Gaspadine.lt - receptai, patiekalai. Vėlykų receptai, margučiai. Lengvi, pigūs ir skanūs patiekalai. Marinavimas, konservavimas, džiovinimas. Atsiųskite savo receptą ir nuotraukas!
Mielinės bandelės su šokoladu
AUTORIUS:
Inga's Sweeterie,
Porcijų skaičius: 13
Paruošimo laikas: Daugiau nei 1 val.
Autorius apie receptą: Nuostabios, be galo minkštos, skanios, purios, su šokolado gabaliukais. Visiems, kurie mėgsta bandeles, rekomenduoju išbandyti, manau, nenusivilsite! Iš nurodytų Nuostabios, be galo minkštos, skanios, purios, su šokolado gabaliukais. Visiems, kurie mėgsta bandeles, rekomenduoju išbandyti, manau, nenusivilsite! Iš nurodytų ingredientų man pavyko 13 bandelių po 40 gr. (...daugiau) Inga's Sweeterie
INGREDIENTAI:
Porcijų skaičius: 13
250 gramų miltai
125 gramai vandens (šiltas)
50 gramų šokoladas (smulkintas)
35 mililitrai aliejaus
25 gramai cukraus
12 gramų šlapių mielių
1 žiupsnelis druskos
Aptepimui:
1 vienetas kiaušinių trynių
4 valgomieji šaukštai pieno
Pabarstymui:
šiek tiek cukraus pudros
PARUOŠIMO BŪDAS:
Paruošimo laikas: Daugiau nei 1 val.
1.
Mieles ištirpiname 25 gr šilto vandens.
2.
Kitame dubenyje išsijojame miltus, beriame cukrų, druską, supilame likusį vandenį, aliejų, ištirpintas mieles ir užminkome tešlą. Man kiek lipo prie rankų, tad įbėriau kelis trupinėlius miltų, o po to viskas susitvarkė. Minkome rankomis ant švaraus paviršiaus geras 10 minučių, kol tešla tampa labai glotni. Suberiame šokolado gabaliukus, suminkome dar kartą, kad jie įsimaišytų į bendrą masę. Dedame tešlą atgal į dubenį, jį uždengiame ir paliekame šiltai, kol padvigubės, ~1 valandai (aš vėlgi naudojau lengvai pakaitintą orkaitę). Kai tešlą padvigubėja, suformuojame vienodo dydžio bandeles, dedame jas į kepimo skardą, uždengiame ir leidžiame dar kartą pakilti (~45 minutes).
3.
Pasiruošiame mišinuką, kuriuo aptepsime bandeles: dubenėlyje lengvai išplakame kiaušinio trynį ir šlakelį pieno. Aptepame bandeles (tepiau du kartus).
4.
Dedame į įkaitintą 200 C orkaitę bei kepame apie 15 minučių, kol bandelės gražiai paruduoja. Aš kiek uždelsiau, tai iškepė kiek tamsesnės, nei norėjau. Bet svarbiausia, kad skonio tai tikrai nepagadino. Iškeptas apibarsčiau cukraus pudra. Buvo labai labai skanios.
Daugiau skanių ir patikrintų receptų galite rasti Ingos knygoje "Graikijos virtuvė"

Mielinės bandelės su šokoladu

Recepto autorius: Nuostabios, be galo minkštos, skanios, purios, su šokolado gabaliukais. Visiems, kurie mėgsta bandeles, rekomenduoju išbandyti, manau, nenusivilsite! Iš nurodytų ( ...daugiau ) Inga's Sweeterie
Akcijos:
TAIP
NE
?
Paspaudus šį mygtuką galite išjungti arba įjungti akcijų ingredientams rodymą
  • Paruošimo laikas:
  • Porcijų skaičius: 13
Ingredientai: Aptepimui: Pabarstymui:

Rekomenduojame

Gaminimo eiga:

  1. Mieles ištirpiname 25 gr šilto vandens.

  2. Kitame dubenyje išsijojame miltus, beriame cukrų, druską, supilame likusį vandenį, aliejų, ištirpintas mieles ir užminkome tešlą. Man kiek lipo prie rankų, tad įbėriau kelis trupinėlius miltų, o po to viskas susitvarkė. Minkome rankomis ant švaraus paviršiaus geras 10 minučių, kol tešla tampa labai glotni. Suberiame šokolado gabaliukus, suminkome dar kartą, kad jie įsimaišytų į bendrą masę. Dedame tešlą atgal į dubenį, jį uždengiame ir paliekame šiltai, kol padvigubės, ~1 valandai (aš vėlgi naudojau lengvai pakaitintą orkaitę). Kai tešlą padvigubėja, suformuojame vienodo dydžio bandeles, dedame jas į kepimo skardą, uždengiame ir leidžiame dar kartą pakilti (~45 minutes).

  3. Pasiruošiame mišinuką, kuriuo aptepsime bandeles: dubenėlyje lengvai išplakame kiaušinio trynį ir šlakelį pieno. Aptepame bandeles (tepiau du kartus).

  4. Dedame į įkaitintą 200 C orkaitę bei kepame apie 15 minučių, kol bandelės gražiai paruduoja. Aš kiek uždelsiau, tai iškepė kiek tamsesnės, nei norėjau. Bet svarbiausia, kad skonio tai tikrai nepagadino. Iškeptas apibarsčiau cukraus pudra. Buvo labai labai skanios.

Receptą atsiuntė Inga's Sweeterie

Daugiau skanių ir patikrintų receptų galite rasti Ingos knygoje "Graikijos virtuvė"

Komentarai (1)


  • as 24 2016-11-23 14:04

    kaip tik db kepu jas,ziuresim ar bus skanu :)


Daugiau receptų