Gaspadine.lt - receptai, patiekalai. Vėlykų receptai, margučiai. Lengvi, pigūs ir skanūs patiekalai. Marinavimas, konservavimas, džiovinimas. Atsiųskite savo receptą ir nuotraukas!
Maltinukai su ryžiais citrininiame padaže (Ekşili terbiyeli köfte)
AUTORIUS:
Dorianas
Porcijų skaičius: 2
Paruošimo laikas: Apie 45 min.
Autorius apie receptą: Tai labai populiarus turkiškas receptas dažnai valgomas žiemą. Terbiyeli reiškia, kad patiekalas bus tirštinamas ir gardinamas citrinų sultimis. Tradiciškai šie maltinukai Tai labai populiarus turkiškas receptas dažnai valgomas žiemą. Terbiyeli reiškia, kad patiekalas bus tirštinamas ir gardinamas citrinų sultimis. Tradiciškai šie maltinukai gaminami iš jautienos, tačiau aš pasirinkau vištieną. Skonis labai švelnus, citrinos rūgštumo beveik nesijaučia. (...daugiau) Dorianas
INGREDIENTAI:
Porcijų skaičius: 2
2 litrai vandens
300 gramų vištos faršo
4 vienetai bulvių (vidutinio dydžio)
2 vienetai kiaušinių trynių
2 vienetai morkų
5 valgomieji šaukštai citrinų sultys
2 valgomieji šaukštai ryžių
2 valgomieji šaukštai miltai
1 žiupsnelis druskos
1 žiupsnelis malti juodieji pipirai
PARUOŠIMO BŪDAS:
Paruošimo laikas: Apie 45 min.
1.
Ryžius išvirti. Nedideliais kubeliais supjaustyti bulves ir morkas. Kai ryžiai bus išvirę, padėti juos kuriam laikui šiek tiek atvėsti.
2.
Mėsą sumaišyti su ryžiais, pagardinti prieskoniais, gerai išminkyti. Suformuoti kukuliukus, juos apvolioti miltuose.
3.
Į verdanti vandenį sudėti bulves ir morkas. Labai atsargiai į verdantį vandenį dėti kukuliukius. Tam aš naudojau nedidelį samtį, kad verdantis vanduo juos lėtai apsemtų ir tuomet atsargiai panardinau vandeny. Šį troškinį virti 15 minučių.
4.
Kiaušinio trynius ir citrinos sultis gerai išplakti. Tada labai lėtai šį padažą supilti į puodą su mėsa ir daržovėmis, lengvai išmaišyti.
5.
Patiekti su ryžiais ir salotomis. Galima papuošti krapais ar petražolių lapeliais.

Maltinukai su ryžiais citrininiame padaže (Ekşili terbiyeli köfte)

Recepto autorius: Tai labai populiarus turkiškas receptas dažnai valgomas žiemą. Terbiyeli reiškia, kad patiekalas bus tirštinamas ir gardinamas citrinų sultimis. Tradiciškai šie maltinukai ( ...daugiau ) Dorianas
Akcijos:
TAIP
NE
?
Paspaudus šį mygtuką galite išjungti arba įjungti akcijų ingredientams rodymą
  • Paruošimo laikas:
  • Porcijų skaičius: 2
Ingredientai:

Rekomenduojame

Gaminimo eiga:

  1. Ryžius išvirti. Nedideliais kubeliais supjaustyti bulves ir morkas. Kai ryžiai bus išvirę, padėti juos kuriam laikui šiek tiek atvėsti.

  2. Mėsą sumaišyti su ryžiais, pagardinti prieskoniais, gerai išminkyti. Suformuoti kukuliukus, juos apvolioti miltuose.

  3. Į verdanti vandenį sudėti bulves ir morkas. Labai atsargiai į verdantį vandenį dėti kukuliukius. Tam aš naudojau nedidelį samtį, kad verdantis vanduo juos lėtai apsemtų ir tuomet atsargiai panardinau vandeny. Šį troškinį virti 15 minučių.

  4. Kiaušinio trynius ir citrinos sultis gerai išplakti. Tada labai lėtai šį padažą supilti į puodą su mėsa ir daržovėmis, lengvai išmaišyti.

  5. Patiekti su ryžiais ir salotomis. Galima papuošti krapais ar petražolių lapeliais.

Receptą atsiuntė Dorianas

Komentarai


Daugiau receptų