Gaspadine.lt - receptai, patiekalai. Vėlykų receptai, margučiai. Lengvi, pigūs ir skanūs patiekalai. Marinavimas, konservavimas, džiovinimas. Atsiųskite savo receptą ir nuotraukas!
Konservuoti žirneliai su morkomis
AUTORIUS:
Gražina
Porcijų skaičius: 1
Paruošimo laikas: Daugiau nei 1 val.
INGREDIENTAI:
Porcijų skaičius: 1
400 gramų žirnių
100 gramų morkų
1.5 arbatinio šaukštelio druskos
2 valgomieji šaukštai acto
1.5 arbatinio šaukštelio pipirai (juodi, malri)
500 mililitrų vandens
PARUOŠIMO BŪDAS:
Paruošimo laikas: Daugiau nei 1 val.
1.
Morkas nuskuskite ir išvirkite. Kai atvės, supjaustykite nedideliais kubeliais. Išgliaudytus žirnelius sudėkite į pasūdytą vandenį ir pavirkite apie 15 minučių ant vidutinės ugnies. Išvirus nuvarvinkite vandenį naudodami kiaurasamtį.
2.
Kitame puode supilkite vandenį, actą, suberkite druską, juoduosius pipirus ir užvirinkite. Tada sudėkite į marinatą išvirtus žirnelius ir pjaustytas morkas. Pavirkite dar 10-15 minučių.
3.
Išpilstykite viską į stiklainius, uždenkite juos dangteliais ir dėkite į puodą su vandeniu. Pasterizuokite 20 minučių, tada sandariai uždarykite dangtelius, pastatykite ant jų ir leiskite atšalti.

Konservuoti žirneliai su morkomis

Akcijos:
TAIP
NE
?
Paspaudus šį mygtuką galite išjungti arba įjungti akcijų ingredientams rodymą
  • Paruošimo laikas:
  • Porcijų skaičius: 1
Ingredientai:

Rekomenduojame

Gaminimo eiga:

  1. Morkas nuskuskite ir išvirkite. Kai atvės, supjaustykite nedideliais kubeliais. Išgliaudytus žirnelius sudėkite į pasūdytą vandenį ir pavirkite apie 15 minučių ant vidutinės ugnies. Išvirus nuvarvinkite vandenį naudodami kiaurasamtį.

  2. Kitame puode supilkite vandenį, actą, suberkite druską, juoduosius pipirus ir užvirinkite. Tada sudėkite į marinatą išvirtus žirnelius ir pjaustytas morkas. Pavirkite dar 10-15 minučių.

  3. Išpilstykite viską į stiklainius, uždenkite juos dangteliais ir dėkite į puodą su vandeniu. Pasterizuokite 20 minučių, tada sandariai uždarykite dangtelius, pastatykite ant jų ir leiskite atšalti.

Receptą atsiuntė Gražina

Komentarai


Daugiau receptų