Gaspadine.lt - receptai, patiekalai. Vėlykų receptai, margučiai. Lengvi, pigūs ir skanūs patiekalai. Marinavimas, konservavimas, džiovinimas. Atsiųskite savo receptą ir nuotraukas!
Mielinės bandelės su aguonomis
AUTORIUS:
Eisvina
Porcijų skaičius: 20
Paruošimo laikas: Daugiau nei 1 val.
Autorius apie receptą: Kaip gi ruduo be nuostabių bandelių ir jų kvapo? Bent jau mūsų šeima - neįsivaizduoja! Kaip gi ruduo be nuostabių bandelių ir jų kvapo? Bent jau mūsų šeima - neįsivaizduoja! Eisvina
INGREDIENTAI:
Porcijų skaičius: 20
6 stiklinės miltai
2 stiklinės cukraus
1 stiklinė aguonų
0.5 stiklinės pieno
3 vienetai kiaušinių
150 gramų sviesto (minkšto)
11 gramų sausų mielių
7 gramai vanilinio cukraus
1 žiupsnelis druskos
PARUOŠIMO BŪDAS:
Paruošimo laikas: Daugiau nei 1 val.
1.
Į šiltą pieną supilame mieles, 1 v.š.cukraus, išmaišome, kol ištirpsta mielės ir cukrus, paliekame 10 minučių šiltoje vietoj, kol suputos.
2.
Mažame dubenėlyje gerai išplakame 2 kiaušinius su cukrumi (0,5 stiklinės) bei vaniliniu cukrumi.
3.
Beriame miltus į dubenį, pilame kiaušinio masę, mieles, stiklinę cukraus, žiupsnelį druskos ir minkome tešlą apie 5-10min, kol tešla taps elastinga, beveik nelips prie rankų. Paruoštą tešlą uždengiame rankšluosčiu ir dedame į šiltą vietą, kad pakiltų 1 valandai.
4.
Pakilusią tešlą perminkome, imame dalį tešlos ir kočiojame 35-45cm. kvadratą. Kai iškočiojame, ištepame minkštu sviestu, barstome visą kvadratą aguonomis, po to cukrumi. Suvyniojame į pailgą bandelę, supjaustome 4-5cm dydžio gabalėliais ir dedame į kepimo skardą.
5.
Bandeles ištepame kiaušinio plakiniu ir dedame kepti į įkaitintą orkaitę 180C laipsnių su iš viršaus ir apačios kepimo funkcija. Kepame 20-30min, kol gražiai paruduoja. :) SKANAUS.

Mielinės bandelės su aguonomis

Recepto autorius: Kaip gi ruduo be nuostabių bandelių ir jų kvapo? Bent jau mūsų šeima - neįsivaizduoja! Eisvina
Akcijos:
TAIP
NE
?
Paspaudus šį mygtuką galite išjungti arba įjungti akcijų ingredientams rodymą
  • Paruošimo laikas:
  • Porcijų skaičius: 20
Ingredientai:

Rekomenduojame

Gaminimo eiga:

  1. Į šiltą pieną supilame mieles, 1 v.š.cukraus, išmaišome, kol ištirpsta mielės ir cukrus, paliekame 10 minučių šiltoje vietoj, kol suputos.

  2. Mažame dubenėlyje gerai išplakame 2 kiaušinius su cukrumi (0,5 stiklinės) bei vaniliniu cukrumi.

  3. Beriame miltus į dubenį, pilame kiaušinio masę, mieles, stiklinę cukraus, žiupsnelį druskos ir minkome tešlą apie 5-10min, kol tešla taps elastinga, beveik nelips prie rankų. Paruoštą tešlą uždengiame rankšluosčiu ir dedame į šiltą vietą, kad pakiltų 1 valandai.

  4. Pakilusią tešlą perminkome, imame dalį tešlos ir kočiojame 35-45cm. kvadratą. Kai iškočiojame, ištepame minkštu sviestu, barstome visą kvadratą aguonomis, po to cukrumi. Suvyniojame į pailgą bandelę, supjaustome 4-5cm dydžio gabalėliais ir dedame į kepimo skardą.

  5. Bandeles ištepame kiaušinio plakiniu ir dedame kepti į įkaitintą orkaitę 180C laipsnių su iš viršaus ir apačios kepimo funkcija. Kepame 20-30min, kol gražiai paruduoja. :) SKANAUS.

Receptą atsiuntė Eisvina

Komentarai


Daugiau receptų