas pradeda virti, išimame cinamono lazdelę ir nugriebiame susidariusią pieno plėvelę. Pamažu, nuolat maišant supilame kiaušinių plakinį ir maišome kaitindami ant šiek tiek silpnesnės ugnies kelias minutes, kol masė sutirštėja. Kremas turėtų būti jogurto tirštumo.
5.
Kremą supilstome į desertinius indelius ar stiklines, ant viršaus uždedame po apvalų sausainį ir paliekame visiškai atvėsti. Po to desertus uždengiame maistine plėvele ir dedame į šaldytuvą atšalti. Prieš patiekdami galite apibarstyti cinamonu.

Klasikinis ispaniškas desertas – Natilla

Recepto autorius: Natilla pagaminama labai greitai ir paprastai, tereikia sekti eigą pagal receptą (kad nesutrauktų krakmolo ar pan.). Kai natilla desertą patiekia Ispanijoje (kavinėse ar ( ...daugiau ) Liucija
Akcijos:
TAIP
NE
?
Paspaudus šį mygtuką galite išjungti arba įjungti akcijų ingredientams rodymą
  • Paruošimo laikas:
  • Porcijų skaičius: 8
Ingredientai:

Rekomenduojame

Gaminimo eiga:

  1. Kiaušinių trynius išplakame su cukrumi ir vaniliniu cukrumi naudodami šluotelę. Plakame kelias minutes, kol cukrus beveik ištirpsta.

  2. 150 ml pieno sumaišome su krakmolu. Po to supilame į kiaušinių plakinį ir išmaišome.

  3. Likusį pieną supilame į prikaistuvį, įdedame cinamono lazdelę ir užkaičiame ant vidutinės ugnies.

  4. Kai pienas pradeda virti, išimame cinamono lazdelę ir nugriebiame susidariusią pieno plėvelę. Pamažu, nuolat maišant supilame kiaušinių plakinį ir maišome kaitindami ant šiek tiek silpnesnės ugnies kelias minutes, kol masė sutirštėja. Kremas turėtų būti jogurto tirštumo.

  5. Kremą supilstome į desertinius indelius ar stiklines, ant viršaus uždedame po apvalų sausainį ir paliekame visiškai atvėsti. Po to desertus uždengiame maistine plėvele ir dedame į šaldytuvą atšalti. Prieš patiekdami galite apibarstyti cinamonu.

Receptą atsiuntė Liucija

Komentarai


Daugiau receptų