Gaspadine.lt - receptai, patiekalai. Vėlykų receptai, margučiai. Lengvi, pigūs ir skanūs patiekalai. Marinavimas, konservavimas, džiovinimas. Atsiųskite savo receptą ir nuotraukas!
Netikras Napoleonas
AUTORIUS:
Šarūnė
Porcijų skaičius: 8
Paruošimo laikas: Daugiau nei 1 val.
Autorius apie receptą: Skanus, lengvai gaminamas ir svarbiausia namuose su meile keptas tortas, kurio pertepimus galima daryti su bet kokiu mėgiamu džemu. Skanus, lengvai gaminamas ir svarbiausia namuose su meile keptas tortas, kurio pertepimus galima daryti su bet kokiu mėgiamu džemu. Šarūnė
INGREDIENTAI:
Porcijų skaičius: 8
340 gramų džemo (spanguolių)
200 gramų džiovintų spanguolių
Tešlai:
450 gramų kvietinių miltų
340 gramų kepinių margarino (arba sviestas, kambario temperatūros)
1 vienetas kiaušinių
40 mililitrų vandens (šaltas)
1 valgomasis šaukštas grietinės
1 žiupsnelis druskos
Kremui:
500 gramų kondensuoto pieno (saldintas, kambario temperatūros)
300 gramų sviesto (kambario temperatūros)
2 vienetai citrinų (sultys)
1 valgomasis šaukštas cukraus pudros
Papuošimui:
1 valgomasis šaukštas kakavos
šiek tiek cukraus pudros
PARUOŠIMO BŪDAS:
Paruošimo laikas: Daugiau nei 1 val.
1.
Tešlai į didelį dubenį suberkite miltus, dėkite gabalėliais supjaustytą kambario temperatūros margariną, kiaušinį, grietinę bei druską. Tada kapokite viską kepimo mentele, kol margariną susmulkinsite į mažus gabaliukus. Bet paprasčiau ir greičiau elektrinio plakiklio maišymo šluotelėmis - galima tolygiai sumaišyti miltus su margarinu.
2.
Supilkite vandenį. Minkykite rankomis, kol užminkysite tešlą. Pastatykite į šaldytuvą maždaug 1–2 valandoms (aš pati laikiau tik valandą, bet kuo labiau atšaldysite tešlą, tuo bus geriau kočiojant lakštus.
3.
Tešlą dalinkite į maždaug 7 vienodo dydžio kamuoliukus. Iš jų iškočiokite didesnius nei 22 centimetrai skersmens lakštus. Iš likusios tešlos iškočiosite lakštus trupiniams papuošimui.
4.
Dėkite lakštą ant 22 centimetrų skersmens torto formos dugno bei apipjaukite. Galima viską subadyti šakute, kad kepdamas, labai nepakiltų. Bet šį kartą nebadžiau - tie pakilimai sutepus ir suslėgus tortą, dar labiau susisluoksniuoja ir pjūvis torto atrodo tiesiog nuostabiai.
5.
Iš visų lakštų tešlos nuopjovų iškočiokite dar vieną lakštą trupiniams papuošimui.
6.
Kepkite lakštus po vieną iki 220 C laipsnių įkaitintoje orkaitėje maždaug 7 minutes, kol gražiai parunda (kepimo trukmė priklauso nuo orkaitės kaitrumo). Iškeptus lakštus atvėsinkite. Lakštus, kurie skirti trupiniams, kepkite 2 min. ilgiau, susmulkinkite į trupinius tortui papuošti.
7.
Kremui visi produktai privalo būti kambario temperatūros. Sviestą plakite elektriniu plakikliu, kol jis tampa purus bei jo tūris padidėja. Plakant, per kelis kartus suberkite cukraus pudrą. Tada sumažinkite plakimo greitį bei per kelis kartus, plakdamos, supilkite kondensuotą pieną. Supilkite citrinos sultis, šiek tiek paplakite, kad jos susimaišytų su kremu. Atsidėkite maždaug penktadalį kremo tortui aptepti.
8.
Atsidėkite maždaug penktadalį kremo tortui aptepti. Ant lakšto dėkite 2–3 šaukštus kremo (paskirstome taip, kad užtektų visiems sluoksniams), paskirstykite. Dėkite antrą lakštą. Taip sutepkite visus lakštus. Į lakštų tarpus pagal savo skonį dėkite spanguoles ir spanguolių džemą. Mano atveju pirmas lakštas kremas+spanguolės, antras lakštas tik kremas, trečias kremas+spanguolių džemas, ketvirtas tik kremas, penkta kremas + spanguolių džemas, šeštas kremas. Paskutinįjį lakštą uždėjus, neskubėkite tepti kremo, pirmiau su kuo nors gerai suslėkite, kad neliktų oro tarpų tarp lakštų ir kremo.
9.
Palaikykite tortą šaldytuve maždaug 3–4 valandas (arba ilgiau, kol gerai sustings).
10.
Apipjaustykite sustingusio torto kraštus, kad būtų lygūs. Po to aptepkite pasiliktu kremu bei apibarstykite trupiniais. Taip pat puošiant, panaudojau kakavą bei truputį cukraus pudros. Papuošti galima, kaip tik fantazija leidžia. Skanaukite!

