Gaspadine.lt - receptai, patiekalai. Vėlykų receptai, margučiai. Lengvi, pigūs ir skanūs patiekalai. Marinavimas, konservavimas, džiovinimas. Atsiųskite savo receptą ir nuotraukas!
Makaronai su moliūgais ir kedrų riešutais
AUTORIUS:
Dorianas
Porcijų skaičius: 4
Paruošimo laikas: Apie 30 min.
Autorius apie receptą: Nors tai ir neįprasto skonio makaronai, bet tikrai labai skanūs. Kedrinės pinijos ir ožkos sūris suteikia patiekalui malonaus sūrumo, o moliūgas ištroškintas citrinų sultyse Nors tai ir neįprasto skonio makaronai, bet tikrai labai skanūs. Kedrinės pinijos ir ožkos sūris suteikia patiekalui malonaus sūrumo, o moliūgas ištroškintas citrinų sultyse ir cukruje - saldaus rūgštumo. Na, štai ir rudeninė, tikrai soti vakarienė! (...daugiau) Dorianas
INGREDIENTAI:
Porcijų skaičius: 4
1 vienetas moliūgų (mažo, minkštimo)
500 gramų makaronų (naudojau "vamzdelius")
100 mililitrų vandens
100 gramų sviesto
50 gramų ožkos sūrio (smulkintas gabaliukais)
4 valgomieji šaukštai kedro riešutų
3 valgomieji šaukštai citrinų sultys
1 arbatinis šaukštelis cukraus
1 žiupsnelis druskos
PARUOŠIMO BŪDAS:
Paruošimo laikas: Apie 30 min.
1.
Moliūgą supjaustyti nemažais kubeliais ir suberti į gilią keptuvę. Pabarstyti cukrumi, pasūdyti, supilti vandenį ir troškinti apie 15 min., kol nebeliks skysčio ir moliūgai suminkštės.
2.
Kitoje keptuvėje ištirpinti sviestą ir kaitinti, kol pradės burbuliuoti. Supilti citrinos sultis, išmaišyti ir dar pakaitinti. Tuomet sudėti moliūgus ir riešutus.
3.
Makaronus išvirti pagal nurodymus ant pakuotės. Nukošti ir sudėti į lėkštes. Ant viršaus uždėti moliūgus su riešutais ir ožkos sūriu.

Makaronai su moliūgais ir kedrų riešutais

Recepto autorius: Nors tai ir neįprasto skonio makaronai, bet tikrai labai skanūs. Kedrinės pinijos ir ožkos sūris suteikia patiekalui malonaus sūrumo, o moliūgas ištroškintas citrinų sultyse ( ...daugiau ) Dorianas
Akcijos:
TAIP
NE
?
Paspaudus šį mygtuką galite išjungti arba įjungti akcijų ingredientams rodymą
  • Paruošimo laikas:
  • Porcijų skaičius: 4
Ingredientai:

Rekomenduojame

Gaminimo eiga:

  1. Moliūgą supjaustyti nemažais kubeliais ir suberti į gilią keptuvę. Pabarstyti cukrumi, pasūdyti, supilti vandenį ir troškinti apie 15 min., kol nebeliks skysčio ir moliūgai suminkštės.

  2. Kitoje keptuvėje ištirpinti sviestą ir kaitinti, kol pradės burbuliuoti. Supilti citrinos sultis, išmaišyti ir dar pakaitinti. Tuomet sudėti moliūgus ir riešutus.

  3. Makaronus išvirti pagal nurodymus ant pakuotės. Nukošti ir sudėti į lėkštes. Ant viršaus uždėti moliūgus su riešutais ir ožkos sūriu.

Receptą atsiuntė Dorianas

Komentarai


Daugiau receptų