Gaspadine.lt - receptai, patiekalai. Vėlykų receptai, margučiai. Lengvi, pigūs ir skanūs patiekalai. Marinavimas, konservavimas, džiovinimas. Atsiųskite savo receptą ir nuotraukas!
Lietiniai su sūriu
AUTORIUS:
Zita
Porcijų skaičius: 4
Paruošimo laikas: Apie 45 min.
INGREDIENTAI:
Porcijų skaičius: 4
6 valgomieji šaukštai miltai
1 vienetas kiaušinių
šiek tiek druskos
50 gramų sūris
šiek tiek sviesto
šiek tiek pieno
PARUOŠIMO BŪDAS:
Paruošimo laikas: Apie 45 min.
1.
Iš miltų, druskos, prieskonių, kiaušinio ir pieno sumaišykite tešlą, kad lengvai bėgtų nuo šaukšto į keptuvę. Keptuvėje įkaitinkite aliejų (galite naudoti alyvuogių, saulėgrąžų ar kt.). Iškepkite lietiniys iš visos tešlos. Blyno pusę, į kurią bus vyniojamas įdaras, apkepinkite daugiau.
2.
Fermentinį sūrį supjaustykite pailgais lakšteliais, dėkite į blynelių vidurį ir suvyniokite. Dėkite į keptuvę su įkaitintu aliejumi ir apkepkite iš abiejų pusių.
3.
Padažas - sviestą ištirpinkite iki vientisos masės, sumaišykite su grietine ir pagardinkite Santa Marios pipirų mišinuku. Galite įdėti druskos pagal skonį. Padažą valgykite su blynais.

Lietiniai su sūriu

Akcijos:
TAIP
NE
?
Paspaudus šį mygtuką galite išjungti arba įjungti akcijų ingredientams rodymą
  • Paruošimo laikas:
  • Porcijų skaičius: 4
Ingredientai:

Rekomenduojame

Gaminimo eiga:

  1. Iš miltų, druskos, prieskonių, kiaušinio ir pieno sumaišykite tešlą, kad lengvai bėgtų nuo šaukšto į keptuvę. Keptuvėje įkaitinkite aliejų (galite naudoti alyvuogių, saulėgrąžų ar kt.). Iškepkite lietiniys iš visos tešlos. Blyno pusę, į kurią bus vyniojamas įdaras, apkepinkite daugiau.

  2. Fermentinį sūrį supjaustykite pailgais lakšteliais, dėkite į blynelių vidurį ir suvyniokite. Dėkite į keptuvę su įkaitintu aliejumi ir apkepkite iš abiejų pusių.

  3. Padažas - sviestą ištirpinkite iki vientisos masės, sumaišykite su grietine ir pagardinkite Santa Marios pipirų mišinuku. Galite įdėti druskos pagal skonį. Padažą valgykite su blynais.

Receptą atsiuntė Zita
Gairės: Kepti, Blynai

Komentarai


Daugiau receptų