Netikras Napoleonas

Recepto autorius: Skanus, lengvai gaminamas ir svarbiausia namuose su meile keptas tortas, kurio pertepimus galima daryti su bet kokiu mėgiamu džemu. Šarūnė
Akcijos:
TAIP
NE
?
Paspaudus šį mygtuką galite išjungti arba įjungti akcijų ingredientams rodymą
 • Paruošimo laikas:
 • Porcijų skaičius: 8
Ingredientai: Tešlai: Kremui: Papuošimui:

Rekomenduojame

Gaminimo eiga:

 1. Tešlai į didelį dubenį suberkite miltus, dėkite gabalėliais supjaustytą kambario temperatūros margariną, kiaušinį, grietinę bei druską. Tada kapokite viską kepimo mentele, kol margariną susmulkinsite į mažus gabaliukus. Bet paprasčiau ir greičiau elektrinio plakiklio maišymo šluotelėmis - galima tolygiai sumaišyti miltus su margarinu.

 2. Supilkite vandenį. Minkykite rankomis, kol užminkysite tešlą. Pastatykite į šaldytuvą maždaug 1–2 valandoms (aš pati laikiau tik valandą, bet kuo labiau atšaldysite tešlą, tuo bus geriau kočiojant lakštus.

 3. Tešlą dalinkite į maždaug 7 vienodo dydžio kamuoliukus. Iš jų iškočiokite didesnius nei 22 centimetrai skersmens lakštus. Iš likusios tešlos iškočiosite lakštus trupiniams papuošimui.

 4. Dėkite lakštą ant 22 centimetrų skersmens torto formos dugno bei apipjaukite. Galima viską subadyti šakute, kad kepdamas, labai nepakiltų. Bet šį kartą nebadžiau - tie pakilimai sutepus ir suslėgus tortą, dar labiau susisluoksniuoja ir pjūvis torto atrodo tiesiog nuostabiai.

 5. Iš visų lakštų tešlos nuopjovų iškočiokite dar vieną lakštą trupiniams papuošimui.

 6. Kepkite lakštus po vieną iki 220 C laipsnių įkaitintoje orkaitėje maždaug 7 minutes, kol gražiai parunda (kepimo trukmė priklauso nuo orkaitės kaitrumo). Iškeptus lakštus atvėsinkite. Lakštus, kurie skirti trupiniams, kepkite 2 min. ilgiau, susmulkinkite į trupinius tortui papuošti.

 7. Kremui visi produktai privalo būti kambario temperatūros. Sviestą plakite elektriniu plakikliu, kol jis tampa purus bei jo tūris padidėja. Plakant, per kelis kartus suberkite cukraus pudrą. Tada sumažinkite plakimo greitį bei per kelis kartus, plakdamos, supilkite kondensuotą pieną. Supilkite citrinos sultis, šiek tiek paplakite, kad jos susimaišytų su kremu. Atsidėkite maždaug penktadalį kremo tortui aptepti.

 8. Atsidėkite maždaug penktadalį kremo tortui aptepti. Ant lakšto dėkite 2–3 šaukštus kremo (paskirstome taip, kad užtektų visiems sluoksniams), paskirstykite. Dėkite antrą lakštą. Taip sutepkite visus lakštus. Į lakštų tarpus pagal savo skonį dėkite spanguoles ir spanguolių džemą. Mano atveju pirmas lakštas kremas+spanguolės, antras lakštas tik kremas, trečias kremas+spanguolių džemas, ketvirtas tik kremas, penkta kremas + spanguolių džemas, šeštas kremas. Paskutinįjį lakštą uždėjus, neskubėkite tepti kremo, pirmiau su kuo nors gerai suslėkite, kad neliktų oro tarpų tarp lakštų ir kremo.

 9. Palaikykite tortą šaldytuve maždaug 3–4 valandas (arba ilgiau, kol gerai sustings).

 10. Apipjaustykite sustingusio torto kraštus, kad būtų lygūs. Po to aptepkite pasiliktu kremu bei apibarstykite trupiniais. Taip pat puošiant, panaudojau kakavą bei truputį cukraus pudros. Papuošti galima, kaip tik fantazija leidžia. Skanaukite!

Receptą atsiuntė Šarūnė

Komentarai


Daugiau receptų