Gaspadine.lt - receptai, patiekalai. Vėlykų receptai, margučiai. Lengvi, pigūs ir skanūs patiekalai. Marinavimas, konservavimas, džiovinimas. Atsiųskite savo receptą ir nuotraukas!
Mėnulio pyragai
AUTORIUS:
Dorianas
Porcijų skaičius: 10
Paruošimo laikas: Apie 1 val.
Autorius apie receptą: Tai tradicinis Kinijos virtuvės desertas kepamas per Vidurio Rudens šventę rugsėjo 21-ąją. Įdarui naudojami įvairūs dalykai: lotosų pasta, raudonųjų pupelių pasta, Tai tradicinis Kinijos virtuvės desertas kepamas per Vidurio Rudens šventę rugsėjo 21-ąją. Įdarui naudojami įvairūs dalykai: lotosų pasta, raudonųjų pupelių pasta, sūdytas anties kiaušinio trynys... Bet galima pasidaryti ir mums lengviau prieinamą įdarą. Šių pyragėlių yra dvi rūšys: kepti ir nekepti. Šiame recepte siūlau išsikepti kepamus, nes jie gerokai lengviau pasigamina. Na, o specialią formelę teko siųstis iš pačios Kinijos. (...daugiau) Dorianas
INGREDIENTAI:
Porcijų skaičius: 10
Tešlai:
230 gramų kvietinių miltų (pyragams skirti )
130 gramų kondensuoto pieno
50 gramų alyvuogių aliejaus
0.5 arbatinio šaukštelio sodos
Kremui:
3 vienetai kiaušinių trynių
1 vienetas kiaušinių
160 mililitrų pieno
100 gramų cukraus
65 gramai sviesto
40 gramų kvietinių miltų (pyragams skirti)
PARUOŠIMO BŪDAS:
Paruošimo laikas: Apie 1 val.
1.
Įdarui įmušti vieną kiaušinį į dubenėlį, tada pridėti dar tris trynius ir gerai išsukti.
2.
Išlydyti sviestą ir pridėti prie kiaušinių, vėl išsukti. Tada lieti pieną, berti cukrų, 40 g pyragams skirtų miltų. Gerai viską išmaišyti.
3.
Tada pilti masę į puodą ir virti, nuolat maišyti kol masė sutirštės ir atsiskirs nuo puodo dugno. Stebėti, kad nepridegtų! Dėti masę į indelį, užkloti maistine plėvelę ir padėti į šaldytuvą nakčiai.
4.
Tešlai sumaišyti miltus, sodą, kondensuotą pieną, aliejų ir išminkyti tešlą. Jei reikia dėti daugiau miltų.
5.
Paimti nedidelį kamuoliuką tešlos ir iškočioti diską, į jo vidurį dėti įdaro kamuoliuką ir gerai tarp rankų pakočioti, kad pasidarytų kamuoliuką. Tada imti specialią formelę ir išspausti raštą. Taip darbuotis, kol bus sunaudota visa tešla.
6.
Tuomet dėti paruoštus pyragus į orkaitę ir kepti 6 minutes iki 180 C laipsnių įkaitintoje orkaitėje.

Mėnulio pyragai

Recepto autorius: Tai tradicinis Kinijos virtuvės desertas kepamas per Vidurio Rudens šventę rugsėjo 21-ąją. Įdarui naudojami įvairūs dalykai: lotosų pasta, raudonųjų pupelių pasta, ( ...daugiau ) Dorianas
Akcijos:
TAIP
NE
?
Paspaudus šį mygtuką galite išjungti arba įjungti akcijų ingredientams rodymą
  • Paruošimo laikas:
  • Porcijų skaičius: 10
Tešlai: Kremui:

Rekomenduojame

Gaminimo eiga:

  1. Įdarui įmušti vieną kiaušinį į dubenėlį, tada pridėti dar tris trynius ir gerai išsukti.

  2. Išlydyti sviestą ir pridėti prie kiaušinių, vėl išsukti. Tada lieti pieną, berti cukrų, 40 g pyragams skirtų miltų. Gerai viską išmaišyti.

  3. Tada pilti masę į puodą ir virti, nuolat maišyti kol masė sutirštės ir atsiskirs nuo puodo dugno. Stebėti, kad nepridegtų! Dėti masę į indelį, užkloti maistine plėvelę ir padėti į šaldytuvą nakčiai.

  4. Tešlai sumaišyti miltus, sodą, kondensuotą pieną, aliejų ir išminkyti tešlą. Jei reikia dėti daugiau miltų.

  5. Paimti nedidelį kamuoliuką tešlos ir iškočioti diską, į jo vidurį dėti įdaro kamuoliuką ir gerai tarp rankų pakočioti, kad pasidarytų kamuoliuką. Tada imti specialią formelę ir išspausti raštą. Taip darbuotis, kol bus sunaudota visa tešla.

  6. Tuomet dėti paruoštus pyragus į orkaitę ir kepti 6 minutes iki 180 C laipsnių įkaitintoje orkaitėje.

Receptą atsiuntė Dorianas

Komentarai


Daugiau receptų