Gaspadine.lt - receptai, patiekalai. Vėlykų receptai, margučiai. Lengvi, pigūs ir skanūs patiekalai. Marinavimas, konservavimas, džiovinimas. Atsiųskite savo receptą ir nuotraukas!
Kolegų tortas
AUTORIUS:
Alma
Porcijų skaičius: 10
Paruošimo laikas: Apie 1 val.
INGREDIENTAI:
Porcijų skaičius: 10
1.5 stiklinės pieno
0.5 stiklinės cukraus
2 valgomieji šaukštai krakmolo ( bulvių)
400 gramų sviesto
800 gramų biskvitų
200 gramų saldainių (želė JELLY)
100 gramų riešutų ((migdolai, žemės) )
100 gramų razinų
PARUOŠIMO BŪDAS:
Paruošimo laikas: Apie 1 val.
1.
Iš pieno, cukraus ir krakmolo išverdame pienišką kisielių. Atvėsiname.
2.
Sviestą arba margariną sutarkuojame stambia trintuve, gerai išsukame mediniu šaukštu ir sumaišome su kisieliumi. Biskvitinius sausainius arba biskvitą supjaustome nedideliais gabalėliais. Želė saldainius taip pat supjaustome mažais gabalėliais. Nulupame ir smulkiai sukapojame riešutus. Į sviesto ir kisieliaus masę sudedame supjaustytą gabalėliais biskvitą, nedideliais gabalėliais supjaustytus želė saldainius, sukapotus riešutus, išmirkytas razinas. Gerai išmaišome. Torto formą ištepame sviestu arba margarinu, dugną išklojame kepimo popieriumi. Šaukštu dedame masę ir ją suspaudžiame. Formą dedame į šaldytuvą. Palaikome 12 valandų. Išėmę iš formos papuošiame želė saldainiais, riešutais, džiovintais vaisiais.

Kolegų tortas

Akcijos:
TAIP
NE
?
Paspaudus šį mygtuką galite išjungti arba įjungti akcijų ingredientams rodymą
  • Paruošimo laikas:
  • Porcijų skaičius: 10
Ingredientai:

Rekomenduojame

Gaminimo eiga:

  1. Iš pieno, cukraus ir krakmolo išverdame pienišką kisielių. Atvėsiname.

  2. Sviestą arba margariną sutarkuojame stambia trintuve, gerai išsukame mediniu šaukštu ir sumaišome su kisieliumi. Biskvitinius sausainius arba biskvitą supjaustome nedideliais gabalėliais. Želė saldainius taip pat supjaustome mažais gabalėliais. Nulupame ir smulkiai sukapojame riešutus. Į sviesto ir kisieliaus masę sudedame supjaustytą gabalėliais biskvitą, nedideliais gabalėliais supjaustytus želė saldainius, sukapotus riešutus, išmirkytas razinas. Gerai išmaišome. Torto formą ištepame sviestu arba margarinu, dugną išklojame kepimo popieriumi. Šaukštu dedame masę ir ją suspaudžiame. Formą dedame į šaldytuvą. Palaikome 12 valandų. Išėmę iš formos papuošiame želė saldainiais, riešutais, džiovintais vaisiais.

Receptą atsiuntė Alma

Komentarai


Daugiau receptų